Ed Troost neemt afscheid van Recron, dat wordt even wennen IN DE REGIO 6 Binnenstad Zierikzee MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee Vrachtwagens langer dan acht me ter mogen, uitzonderingen daarge laten, al een aantal jaar het oude stadscentrum niet meer in. Maar ook de kleinere jongens die zich met regelmaat vastrijden in de smalle straatjes zijn niet meer van deze tijd, vindt Van de Laar. Ze ver oorzaken schade en de uitstoot van de dieseldampen is slecht voor de monumentale panden, het milieu en de leefbaarheid in de binnenstad. GroenLinks dringt bij het college van B en W aan op maatregelen. De partij van verkeerswethouder Ankie Smit ergert zich ook aan de vele au to's die 'dwars door de binnenstad tegen de rijrichting in rijden'. De raadsfractie vindt dat de beweeg bare palen in de toegangsroutes naar het centrum eerder omhoog moeten. Dat gebeurt nu pas vanaf het middaguur, in verband met het laden en lossen van goederen. De gemeente Goeree-Overflak- kee begint volgend jaar met zogehe ten goederenhubs. Het eerste over- laadstation komt bij Oude Tonge. Voor de tweede hub wordt een plekje gezocht langs de N57 bij Stel lendam. De bedoeling is dat vracht wagens daar hun lading overzetten op elektrische busjes, die dan op pad gaan om bedrijven op het eiland te bevoorraden. Dat concept maakt hier beslist ook een kans, meent Olivier Ver west van de coöperatie Energie Werkt op Schouwen-Duiveland (EWSD). Hij lanceerde eerder al een soortgelijk plan in combinatie met vervoer van toeristen. ,,Dat idee is toen in schoonheid gestorven, om dat ze toen nog niet zo ver waren. Maar al die dieselbusjes die in Zie- rikzee nu nog achter elkaar aanrij den, zou je toch écht niet meer moeten willen tegenwoordig", zegt Verwest. Ontheffingen Ook de opzet van het Stads Distri butie Centrum van transportbedrijf Biene-Velde liep in 2011 stuk, omdat de gemeente voor Zierikzee onthef fingen bleef geven voor trucks tot tien meter. GroenLinks wil dat B en W onderzoekt of deze initiatieven nieuw leven kunnen worden inge blazen. Verwest ziet een mogelijk heid om de al bestaande samenwer king van het mobiliteitsplatform SD Op Weg met sociaal werkbedrijf De Zuidhoek verder uit te bouwen. Voorzitter Luit Ezinga van onder nemersvereniging InZzee zou iets dergelijks toejuichen. Zowel de ver voerders als de gemeente hebben daar belang bij, redeneert hij. Dat geldt niet voor alle ondernemers, dus vanuit de vereniging moet niet direct op een bijdrage in de kosten worden gerekend, zegt Ezinga. ,,Je bent niet de man die alleen te gen toeristenbelasting heeft ge streden. Je bent ook het boegbeeld van de kwaliteitsverbetering van de recreatiesector op heel Schou- wen-Duiveland'', zei wethouder Daniël Joppe over de inzet van Troost. Hij stond daarnaast aan de wieg van de Agenda Toerisme, die vorig jaar door de gemeenteraad is vastgesteld. Troost was niet tegen toeristenbelasting maar was wel fel op de hoogte ervan Tegen toeristenbelasting was Troost niet. Wel was hij fel op de hoogte ervan. En hij was van me ning dat de opbrengst van de be lasting in het toerisme moest wor den gestoken. Even wennen Van goede discussies was hij niet vies, keek Peter van Oost van de Recron Schouwen-Duiveland op het werk van Troost terug. ,,De fi losofie van Ed is: het kan spannend zijn, maar probeer wel met elkaar in gesprek te blijven." En: ,,Ed Troost geen voorzitter meer van de Recron. Dat zal even wennen zijn, binnen en buiten de club." Twintig jaar lang was hij bij de Recron