Van sympathieke zeeman naar onuitstaanbare schrijver 6 Wie bedot wie in de thriller The Good Liar? Het is een spel waarin Helen Mirren en Ian McKellen heel bedreven zijn. Toch zegt de eerste: ,,Ik ken andere beroepsgroepen die veel beter liegen.'' Ze kunnen goed met elkaar overweg; ze hebben samen op het toneel gestaan Top 5 in de bioscoop 1 (3) Last Christmas €159.000 3 (1) Joker €142.000 4 (-) Le Mans '66 €130.000 5 (-) The Irishman €69.000 Nu in de bios The Irishman Judy Le Mans '66 FILMNIEUWS Nieuwe rol Lady Gaga De roman Martin Eden van Jack Lon don gaat over zelfontplooiing. De hoofdpersoon is een zeeman die zichzelf met literatuur voedt om van zijn enorme leeshonger af te komen. Uiteindelijk wordt hij een gevierd schrijver, maar zijn karakter is erbij ingeschoten. Hij is veranderd in een onuitstaanbaar mens. Regisseur Pietro Marcello ver plaatste het boek van London naar Napels, begin vorige eeuw, waar de titelheld zich probeert te bewijzen in een aristocratisch milieu, vooral om een rijkeluisdochter te imponeren. De voortreffelijke Luca Marinelli, dit jaar bekroond als beste acteur op het Filmfestival van Venetië, speelt deze antiheld die aanvankelijk een sympathieke indruk maakt, maar zich door zijn bewijsdrang steeds meer van zijn dierbaren vervreemdt. Zijn strijd om erkenning als schrij ver neemt de eerste helft van de film in beslag. De toon in het slotakkoord is grimmig en grauw. Wat deze om mezwaai precies in gang heeft gezet, mag de kijker zelf uitdokteren. Zimmer op tournee Martin Eden egisseur Bill Con don besefte heel goed dat hij twee acteergiganten nodig had om zijn thriller The Good Liar over liegen en bedriegen op het hoogste niveau geloofwaardig te maken. Per slot van rekening moet de kijker heel lang in het ongewisse blijven over welk personage aan het langste eind trekt. Sir Ian McKellen was voor Condon meteen een zekerheid. Beiden had den al eerder samengewerkt in films als Mr. Holmes en Gods and Monsters, twee films met gewichtige vertolkin gen van de acteur die bij het bios cooppubliek vooral bekend is als tovenaar Gandalf uit Lord of The Rings. ,,Ian bezit de gave een rol een dubbele betekenis mee te geven'', zegt Condon. ,,En die kwaliteit was hoognodig voor The Good Liar." Voor McKellen had de filmmaker een gelijkwaardige tegenspeelster nodig. Die vond hij in Oscarwinnares Dame Helen Mirren, die vooral in kostuumdrama's, zoals The Queen, schitterde. ,,Helen excelleert ook in gelaagde rollen. En het grote voordeel is dat ze goed met elkaar overweg kunnen; ze hebben samen op het to neel gestaan. Een goede verstand houding tussen acteurs is voor mij bittere noodzaak. Anders beland je als regisseur in een hel.'' De stelling dat acteurs beroeps- halve heel goed moeten kunnen lie gen onderschrijft Condon ten volle. ,,Als regisseur moet je ook weleens een leugentje om bestwil vertellen om een acteur een scène nog een keer over te laten doen. In de trant van: 'Het was goed, maar je kunt beter', terwijl je in feite de haren uit je hoofd wil trekken.'' De opvatting van Condon dat acteurs beroepshalve uitstekend moeten kunnen liegen, wordt door Helen Mirren totaal niet onderschre ven. ,,Ik vind dat een grote misvat- donderdag 21 november 2019 GO 2 (2) Midway €143.000 Hoogste opbrengst afgelopen week DRAMA In zijn magnum opus The Irishman belicht regisseur Martin Scorsese de maffiawereld vanuit een Ierse huur moordenaar die wordt ingelijfd. Hij raakt bevriend met vakbondsleider Jimmy Hoffa, die nadien op mysteri euze wijze verdwijnt. Schitterende rol len van Robert de Niro en Al Pacino. FILMBIOGRAFIE Renée Zellweger schittert als de legendarische Judy Garland in haar nadagen. De actrice speelt de rol van haar leven in deze aangrijpende film biografie die zich grotendeels af speelt in Londen, waar zij haar laatste concerten geeft. Een Oscar lonkt voor de hoofdrolspeelster. SPORTDRAMA Matt Damon en Christian Bale zijn sterk in dit drama over twee autocou reurs die in dienst van Ford de hege monie van Ferrari in autoraces willen doorbreken. Een confrontatie tijdens de 24 uursrace van Le Mans in 1966 vormt de apotheose in deze strijd. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week MRS. GUCCI Na haar beju belde optreden in A Star is Born heeft Lady Gaga weer een filmrol te pak ken. Onder regie van Ridley Scott (Blade Runner, Gladia tor) zal zij vol gend jaar te zien zijn in een film over de moord op modeontwerper Maurizio Gucci, als diens echt genote die werd verdacht van medeplichtig heid. DRAMA Regie: Pietro Marcello. Hoofdrollen: Luca Marinelli en Jessica Cressy. - A.Z. FILMMUZIEK Filmcomponist Hans Zimmer keert na vier jaar terug naar Nederland, tij dens een Euro pese tournee. Op donderdag 27 februari staat de Duitse componist in de Ziggo Dome in Amsterdam, met een band, groot orkest en koor. Zijn eer dere wereldtour kreeg lovende kritieken en trok uitverkochte grote zalen. Luca Marinelli als Martin Eden, die een rijkeluisdochter probeert te imponeren. foto imagine Ab Zagt 44 Bill Condon, regisseur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50