Spaanse levenslessen voor Schiedamse kapster Verward door twee culturen 7 Verliefd stel neemt loopje met de waarheid ting. Acteurs zijn slechte leugenaars, omdat iedereen beseft dat ze een rol spelen en niet zichzelf zijn. Ik kan zonder problemen andere beroeps groepen opsommen die veel beter liegen: makelaars, advocaten en niet te vergeten politici. Van hen weet je nooit of zij de waarheid spreken. Bij acteurs is dat altijd het geval.'' The Good Liar gaat onder meer over internetdating en de gevaren die dat met zich meebrengt. Over geluks zoekers die nogal creatief hun profiel invullen. Zoals het personage van McKellen in de film doet. Beide acteurs hebben overigens nooit op een site als Tinder hun geluk gezocht. Goed van vertrouwen ,,Vergeet niet dat deze film zich in 2009 afspeelt wanneer datingsites nog amper bestaan en niet de clien tèle hebben zoals nu het geval is'', stelt Mirren. ,,Ik ben tamelijk voor zichtig op internet, hoewel ik goed van vertrouwen ben. Ik geloof in de goedheid van de mens totdat het tegendeel is bewezen. Ik zou dus een potentieel slachtoffer kunnen zijn, maar ik ben al jarenlang met dezelfde man, dus waarom zou ik?'' Bedrogen is de actrice wel. ,,Ik heb ooit in een onbezonnen moment een foute polis ondertekend, maar dat wijt ik aan een gladde verkoper die een goed verhaal had. Dergelijke ellende is mij in de liefde bespaard gebleven.'' THE GOOD LIAR Mi Vida The Farewell ,,Het lijkt wel of ik in een slechte aflevering van Ik Vertrek ben be land", klinkt het verwijtend uit de mond van de zoon van kapster Lou. De 63-jarige Schiedamse heeft hem net verteld dat zij zich permanent in Cadiz wil vestigen om daar een nieuw bestaan op te bouwen. Loes Luca speelt de aanvanke lijk schuchtere vrouw die naar Spanje is gegaan om een taalcur sus te volgen. Maar de kapster die net een slopende ziekte heeft overwonnen komt tot de conclu sie dat zij haar leven wil om gooien, nadat zij tot dan toe vooral voor anderen heeft gezorgd. Mi Vida, niet voor niets gecop roduceerd door Omroep Max, gaat over een vrouw van gevorderde leeftijd die nadenkt over haar toe komst. Luca speelt deze vrouw heel subtiel en geloofwaardig. Erg diep graaft de film van Nor- bert ter Hall niet. Mi Vida kabbelt voorspelbaar naar het verwachte einde. De regisseur mag blij zijn met een voortreffelijke vertolkster als Luca, die de beste filmrol van haar carrière speelt. En de kijker? Die pikt en pas sant nog een paar nuttige Spaanse taallessen mee. - A.Z. De New Yorkse Billi, die van Chi nese origine is, krijgt te maken met de verschillen tussen twee culturen als zij hoort dat haar oma in China terminaal ziek is. Tot haar afgrijzen wil haar fa milie de oude, levenslustige vrouw niet inlichten over haar naderende einde. ,,In China wordt gezegd dat de meeste men sen niet sterven aan kanker, maar aan de angst om het te krijgen'', luidt de verklaring die Billi maar moet accepteren. Dat doet zij niet. Terwijl de familie zich op maakt voor een huwelijk, dat in feite een verkapt afscheidsfeest voor oma is, reist ook Billi naar het noorden van China. The Farewell is gelukkig geen loodzware film geworden. Er worden grappen gemaakt, niet in het minst door oma. Hoofdper soon is echter Billi, die model staat voor de culturele verschillen tussen Amerika en China. Zij is een dertiger die zich op beide plekken niet compleet thuis voelt. Een boeiend dilemma dat door regisseur Lulu Wang zeer liefde vol wordt uitgewerkt. - A.Z. donderdag 21 november 2019 DRAMA Regie: Bill Condon. Hoofdrollen: Helen Mir- ren en Ian McKellen. Liegen en bedriegen, in elk liefdesverhaal zijn het bijna onmisbare ingre diënten. Ook een bejaard paar dat elkaar via een datingsite heeft ontmoet, neemt een loopje met de waarheid. Op hun profiel tikken zij onwaarheden in over roken en alcoholcon sumptie. Tamelijk on schuldig. maar al snel blijkt dat er meer myste ries zijn, van serieuze aard. De rollen van het verliefde koppel worden gespeeld door twee kanjers, Helen Mirren en Ian McKellen. Op hun acteervermogen wordt een sterk beroep gedaan, want beiden heb ben iets te verbergen. Vooral de man, die zich Roy noemt, is een gevaar lijke schavuit die mensen via ingewikkelde con structies oplicht en zelfs niet terugdeinst voor geweld. Van meet af aan is duidelijk dat hij achter het vermogen van zijn verovering aanzit. De vrouw, die zich Betty noemt, laat het zich alle maal aanleunen. Maar is zij echt zo naïef? Mirren speelt haar rol met perfecte onnozelheid. Regisseur Bill Condon laat zijn kijkers lang in het ongewisse in deze intrige rende boekverfilming. Maar dat er iets niet klopt in de opstelling van Betty voelt iedereen op zijn klompen aan. Om dat geloofwaardig te kunnen vertolken, is in derdaad een doorgewin terde acteerlegende als Mirren nodig. - A.Z. Kijk op de site bij /video waar Helen Mirren vertelt over The Good Liar Hélen Mirren en Ian McKellen spe len een verliefd koppel. FOTO WARNER tBROS. PICTURES ft -- j jJT DRAMA Regie: Norbert ter Hall. Hoofdrol len: Loes Luca en Elvira Minguez. Kapster Lou (Loes Luca), met haar dochter Barbara (Anniek Pheifer). foto paradiso entertainment DRAMA Regie: Lulu Wang. Hoofdrollen: Awkwafina en Zhao Shuzhen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51