Strengere regels kiten IN DE REGIO 6 Verbouwde Albert Heijn in Middelburg weer open s Vlissingen niet eens met uitkering MIJN DORP, MIJN STAD Een plattegrondje bij binnenkomst en een doosje bonbons bij vertrek. De klanten van de verbouwde Al bert Heijn in Middelburg krijgen precies waaraan ze behoefte blijken te hebben. ,,Het is even wennen", zegt Rosita Mesu. ,,Maar ik ben blij dat ik hier weer boodschappen kan doen." Net zo blij is bedrijfsleider Gabry de Keijzer. Hij ziet direct na de her opening woensdagochtend heel veel vertrouwde gezichten. ,,Ieder- een komt terug", zegt hij vol ver trouwen. ,,Daar heb ik ook geen spoortje twijfel over." Hoeft ook niet; hij wordt overladen met com plimentjes en schouderklopjes. Al ruim voor de heropening om 11.00 uur stonden klanten rijendik te wachten op het grote moment. ,,Ik heb nog geaarzeld of ik vandaag wel zou komen", bekent Rosita Mesu uit Middelburg. ,,Ik vind het nu eigenlijk te druk." De twijfel verloor het van de nieuwsgierig heid en de routine. Ze doet nou eenmaal al zo lang hier haar bood schappen. ,,Al vanaf de tijd van de Trefcenter." Mesu woont in Dau- wendaele en week noodgedwon gen tijdelijk uit naar de Jumbo. ,,Maar nu kom ik het liefst weer hierheen." De winkel is niet groter dan de oude, maar heeft dankzij een an- Omdat we meer zelf doen in de versmarkt, hebben we ook meer mensen in dienst dere inrichting wel een uitgebrei dere versmarkt met meer groenten, fruit, noten, kaas en vleeswaren dan voorheen, zegt De Keijzer. ,,En omdat we meer zelf doen in de versmarkt, hebben we ook meer mensen in dienst. We zijn gegroeid van 230 naar 260 medewerkers." Verder voldoet de inrichting pre cies aan het concept dat de super marktketen in andere vestigingen ook heeft neergezet. Inclusief de mist die op de verse groenten en fruit neerdaalt om ze langer vers te houden. Dan is er minder plastic nodig en hoeft er minder wegge gooid te worden, stelt Albert Heijn. Al bij het oprijden van de Weyevlietweg in Vlissingen wor den automobilisten verwelkomd met trossen gele ballonnen, die vrolijk roepen 'Hallo Jumbo'. De nieuwe supermarkt trekt de eerste openingsuren al een grote groep potentiële klanten. Die zijn over het algemeen tevreden over de ruimte in de winkel en het grote aanbod aan producten, maar moe ten vaak nog te veel wennen om ge lijk hard op de loftrompet te blazen. ,,Ik mis de streekproducten van de Agrimarkt", zegt een dame die 'vlak bij' de supermarkt woont. Dat ook Jumbo een slagerij heeft, vindt ze wel mooi. ,,Maar hier hebben ze Iers vlees", wijst ze op een bord boven de toonbank van de slager. Een oor deel spreekt ze overigens niet uit. ,,Ik stap net binnen en heb nog niet de hele winkel gezien. Maar samen met de Lidl zal ik wel in mijn eigen wijk terecht blijven kunnen voor de dagelijkse boodschappen." DOMBURG Kitesurfers krijgen op de Veerse stranden te maken met strengere regels. Zo moeten ze verder weg blijven van zwemmers op de bewaakte stranden en de drukke golfsurf- gebieden, adviseert de Stichting Strandexploitatie Veere. In de nieuwe algemene plaatse lijke verordening (apv) schuift het strandvak waar kitesurfers mogen sporten tussen Westka- pelle en Domburg daarom ver der op richting Westkapelle. Ontheffing aanvragen om op het strand te mogen rijden met autos wordt ook lastiger. Voor speedboten en alle vari anten daarop wordt in geen ge val ontheffing verleend, omdat die enkel overlast geven. Trailerhelling De trailerhelling in Zoutelande gaat definitief dicht. Voor boten wil het college nog wel speciale strandvakken