S9 Zorg mag geen nee verkopen Oproep: nomineer je favoriete leraar of lerares! GIJZEL 8? Liedjes Personeel van de Zeeuwse ziekenhuizen heeft gisteren actie gevoerd. 'Wij in de zorg zijn geen stakers.' 2 ACTIES VERPLEEGKUNDIGEN Commentaar JT}. BOGERSIPHERENMODE Verpleegkundigen en andere personeelsleden van de zie kenhuizen hebben hun punt gemaakt. Er moet meer geld en mankracht bij. De acties van gisteren waren keurig: zondagsdienst of zelfs alleen maar iets ludieks. Dat bevestigt het beeld van de actievoerders. De patiënt gaat boven alles, maar soms moet je voor jezelf opkomen. De ziekenhuizen bieden een redelijke loonsverhoging, het personeel wil net iets meer. Dat is misschien wel te overbrug gen. Maar het gaat niet alleen om de salarissen. De werkdruk moet omlaag. Daar is nog geen zicht op. Want de ziekenhuis zorg wordt steeds intensiever. Patiënten zijn er kort en hun ziektebeelden zijn steeds gecompliceerder. Verder zijn er voortdurend te weinig handen aan het bed. Dit zal alleen maar erger worden. Ondertussen blijft de zorgvraag stijgen. De ziekenhuisdirecties zijn afhankelijk van de budgetten die zorgverzekeraars verdelen. De zorgverzekeraars op hun beurt zijn gehouden aan een afspraak met de overheid over het be teugelen van de kosten. Dat klinkt allemaal redelijk. Het was misschien ook echt redelijk, toen de afspraak werd gemaakt. Minister Bruins (Medische Zorg) zal wellicht mede door de ac ties van gisteren tot het inzicht komen dat er toch veel meer geld nodig is. Als de vraag naar zorg blijft stijgen en het perso neelstekort steeds nijpender wordt, kun je wachten op het mo ment dat ziekenhuizen nee moeten verkopen. Dat moet Bruins koste wat kost voorkomen. Afspraak over kostenplafond in de ziekenhuiszorg is duidelijk niet houdbaar VLISSINGEN Tientallen middel bare scholieren stuurden de afge lopen dagen enthousiaste e-mails naar de redactie. Ze willen hun fa voriete docent nomineren voor de PZC-verkiezing 'beste leraar of le rares van Zeeland 2019'. Je kunt nog nomineren tot en met dinsdag 26 november. Heb jij een docent die een pluim verdient? Nomineer hem of haar dan snel! Stuur een e-mail naar pzcleraar@gmail.com en vertel waarom jouw docent moet win nen. Alle middelbare scholieren in Zeeland kunnen een nominatie sturen. Overtuig ons Doe er alles aan om ons te overtui gen! We vinden het heel leuk als j e een video maakt, waarin je vertelt wie jouw favoriet is, maar je mag ook een e-mail sturen. Vergeet niet ALMANAK PvdA-fractievoorzitter Corina van der Vliet doorspekte haar be toog over de Zeeuwse begroting vorige week in de Statenzaal met titels van liedjes. Aan de hand van Iedereen is van de wereld en Aan de kust sneed ze actuele za ken aan, maar nadat ze Opfietse van Skik aanhaalde, snoerde Ro- de naam van je leraar of lerares en de naam van je school te vermel den. Let op, alleen docenten van middelbare scholen komen in aan merking voor de beker. Presentatie De vijf genomineerden worden gepresenteerd in de krant en op de website. In de tweede ronde kan Stuur een e-mail naar pzcleraar@gmail.com en vertel waarom jouw docent moet winnen iedereen stemmen op de vijf beste leraren. De docent met de meeste fans wint de PZC-wisselbokaal. bèrt Brunke van Partij Pro Zee land haar ad rem de mond met Hoe sterk is de eenzamefietser die kromgebogen over zijn stuur tegen de wind zichzelf een weg baant? Even dreigde het debat stil te val len, maar toen greep voorzitter Han Polman in. We zullen door gaan, zong hij nog net niet. Lezing Onno Blom over