MIJN FOTO 9 Iedereen heeft wel een foto waar een verhaal achter zit. Dat verhaal tekenen wij graag op. Vandaag vertelt Arti de Lijser uit Hoek over de foto's die ze maakt bij concerten. Wie op Instagram zoekt op de hashtag #nevernotatthefront komt bij de con certfoto's van Arti de Lijser (27) terecht. Een doordenker, want staat ze nou wel of niet vooraan? De foto's van artiesten, die soms maar een meter bij de fotografe vandaan staan, geven het antwoord. ,,Nevernotatthefront is begonnen als een combinatie. Ik ben niet zo groot, dus ik wil voor aan staan bij concerten én ik vind het leuk om foto's te maken." Ze bedacht de hashtag, die ze gebruikt bij het posten van foto's op social media. Op een gegeven moment werden het zoveel foto's dat Nevernotatthe- front begin dit jaar een eigen account kreeg. Mierenkolonies Arti kocht op haar zeventiende een spiegelreflexca mera en legt sindsdien van alles uit haar leven vast. Van haar hond en haar twee mierenkolonies tot haar liefde voor alles wat met Harry Potter te maken heeft. „Fotografie is een hobby. Soms maak ik duizend foto's van mijn hond, omdat die in de buurt is. Ik wilde mijn mierenkolonies fotograferen en toen ben ik ook macrofotografie gaan uitzoeken." Dat doet ze allemaal naast haar werk in restaurant Elan, de zaak van haar ouders in Cadzand-Bad. ,,Daar hangen ook een paar foto's van mij, van schelpen op het strand en mijn vader die aan het vissen is." Arti bezoekt en fotografeert ook graag concerten van allerlei muziekgenres en gebruikt daar haar mo biele telefoon voor. ,,Bij concerten moet je het vaak van tevoren aanvragen als je een spiegelreflexcamera wil gebruiken." Ze kocht daarom een Google Pixel smartphone. ,,Zodat ik altijd foto's kan maken. Ik kijk waar het licht goed is en vaak komen de professionele fotografen daar later ook staan. Dan denk ik: Hee, ik heb een goede plek uitgekozen." Momenten Arti kijkt niet een heel concert door de camera van haar telefoon. ,,Ik kies mijn momenten uit waarop ik heel veel foto's maak. Dan zit er altijd iets tussen. Bij een concert van Nicki Minaj had ik er 248 gemaakt en bij Teske de Schepper 126. Dan zijn er uiteindelijk zo'n tien foto's die ik echt goed vind." In maart fotografeerde Arti een concert van vlog- ger, blogger en zangeres Teske de Schepper in de Effe naar in Eindhoven. ,,Ik volg haar al heel lang. Dat be gon toen ze ooit een artikel over Harry Potter schreef. Later ging ze ook muziek maken. Ze zit echt in het moment met zingen. Ik ga er binnenkort weer heen." Arti's vriend gaat met haar mee naar concerten en vindt het helemaal niet erg dat zijn vriendin altijd vooraan staat en fotografeert. ,,Hij denkt zelfs mee over waar ik het beste kan gaan staan." donderdag 21 november 2019 GO Altijd vooraan bij concerten Sophie Stockman Arti de Lijser (27) uit Hoek fotografeert graag bij concerten. foto boaz timmermans Teske de Schepper tijdens een concert in de Effenaar in Eindhoven, in maart van dit jaar. foto arti de lijser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37