trekken W©fcG>T 5 Nederlandse krijgt 26 jaar cel Ik hoop dat het levens kan schelen Minister Bruins wil dat er snel een cao-akkoord komt. Hij heeft de kemphanen afgelopen dagen uitgenodigd, hun grieven aange hoord en erop aangedrongen dat ze over hun eigen schaduw heen stappen. Er zal waarschijnlijk bin nenkort een bemiddelaar worden aangesteld om hierbij te helpen. Die zet werkte afgelopen zomer ook uitstekend bij de rel onder verpleegkundigen. Guus Schrijvers, oud-hoogleraar Public Health en gezondheidseco- noom, vindt zo'n bemiddelaar echter overbodig. ,,Dit conflict is niet ingewikkeld. Er zit gewoon een groot verschil tussen de loon eis en het bod van de werkgevers. Kortom: de ziekenhuizen zullen nu terug moeten naar de minister voor meer geld. Er rest weinig an ders dan aan de bewindsman te vragen om het hoofdlijnenak koord open te breken.'' De grote vraag is of minister Bruins ooit die verregaande stap zal zetten, want - zoals afgespro ken in het regeerakkoord - wordt alleen al via dit hoofdlijnenak koord een besparing op de zorg van 1,5 miljard euro behaald. En die lucratieve deal draait de poli tiek als het even kan niet terug, want het kabinet moet iedere cent omdraaien om de overheidsbegro ting rond te krijgen. De 28-jarige Naomi M. (28) uit Venlo die in november vorig jaar op Atatürk Airport in Istanboel werd gearresteerd omdat ze ruim 5,3 kilo cocaïne in haar ondergoed had ver stopt, is door een Turkse rech ter veroordeeld tot een cel straf van 26 jaar en 3 maanden. M. was op doorreis uit Brazi lië en zei na haar aanhouding dat ze dacht dat er alleen bankbiljetten in de pakketjes zaten. Naomi M. viel, zo meldden Turkse media vorig jaar, op door haar nerveuze, angstige gedrag. De politie nam haar mee naar een aparte ruimte en doorzocht haar bagage waar niets in te vinden was. Bij de inspectie van haar kle ding en lichaam bleek dat ze een korset aanhad dat veel weghad van een kogelwerend vest. Daarin vond de politie 5 kilo en 359 gram cocaïne, ver pakt in kleine, plastic pakket jes. Volgens de politie was ze een koerier voor een interna tionaal drugskartel. In haar verklaring zei ze dat ze niet wist dat ze drugs bij zich droeg. M. zei dat ze werkte als fotograaf en naar Istanboel was gekomen als toerist. Politie: bedreiger had geen wapen De man die dinsdag in een Nijmeegs gebouw mensen dreigde neer te schieten, had geen wapen. De politie heeft bij doorzoeking van zijn huis niets gevonden. De bedreiger, die vastzit, woont in een pand met zestien wooneenheden voor mensen met ernstige psychiatrische problemen. Na de melding werd het Nij meegse centrum deels afge zet. Een arrestatieteam haalde de man uren later uit het ge bouw. Koning bij herdenking Petitie voor minister Minister Koolmees (Sociale Zaken) weigert rekenre gels voor pensioe nen te veranderen. Hij kreeg gisteren een petitie met 60.000 handteke ningen om dat wel te doen, zodat kor ten niet nodig is. Zoeknetwerk vermisten EU donderdag 21 november 2019 GO voor de ziekenhuis-cao vanuit de overheidspot. A Medewer kers van het Catharina Zie kenhuis in Eindhoven doen actie sjaaltjes om. FOTO ANP A Ziekenhuis personeel de monstreert gezamenlijk op het Jaar beursplein in Utrecht. Kijk op de site bij /video Hoe is er gisteren in de ziekenhuizen gestaakt? Minister Bruno Bruins zit in een lastig parket. FOTO ANP ISTANBOEL Minister Raymond Knops onderzoekt een verplichte geisercheck voor verhuurders. NIJMEGEN Burgemeester Jos Wienen noemt het neerleggen van een handgranaat gisteren op de trap voor het stadhuis van Haar lem 'uitermate kwalijk en ontoelaatbaar'. Wienen wordt al geruime tijd bedreigd. De EOD verwijderde het explosief. Wie het neerlegde, is nog onbekend. foto ginopress JERUZALEM Koning Willem- Alexander woont 23 januari het World Holocaust Forum bij in Jeru zalem. De koning reist op uitnodi ging van president Reuven Rivlin naar Israël. Staatshoof den en regerings leiders van ruim dertig landen zijn bij de Internatio nale Herdenkings dag voor de Holo caust, waarbij ook antisemitisme wordt aangekaart. DEN HAAG BRUSSEL Politiediensten van EU-lidstaten gaan officieel samen werken om ver miste personen op te sporen. Het Po lice Expert Net work on Missing Persons moet er voor zorgen dat de samenwerking veel soepeler loopt. Er werken inmiddels al vijftig medewerkers in 21 landen samen. De verwachting is dat meer landen zich nu aansluiten. - k LangeLanci J Ziekenhuis HANDGRANAAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5