4 Eenmalige kans op topper Nieuwe richting van Vipermad Muziekprogramma De Vlaamse zangeres Soetkin Baptist woont tegenwoordig in Noorwegen, maar komt regelmatig terug naar België voor optredens in Nederland en Vlaanderen. Morgenavond staat zij met haar programma Que Désrein het dorpshuis in Rilland. Samen met zangeres Aline Coffin en hun begeleidingsband. ekende én vergeten chansons staan cen traal in Que Désire, het album dat de Vlaamse zangeres 'Soetkin Baptist eer der dit jaar heeft uit gebracht. Zij heeft daarvoor intens gezocht naar repertoire waaraan zij een eigen signatuur kon geven. ,,Dat doe ik eigenlijk altijd, want ik ben absoluut geen fan van zo'n coverpro gramma. Ik vind het echt vreselijk als mensen het zo noemen. Ik probeer het echt een eigen stempel te geven. Sommige chansons zijn heel bekend en andere zijn vaak a-typisch. Ik heb er goed over nagedacht om respectvol om te gaan met het repertoire en er toch ook een eigen ding van te ma ken'', zegt Soetkin. Zij zingt graag in het Frans. Zo blijkt ook uit haar suc cesvolle voorgaande album, Soetkin Made in France. ,,Ik ben opgegroeid met een Franstalige moeder, dus thuis hoorde ik altijd al veel Franse liedjes. Als mensen mij vragen in welke taal ik het liefste zing dan is dat toch eigenlijk wel het Frans. Dat ligt heel dicht bij mezelf, hoewel mijn moedertaal wel degelijk Ne derlands is. Maar als artiest kan ik me heel erg in het Frans gooien. Ik kan op het podium in die taal hele maal vrij zijn.'' Het repertoire van Que Désire is breed. De zangeres waagt zich aan uitersten: Dalida, Barbara, Michel Delpech, Charles Aznavour en Jean Ferrat komen voorbij, maar wel in de specifieke versie van Soetkin. De ti- tel van het programma is bewust ge kozen. ,,Het staat voor 'enkel het ver langen' en dat zegt veel over mij. Voor mij is het echt een voorwaarde, die vraag 'waarom sta ik op het po dium?'. Maar ook de vraag hoe ik leef, wat ik doe en waarom?", vertelt Soet kin. ,,Ik heb absoluut een heftig be staan. Ik woon in het noorden, ben freelancer en altijd weer is er dat ver langen om te communiceren met mensen vanaf het podium, het ver langen om daar te staan'', zegt Soet- kin. Zij groeide op in het Vlaamse Waarbeke. Haar ouders waren harts tochtelijke muziekliefhebbers, maar hebben hun dochter nooit gepusht die richting op te gaan. ,,Zij hebben me wel op een natuurlijke wijze ge stimuleerd. Ik heb nooit druk ge voeld en heb mezelf super soepel kunnen ontwikkelen. Nadat ik eerst Grieks en Latijn studeerde, koos ik toch voor de muziek. Dat vonden mijn ouders prima. Het was alsof ik daarvoor was voorbestemd, een keuze vanuit een gevoel in mijn buik. Eigenlijk doe ik dat mijn hele leven al'', zegt de 34-jarige Soetkin. Haar repertoire bevat meer dan de haar geliefde Franse chansons. Een van haar belangrijke projecten be treft bijvoorbeeld ook 'Liedjes met Wortels' dat zij uitvoert met ensem ble Graindelavoix en luitspeler Jan Van Outryve. Het zijn teksten die ra ken aan de intense zaken in het le ven: dood en rouw, geluk en verdriet. ,,Het is echt een fantastisch project rond musicoloog en filosoof Alan Lo- max. Hij reisde in de jaren 50 de we reld rond en is allerlei dingen gaan EN 5 REDENEN MEER Singer-songwriter Muziek donderdag 21 november 2019 GO Ali Pankow Zangeres Soetkin Baptist. FOTO KAROLINE OA. PETERSEN Onlangs kondigde Richard Shindell op zijn website aan dat hij zijn toerfrequentie be hoorlijk gaat verminderen. De Amerikaan wil zich toeleggen op een aantal projecten. Nooit eerder trad hij op in onze pro vincie, dus een uitgelezen kans voor - potentiële - liefhebbers van zijn muziek om de première en wellicht dus finale van zijn Zeeuwse podium presence bij te wonen. Shindell behoort tot de abso lute top van de Amerikaanse singer-songwriters, maar klinkt eerder Europees dan standaard Amerikaans. Zijn observerende en beschrijvende teksten zijn schilderijtjes, voorzien van zijn prachtige melodische melo dieën. Richard Shindell kan krachtig zijn met begeleidings band, maar juist solo en met zijn verbluffend sterke begelei ding op akoestische gitaar of bouzouki komt de intimiteit van zijn liederen het best tot uiting. Zijn fraaie sonore stem en de innemende, spontane presenta tie vervolmaken een Shindell- optreden. Zondag, Theater De Wegwij zer Nieuw- en St Joosland, 15.00 uur Popband Vipermad is de naam van het nieuwe project van Bjorn Uyens, die eerder furore maakte met Dress en Dassuad. Samen met Peter Sprengers, Bob Kuijl en Sjoerd van Helmond slaat Uyens nu een nieuwe richting in. Zij presenteren zich als Local Heroes in Porgy en Bess met een optreden, waarin een hoofdrol is toebe deeld aan de soe pele groove van de ritmesectie. Morgen, Porgy en Bess, Terneuzen, 20.30 uur Soetkin Baptist verlangt altijd naar het podium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48