'We zijn niet voor niets Enge Buren' UIT THUIS 3 Overweldigend oratorium van Handel Oei is nu al gelauwerd Warme klanken én beeld EN VERDER? Onze zanger kan elke stem en elke taal perfect nadoen. Zelf ben ik vooral de aangever, het clowntje van de drie. Heerlijk om te doen", zegt Tilma. Die vrolijkheid is terug te zien in de voorstellingen. Met aanstekelijk enthousiasme en overduidelijk spel- plezier bespeelt Enge Buren met ge mak het publiek. Elke vorm van drie stemmigheid is voor het trio een fluitje van een cent. ,,Onze muzikali teit komt altijd naar voren in onze shows. Gezamenlijk bespelen we 48 muziekinstrumenten, we schromen niet om iedere show nieuwe instru menten uit te proberen." Aan al het goede komt het eind. Zo is het ook met Enge Buren. Door te ruglopende inkomsten moest de groep steeds meer gaan bezuinigen. ,,Hoe minder geld je uit kunt geven aan een show, hoe minder het wordt. Daarom hakten we de knoop: nog één keer alles geven en dan valt het doek definitief." Basta is een show met hoogtepun ten uit 27 jaar muzikaal cabaret. Twee keer vijftig minuten entertainment, al had het niet veel gescheeld of de voorstelling had vier uur geduurd. ,,Het maakproces was vrij hectisch. 'Dat nummer moet erin, die ook en ohja, die mogen we zeker niet over slaan.' Zo ging het voortdurend. We hebben veel liedjes ingekort en som mige toch maar uit het programma gelaten." De show wordt opgeleukt met beelden en anekdotes uit het rijke ca baretverleden van de drie heren. Het publiek wordt interactief betrokken en mag mede de set bepalen. ,,We zijn echte 'pleasers', we willen men sen graag een leuke ongedwongen avond bezorgen. De grootste hits, maar ook kleine subtiele liedjes ko men aan bod. De een origineel, de ander opgepoetst en aan deze tijd aangepast." Ook nieuwe liedjes ko men voorbij, met als thema 'afscheid nemen'. ,,Afscheid is vaak iets droe vigs, maar afscheid heeft ook iets moois als je het goed afsluit. Boven dien mogen we met trots terugkijken op een bewogen en prachtige peri ode. Tussen alle flauwekul door wil len we iedereen één les meegeven, elk afscheid is een nieuwe begin." 0 Klassiek Pianoconcert 0 Muziekmatinee donderdag 21 november 2019 GO Gezamenlijk spelen de mannen van Enge Buren 48 muziekin strumenten. FOTO WIM LANSER Het einde van Enge Buren bete kent niet het einde van de sa menwerking tussen Henk van der Weijden, Michiel Bos en Pyr Tilma. Samen met een extra gi tarist en een drummer vormen ze al drie jaar de eightiesband Brothers of Mercy. Daarmee wil len ze vaker gaan optreden. Daarnaast blijven de mannen in dividueel actief in de muziek. Bos gaat zich meer richten op het geven van gitaarles en het draaien van platen als dj. Van der Weijden gaat op projectbasis aan de slag in de muziek. Pyr Tilma gaat onder meer verder met een solo-act en heeft plan nen voor een muzikaal kinder programma. Maar eerst wordt nog één keer geknald als caba rettrio. Tilma hoopt dat Zeeland uitloopt voor Basta: ,,En wie niet komt, die komen wij na afloop opzoeken. We zijn niet voor niets Enge Buren." Basta, Enge Buren, zaterdag Theater De Mythe, aanvang 20.00 uur. A Michiel Bos, Henk van der Weijden en Pyr Tilma (vlnr) vor men samen Enge Buren. FOTOSTUDIO LOERIJZER Hij is pas 23 jaar en heeft al een stevige carrière opgebouwd. Martin Oei won diverse prijzen (onder meer het Prinses Christina Con cours, Jong Muziekta- I lent Nederland, Young Pianist Foundation, Steinway Sons) en verzorgde vele solo recitals (Grachtenfestival, Beethovenfest en Kamermuziekfestival van Janine Jan sen). Vanaf 2012 gaf hij regelmatig con certen in binnen- en buitenland samen met meesterpianist Daniël Wayenberg, zowel vierhandig als op twee vleugels. Oei begon op zijn negende met piano spelen. Zondag, protestantse kerk in Hulst, 15.00 uur Muziekgroep Del Norte! wil met La tijns-Amerikaans re pertoire de Hollandse gure herfst verdrij ven. De groep bestaat uit Wim Verhoog (zanger, gitarist), Kees Wulffraat (bassist), Ap de Ree (drummer) en Mattie Poels (toetsenist). Zij brengen een divers pro gramma van wereldmuziek: latin, cumbia, son, musica mestiza, dus aanstekelijke muziek uit diverse windstreken. Illustrator en auteur Jeska Verstegen laat zich inspi reren door de inhoud van de nummers en maakt ter plekke illustraties die het pu bliek op een groot scherm tijdens het concert live ziet ontstaan. Zondag, Filmtheater fiZi, 14.30 uur Dutch Baroque Orchestra verzorgt de oerversie (1741) van The Messiah van Handel. Het werk zou na de creatie 56 keer uitge voerd worden. Het was een enorm succes. Handel ver zorgde maar liefst negen verschillende uitgaven met wisselende bezettingen voor de solisten. The Messiah is een oratorium in drie delen: de ver wachting en komst van de Messias; het lij den, sterven en de opstanding en hemel vaart en met als slot het bekende Hallelujah. Dutch Baroque Orchestra bezit een koor (Dutch Baroque Vocal Consort) met een dy namische en toch transpa rante koorklank. Dirigent Gerard de Wit heeft een mooi solistenkwartet bij eengebracht: sopraan Klaartje van Veldhoven, alt Oscar Verhaar, tenor Jas per Dijkstra en bas Jonat- hon Adams. Gerard de Wit: ,,The Messiah wordt natio naal en internationaal veel uitgevoerd. Maar zelden kiest men voor de eerste versie van het werk zoals hij in 1742 in Dublin heeft geklonken. Wij onderstre pen daarmee onze slogan: Oude mu ziek, een nieuwe beleving.'' Morgen, Sint-Ja- cobskerk Vlissin- gen, 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47