HELPEN LEZERS 3 14 ZEELAND Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: Erica Poppe uit Vlissingen die een danspartner zoekt. De Vlissingse Erica Poppe zit met de handen in het haar. Na bijna dertig jaar op de dansvloer, lijkt daar abrupt een einde aan te ko men. Haar danspartner verhuist. ,,Ik was in shock en kon aan niets anders denken dan dat het nu over en uit was met mijn grootste pas sie." Poppe blijft niet op de bank zit ten. Ze is hard op zoek naar een nieuwe danspartner. Maar dat blijkt zoeken naar een speld in een hooiberg. Wekelijks Bijna vijfentwintig jaar stond Erica wekelijks met haar man Jan op de dansvloer. Toen hij drie jaar geleden overleed, verloor Poppe niet alleen haar geliefde echtge noot, maar ook haar danspartner. En daarmee haar grootste passie en uitlaatklep. „Dansen maakt dat Met hakken passeer ik de 1,80 meter. Dat schrikt sommige mannen af je even al je zorgen vergeet." De partner van een bevriend stel neemt het over en de passie lijkt gered. Bijna wekelijks staan ze op de dansvloer. In verschillende Zeeuwse zalen. Zoals in wijkcen trum De Spinne in Goes, bij dans club De Vriendschap. Nu haar danspartner Zeeland gaat verlaten, vreest Erica opnieuw het ergste. „Straks zit ik op zaterdagavond naar Dancing With The Stars te kij ken, terwijl ik ook op de dansvloer kan staan. Daar moet ik niet aan denken." Erica onderneemt van alles om een nieuw dansmaatje te vinden. Zoals een oproepje in deze krant, dat slechts een reactie ople verde van een oudere man, maar die bleek niet te voldoen aan haar eisen. Ook speciale websites bo den geen soelaas. ,,Van de duizen den oproepjes staan er drie man nen op. De rest zijn vrouwen die net als ik op zoek zijn. Dat maakt de zoektocht lastig. Daar komt bij dat ik met hakken de 1,80 meter passeer. Dat schrikt sommige mannen af." Toegegeven, een langere man danst ook gewoon prettiger, ver volgt Erica. ,,Hij moet niet alleen lang zijn. Ook over een goede con ditie beschikken. Als ik een avondje ga dansen, sta ik soms wel vier uur op de dansvloer." Nog een obstakel in haar zoektocht zijn de partners van de heren. ,,Niet iedere vrouw ziet het zit ten dat haar man met een andere vrouw danst. Die gunfactor ont breekt vaak. Jammer, want ik ben niet op zoek naar een levenspart ner maar naar een danspartner." Het dansvirus is bij Poppe begin jaren 90 toegeslagen. „Tijdens Ko ninginnedag in Grijpskerke zagen we mensen in een feesttent dan sen. Dat wilden wij ook wel. In onze opvoeding hadden we dat niet meegekregen." Toch kostte het uiteindelijk een aantal jaren voordat Poppe met haar man op de dansvloer stond. ,,We hadden er in de beginjaren van ons huwelijk simpelweg geen tijd en geld voor. Toen we dat een- maal wel hadden, waren we ver kocht. En volgden we samen les sen bij Kees de Jong in Vlissingen en later bij dansschool Van Eijke- ren. Het brengt je echt dichterbij elkaar. En het is leuk dat je een passie kunt delen." Sociale aspect Poppe weet nog goed dat haar man in het begin totaal geen ritmege voel had. ,,Dat is ook niet nodig. Kun je allemaal leren. Het is ook niet dat ik per se iemand zoek die op hoog niveau kan dansen. Het gaat mij vooral om het sociale as pect. Lekker bewegen en onder de mensen komen. Die gezelligheid, dat mis ik." Dit seizoen danst Poppe nog met haar huidige partner. ,,Toch wil ik niet afwachten of hij wel of niet doorgaat. Vandaar de oproep voor een energieke man tot 60 jaar en liefst langer dan 1,80 meter. Wie gaat met mij de dansvloer op?" donderdag 21 november 2019 GO Erica Poppe is op zoek naar een man die gezellig met haar wil dansen. foto johan van der heijden Wil jij met Erica de dansvloer op? Timo van de Kasteele Erica Poppe Het oproepje: Het oproepje: Danspartner ge zocht, (man +/- 44-60 jaar), voor vrouw die hoog in topklasse van ballroom en latin danst. Wegens verhuizing van huidige danspart ner. Erica Poppe, Vlissingen, 06 3006 8068, tiptoperica@gmail.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42