II BB ZEELAND 11 uur achter elkaar. Ik heb geen slager in dienst, dus ik moet wel. Ik ga 's avonds om half tien naar bed en om half één sta ik weer op. Wat ik dan al lemaal doe? Uitbenen, uitsnijden, vlees klaarmaken, gehaktspullen klaarzetten voor de meisjes, noem maar op." De laatste keer dat Rob zichzelf een vrije dag gunde, was anderhalf jaar geleden. Naar de historische Grand Prix ging hij toen, in Zandvoort. De liefde voor snelle auto's is altijd ge bleven. Hij spaart schaalmodellen, van die heel mooie. Dertienhonderd heeft hij er. Alleen zitten de meeste nog in dozen, omdat Rob simpelweg geen tijd heeft om ze uit te pakken. En de Donkervoort die hij zelf had, een prachtige zilveren met rode ac centen, heeft hij zes jaar geleden in de prak gereden. Een fotoboek is alles wat hij er nog van heeft. Hij koestert het. Prijsbekers Maar er is meer om te koesteren. De slager doet al jaren mee aan lande lijke rookworstkampioenschappen, en hij wint heel vaak. Bijna altijd ei genlijk. In de winkel staat een kast vol prijsbekers. Própvol. ,,Ik heb er een goede naam mee opgebouwd", zegt Rob trots. ,,Er zijn tijden ge weest dat we er dertigduizend ver kochten in een halfjaar tijd. Hele da gen stond ik worsten te draaien. En nachten. En dat afbinden ook hele maal met de hand, tot mijn vingers er kapot van waren. Ik kon geen rook worst meer zien." Zijn moeder is trots, maar schudt ook haar hoofd als het weer over de werkuren gaat. Ze maakt zich zorgen om haar zoon. ,,Mijn man, die vond het om sluitingstijd altijd wel mooi geweest. Maar Rob niet. Die gMt maar door. Werkweken van hon derdtien uur, dat is toch niet nor maal? Hij heeft zich gewoon letterlijk kapot gewerkt." Het is stil in de kamer. Rob roert in zijn koffie, tuurt naar het meisje op de bank. Het is zijn dochter Sophie. Een prachtig meisje met zwarte ha ren en bolle wangetjes. Ze slaapt. Niemand had ooit nog gedacht dat Rob een vrouw zou vinden, laat staan vader zou worden. Ook hijzelf niet. Tot zijn 48ste woonde hij ook nog bij zijn ouders. ,,Ik had heus wel eens een vriendinnetje, tot ik vertelde dat ik slager was. Dan hoefde het ineens niet meer." En toen, toen was daar Tho. ,,Ik had een vriend die op de HZ werkte met Vietnamese studenten. Hij vroeg mij of ik hen niet kon helpen aan var kenskoppen, varkenslevers, varkens oren, magen... Dat soort spul. Dat kon ik wel. Die vriend had een relatie met een Vietnamese en ging met haar naar dat land. Ga eens mee, zei hij. Dat heb ik toen gedaan. Een compleet andere wereld. Het jaar erop ging ik weer en toen zag ik Tho, achter de re ceptie van mijn hotel in Saigon. Ik dacht: goh, dat is een leuk meisje. Werkt hard, maakt lekkere ontbijtjes. Maar het bleef bij wat flirten. Het Werkweken van honderdtien uur. Hij heeft zich gewoon letterlijk kapot gewerkt derde jaar ben ik toen echt voor haar gegaan. 'Ken je me nog', zei ik toen ik haar terugzag. Ze kende me nog." In 2010 kwam Tho voor drie maan den naar Nederland, in 2011 trouw den ze. Het heeft nog een jaar ge duurd om Tho definitief te laten overkomen. En toen zat ze daar, in de bovenwoning. Helemaal alleen, ter wijl haar man 110 uur werkte in de slagerij beneden. ,,Ze moest zo veel huilen dat ik dacht: die gaat terug, die gaat hier niet blijven." Maar Tho bleef. ,,Voor Rob", zegt ze beslist. ,,Ik snapte dat hij hard moest werken. Dat deed ik in Vietnam ook. Ik heb inburgeringsexamen gedaan, 36 weken duurde dat. Maar het meest leerde ik de taal in de winkel, in ge sprekken met de klanten. Ik vond het leuk om te doen." Met Tho achter de toonbank veran derde de hele winkel. Lagen er ineens loempia's in de vitrine en stond er prompt een Boeddhabeeld naast de bak met worsten. Een paar jaar later was daar een Maxi-Cosi, met erin de zoetste baby van de hele wereld. So phie, die sliep lekker door terwijl haar ouders en oma de benen onder hun lijf vandaan liepen. Dat is niet veranderd. Zelfs oma Adrie komt, op haar bijna-tachtigste, als het moet nog zes keer in de week vanuit Ber gen op Zoom naar Vlissingen. Sophie gaat naar de kinderopvang of is bij een oppas en als die er niet is, is er de iPad. Uren kan ze daarmee doorbren gen, vertelt Rob trots. ,,Een makkelij ker kind hadden we niet kunnen krijgen, echt. Daar boffen we zo mee." Verrijking En ze is zo gek op haar vader, zegt Adrie. ,,Mijn papa, zegt ze dan, I love him." Rob glundert. ,,Echt een verrij king van je leven, zo'n kindje. Al zie ik haar veel te weinig. Soms zelfs maar een uurtje per dag, tijdens het eten. En 's ochtends, als ik haar naar de kinderopvang fiets. Maar wanneer ik voor het laatst iets leuks met haar gedaan heb? Ik zou het niet weten." Het valt weer even stil aan tafel. ,,Als ik erover nadenk, heb ik best wel spijt dat ik altijd maar aan het werk was. Binnenkort gaat ze al naar school." Zodra de winkel dicht gaat, belt Rob het ziekenhuis om de operatie te plannen. Daarna wil hij 'iets gaan doen met tassen'. Vleesabonnemen ten, via internet. De slagerij zit er nu eenmaal en het pand raakt hij toch niet kwijt, gokt Verboom. De winkel wil hij inrichten met zijn Formule 1- verzameling. Als een soort privému- seum. Maar eerst herstellen, heeft hij zijn gezin beloofd. De dames zitten inmiddels geëmotioneerd aan tafel. ,,Ik vind het zo erg voor Rob", fluis tert Tho. Haar schoonmoeder zucht diep als ze denkt aan het naderende afscheid van haar klanten. Rob is de enige die het droog houdt. Hij is optimistisch als altijd. Nog twee dagen 'Dank u wel meneer, tot ziens mevrouw' en dan gaat hij het helemaal anders doen. donderdag 21 november 2019 M Rob Verboom: ,,Ik ga 's avonds om half tien naar bed en om half één sta ik weer op. Wat ik dan alle maal doe? Uitbenen, uitsnijden, vlees klaarmaken..." - Moeder Adrie Kijk op de site bij /video Rob moet de winkel noodgedwongen sluiten M De familie Verboom: Rob, dochter Sophie, Tho en moeder Adrie. FOTO'S RUBEN OREEL Slagerij Verboom is kampioen in het maken van rookworsten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39