Rembrandt Tot dusver was weinig bekend van de jeugd van Neerlands beroemdste schilder. Brand in woning snel onder controle In een portiekwoning aan de Sloeweg in Vlissingen heeft in de nacht van dinsdag op woensdag brand gewoed. De brand werd om 01.35 uur ont dekt. Er werd opgeschaald naar middelbrand, twee blusvoertuigen kwamen ter plaatse. De brand weer had het vuur snel onder controle. De be woonster van de woning was ten tijde van de brand niet thuis. Voor de bewoonster van de bo venliggende woning kwam een ambulance. De vrouw is ter plekke be handeld en hoefde niet naar het ziekenhuis. MIDDELBURG Logistiek Prijs voor MSP Onions Geen wooooorden, maar daha- denhet strijdlied klinkt uit hon derden kelen. Nog nooit is het zo druk geweest in de hal van Zorg- Saam-ziekenhuis in Terneuzen als gisterochtend. Medewerkers schreeuwen letterlijk om een beter salaris. En minder regeltjes. Vooral dat. ,,Wij in de zorg zijn geen sta kers, maar het móet echt anders." Je zou uit twijfel even op je mo bieltje kijken om te checken of het wel woensdag is. Want het zieken huis is stil en verlaten. Wie is opge nomen krijgt uiteraard gewoon zorg. Maar verder zijn de gangen leeg en bijna alle poli's dicht. Net als op een zondag. Slechts een enke ling meldt zich - tevergeefs - aan de balie. Bloedprikken ,,Ik heb pijn in mijn onderbuik en kom bloedprikken", vertelt een mijnheer (nee, ik hoef niet met mijn naam in de krant). ,,Ja, ik wist dat ze gingen staken, maar ik dacht: ik ga het toch proberen. Maar ik word teruggestuurd." Hij beent langzaam weg. ,,Als het niet gaat, meld ik me wel bij de spoedeisende hulp." Hij is een van de weinigen. En daar zijn ze blij mee bij ZorgSaam. Want juist om dit te voorkomen, heeft het ziekenhuis rond getoeterd dat er op de landelijke actiedag zon dagsdienst wordt gedraaid. Intern is er discussie over. ,,We zijn geen stakers", geeft medewerk ster Karin van der Peijl toe. ,,We zijn er om voor mensen te zorgen. Maar we hebben te weinig mensen op de werkvloer en te veel regeltjes waar we aan moeten voldoen. Alles moet ingedekt en afgevinkt wor- Voor al uw inlijstwerk lijstenmaker! Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl donderdag 21 november 2019 Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Schrijver Onno Blom houdt 10 december in Porgy Bess in Terneu- zen een lezing over de jonge Rembrandt. Dat is ook de titel van zijn on langs verschenen boek. Blom is een gelauwerd biograaf - van onder an deren Jan Wolkers. Hij is een echte Leidenaar en verdiepte zich in de we reld, het land, de stad, de steeg en het huis waar Rembrandt in 1606 werd geboren en de eerste 25 jaar van zijn leven door bracht. VLISSINGEN Uienbedrijf MSP Onions uit Nieuwdorp heeft de Logistiek Prijs Zeeland 2019 gewonnen. Voor zitter John Dane van Zeeland Connect heeft de prijs gistermiddag in Middelburg uitgereikt jaarcongres van de be drijven uit de Zeeuwse logistieke sector. Reden om de prijs aan MSP Onions te geven is de nieuwe fabriek in Nieuwdorp waarin alle processen geautomati seerd zijn, de goede sa menwerking met andere bedrijven en het feit dat het bedrijf gezien wordt als een ambassadeur voor Zeeland. Zo kan 't Jeffrey Kutterink Terneuzen Verpleegkundigen lopen een polonaise tijdens de protestlie deren in de hal van ZorgSaam in Terneuzen. foto peter nicolai Ide specialist in LIJSTEI - V Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl Molenstraat 5, 4701 JK Roosendaal 10165-537889 www.bogersherenmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30