aanwijzen. De helling bij Westkapelle blijft wel open. De nieuwe apv wordt bespro ken in de raadscommissie ruimte op maandag 25 novem ber. VLISSINGEN Vlissingen komt jaarlijks anderhalf tot twee miljoen euro bij- standsgeld voor haar inwo ners te kort. De gemeente maakt bezwaar bij het mi nisterie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid tegen de uitkering voor dit jaar en voor volgend jaar. Het col lege vraagt de beleidsbe palers in Den Haag hoe ze de hoogte van het aan de gemeente uitgekeerde be drag vaststelt. Zangavond In Westkapelle is van avond een zangavond. Jo en Jan zorgen voor de muzikale omlijsting. Er worden boeken met liedteksten uitgedeeld zodat bezoekers mee kunnen zingen. De zang avond begint om 19.30 uur en is in het Kasteel van Batavia in Westka- pelle. Spreekuur financiering Lezing door Anna A. Ros Anna A. Ros geeft mor genmiddag een lezing. Het thema is 'burgerlijke ongehoorzaamheid'. Ros probeert aan de hand van oude en nieuwe literatuur te dui den wat burgerlijke on gehoorzaamheid is en wat het teweeg kan brengen. De lezing begint morgen Wijkcentrum De Bur gerij, 10.30-12.00 uur: Sport- en spelactivi teit voor 50+; Wijk centrum Bolwerk, Pa pegaaienburg: 20.00 22.00 Internationale dans Polderhuis, 11.00 17.00 uur: Expositie 'Ringrijden, van folk lore tot (top)sport'. donderdag 21 november 2019 WA Blij met de supermarkt, maar nog wel wennen Duizenden Middelburgers en Vlissingers kunnen sinds woens dagochtend weer boodschap pen doen op de vertrouwde plek. Al is het in beide gevallen nog wel even wennen. De Albert Heijn in het centrum van Middel burg is ingrijpend verbouwd; de Agrimarkt in Papegaaienburg is een Jumbo geworden. Maurits Sep Middelburg De Albert Heijn in het centrum van Middelburg is heropend na een ingrijpende verbouwing. foto ruben oreel -Gabry de Keijzer, bedrijfsleider WESTKAPELLE MIDDELBURG Het VSBfonds houdt vanmiddag een spreek uur voor mensen die op zoek zijn naar financie ring voor hun sociale of culturele activiteit. Me dewerkers van VSBfonds bespreken met geïnteresseerden of hun initiatief in aanmer king komt voor het indie nen van een subsidie aanvraag. De middag is van 13.00 tot 15.00 uur in de ZB, Kousteense- dijk 7 in Middelburg. VLISSINGEN Anna A. Ros geeft morgenmiddag een lezing in Vlissingen. foto ruben oreel om 15.00 uur en is in boekhandel 't Spui in Vlissingen. De toegang is gratis en aanmelden kan door een e-mail te sturen naar info@boekhandelspui.nl. BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerkplein, 09.30-12.00 uur: In loopochtend met kof fie of thee GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Handwerk- club; 11.00-12.30 uur: Digicafé MELISKERKE Dorps huis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur: Koersbal MIDDELBURG 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloop spreekuur Budget- coach Zeeland; Gym zaal, Roosenbur- glaan, 13.00-14.00 uur: Sport Beweeg- les voor vrouwen; Kruitmolen, 14.00 16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Gasthuis, 14.00 uur: Longpunt Zeeland; Schouwburg, 20.00 uur: Optreden Eline van Rijswijk met De Première OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolialaan 33, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandel tocht over afstanden van 5 tot 10 km SINT LAURENS De Osseberg, 14.00 17.00 uur: Expositie 'Feit en fictie' VEERE Kerkstraat 6, 10.00-12.00 uur: We kelijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij elkaar te brengen- VLISSINGEN WESTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34