actief. Troost, die de Julia- nahoeve in Renesse groot maakte, was betrokken bij de oprichting van de Schouwse afdeling in 1999 en werd al snel voorzitter. Marcel Tap speldde hem vanuit Recron Nederland een speld op waarmee hij tot bij zonder lid van verdienste werd benoemd. Bijna de laatste in Nederland. Nog één te gaan en dan is ook dat voorbij. Op 26 november gaat de Recron op in de nieuwe vereniging Hiswa-Recron. Ma rieke Braber volgt Troost op. Herdenking Sintconcert Concert donderdag 21 november 2019 GL: trucks horen niet in centrum De binnenstad van Zierikzee moet dicht voor vrachtverkeer en ronddwalende auto's. Be voorrading van winkels en ho reca kan via overlaadstations aan de rand van de stad. Schou- wen-Duiveland moet een voor beeld nemen aan Goeree-Over- flakkee, vindt fractievoorzitter Ruud van de Laar van Groen Links (GL). Hij is meer dan de man die pit tige discussies voerde over de hoogte van de toeristenbelas ting. Ed Troost zette zich jaren lang vol overgave in voor steeds betere kwaliteit van re creatie op Schouwen-Duive- land. Dinsdag nam hij afscheid als voorzitter van de Schou- wen-Duivelandse afdeling van de Recron. Esme Soesman Renesse BROUWERSHAVEN In Brouwershaven is morgen een gedachte nisbijeenkomst. Belang stellenden kunnen hier samen met anderen hun overleden dierbaren her denken. Er is muziek, er wordt een gedicht voor gelezen en bezoekers kunnen een kaarsje aan steken. De bijeenkomst is vrijdag om 19.30 uur in de Grote of Sint Nico- laaskerk. RENESSE Muziekverenigingen Luctor et Emergo en Oosterlands Fanfare geven zaterdag een sin terklaasconcert in Re- nesse. De muziekverenigingen hebben een verrassend repertoire samengesteld en brengen dit in het bij zijn van Sinterklaas en zijn pieten ten gehore. Het concert is in het dorpshuis en begint om 15.30 uur. De toegang is gratis. ZIERIKZEE De Dutch Swing College Band geeft zaterdag een concert in Zierikzee. Het orkest is vaak op wereldtournee en het is De Dutch Swing College Band geeft zaterdag een concert in Zierikzee. foto bas meijer dus zeldzaam dat de band een gaatje in de agenda heeft kunnen vinden om in Zeeland op te treden. De Dutch Swing College Band treedt zaterdag op in de Nieuwe Kerk in Zierik- zee. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 20 euro. Reser veren kan door te mailen naar cultactsd@ zeelandnet.nl. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Dorps huis de Vanger, 9.30 12.30 uur: Thuis in je Dorpshuis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge,19.30- 21.30 uur: Zangver eniging Zilt; Pelgrims- kerk, 10.15 uur: Yoga; Sportcentrum Wes- terschouwen, 13.00- 14.00 uur: 50+ Gym; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 13.30 uur: Natuur- rondvaart; DREISCHOR Dorps huis, 18.45 uur repeti tie CresKids muziek vereniging Cres cendo, 19.45 uur re petitie Fanfare mu ziekvereniging Cres cendo; ELLEMEET Dorps huis, 19.00 uur: Medi tatie; KERKWERVE Dorps huis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30 15.30 uur: Koersbal- middag; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Biljartclub, 19.30 uur: Klaverjas- club; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Downton Abbey; Havenpark 18 e.o. Vlams exporoute 'O kijk, Sint Nicolaas te Zierikzee!', de eer ste intocht in 1924. De nieuwe voorzitter van Hiswa-Recron afdeling Schouwen-Duiveland Marieke Braber geeft na mens het bestuur een gegraveerde pen aan scheidend voorzitter Ed Troost. foto lydia verbiest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57