eteeen Onzekerheid rond De Ballade Gouden plaat voor Emma Heesters 2 WILLEM VAN DAM Column Ding dong, doet de deurbel. Zuchtend vouw ik mijn krantje dicht, hijs mezelf uit de luie stoel, slof naar de voor deur, kijk door het raampje: nie mand. Kwajongens zeker, die aan het belletje lellen zijn. Deed ik vroeger ook vaak, bel letje lellen. Dat was lachen, joh. Vooral als we belletje lelden bij de boze buurman van een paar hui zen verderop; stonden wij in het portiek van de kruidenierswinkel om een hoekje te kijken hoe hij zijn chagrijnige harses naar buiten stak en met een woedende dreun zijn deur weer dicht smeet. Eigen schuld, had-ie onze bal die we per ongeluk in zijn tuin hadden ge schopt maar niet in stukken moe ten snijden. Daar kwam toen nog een heel gedonder van. Vooral toen de vader (hij genoot enige faam als verdienstelijke amateur bokser) van vriendje P. zich ermee ging bemoeien en een heus hand gemeen dreigde. De politie moest er uiteindelijk aan te pas komen om de boel te sussen. Ding dong. Sodeju. Sta ik net on der de douche, opnieuw: ding dong. Laat maar doen, denk ik, dat zijn die snotjongens natuurlijk weer. Maar dan schiet me te bin nen, dat het ook wel eens de post bode zou kunnen zijn met een pakketje (een luxe heruitgave van Abbey Road van The Beatles) waar ik al dagenlang reikhalzend naar uitkijk. Dus draai ik de douchekraan weer dicht, haal mijn badjas van het haakje en loop met mijn natte kop naar de voordeur. U raadt het reeds: niemand te zien. Of nee, da's toch niet helemaal waar. Vanachter een auto die iets verderop geparkeerd staat, steken de koppies van twee straatschof fies met in hun ogen een blik die kattenkwaad uitstraalt, zo'n zelfde blik als die van dat jongetje dat ruim zestig jaar geleden vanuit een portiek van een kruideniers winkel een boze buurman be gluurde. dicht. In mijn hoofd groeit een columnpje. Had-ie onze bal maar niet in stukken moeten snijden DE STELLING Vandaag: Ik ben ook fan van Emma Heesters Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ZATERDA0 VERSCHIJNT de 5000-STE TOOS EN HENK O F WE HET OOK MOS ERSENS AN&ERS OVER KUNNEN Hl ^<P^5EIKeR&S! Groot alarm voor duinbrand Danny Vera staat op Pinkpop SLUIS Bushaltes beter toegankelijk Vorig jaar werden de kaartjes voor festival De Ballade in Terneuzen rond deze tijd al verkocht. Nu is er nog opvallend weinig duidelijk over de editie van 2020. Maikel Harte, de drijvende kracht achter festival De Ballade, kan nog niet veel duidelijkheid geven. ,,Ik hoop in januari meer te weten." Veel hangt volgens Harte af van de beschikbaarheid van de locatie; het Kopje van Kanada, de landtong tussen het Kanaal Gent-Terneuzen en de Westerscheldetunnel. Wat in 2017 begon als een eenmalig reünie concert van Harte's band de Lama- ketta's, groeide al snel uit tot een driedaags festival met duizenden bezoekers. Baggeren Geraldine Wijffels, woordvoerder van de Nieuwe Sluis, bevestigt dat er werkzaamheden moeten plaats vinden op het Kopje van Kanada maar zij durft nog niet met zeker- heid te zeggen hoe dat samen zal vallen met het festival. ,,Het is nog te ver in de toekomst om daar ze kerheid over te kunnen geven. Ik verwacht dat we daar begin vol gend jaar meer over kunnen zeg gen. We moeten daar ook nog bag geren en het kopje zal iets kleiner worden." De onduidelijkheid zorgt er wel voor dat de organisatie pas later dan voorheen kan beginnen. Harte: ,,Het zou kunnen om wat later te Werk aan nieuwe zeesluis Terneuzen kan roet in het eten gooien voor festival beginnen, maar dan kunnen we niet de grote namen brengen die we het liefst willen." Verhuizen naar een andere plek is geen optie voor organisator Harte en aan een jaar zonder De Ballade wil hij ook niet denken. ,,Het zou doodzonde zijn als we een jaar zou den moeten overslaan. Het is een veel te leuk feestje." Vlissingen De uit 's-Gravenpolder afkomstige zangeres Emma Heesters heeft een gouden plaat gekregen voor het nummer Pa Olvidarte, een duet met zanger Rolf Sanchez. Heesters en Sanchez, die samen meededen aan het programma Beste Zangers, kregen de plaat dins dagavond uitgereikt tijdens de talk show Beau, waar ze het nummer ook ten gehore brachten. Een nummer wordt 'goud' wan neer het minimaal drie miljoen keer wordt afgespeeld via strea- mingdiensten als bijvoorbeeld Spo- tify. Pa Olvidarte is een cover van de Colombiaanse hiphopgroep Choc- QuibTown. Sanchez en Heesters zingen in het Spaans en in het Ne derlands. De Zeeuwse zangeres maakte er vorige maand ook haar Top 40-debuut mee. Heesters timmert al jaren aan de weg als zeer succesvol YouTube-ar- tiest, maar door haar deelname aan het programma Beste Zangers lijkt haar definitieve doorbraak nu een feit. 2 of 3 dagen all-inclusive in Zeeland nabij het strand ïQ hoteldeal dagelijks tot donderdag 21 november 2019 Grinnikend doe ik de deur weer Reageer op pzc.nl Gisteren: Voetbalclubs zijn veel te soft tegen racisme 1447 reacties STELLETJE ZOUTELANDE Vlakbij strandpaviljoen De Branding bij Zoute- lande, aan de rand van het dorp, heeft gisteren korte tijd een duinbrand gewoed. Er werd groot alarm geslagen, maar de schade bleef uiteindelijk beperkt. De brandweer werd rond 14.15 uur opge roepen. Omdat een duin brand zich snel kan ver spreiden, werd meteen opgeschaald tot 'grote brand'. De blusgroepen van Zoutelande, Westka- pelle en Middelburg ruk ten uit. Die hadden de vlammen al binnen een paar minuten onder con trole. Een stukje van het duin raakte verschroeid. MIDDELBURG Zanger Danny Vera staat op 20 juni op Pinkpop. Dat maakte de Middel burgse zanger bekend op Instagram. Het is voor het eerst dat Vera op het fes tival in het Limburgse Landgraaf speelt, een di rect gevolg van het suc ces van zijn top-40-hit Roller Coaster. Volgend jaar spelen onder ande ren Red Hot Chili Pep pers en Crowded House op Pinkpop. Vera is de derde Zeeuwse artiest die wordt geprogram meerd. Bl0f en Racoon stonden ook al eens op het festival. De voorver koop begint zaterdag om 10.00 uur. Twee bushaltes in de Sint Annastraat in Sluis worden beter toeganke lijk gemaakt voor men sen met een motorische of visuele beperking. Sluis past de bushaltes aan met subsidie van de provincie. In de afgelo pen jaren zijn er al 22 haltes toegankelijk ge maakt en volgend jaar volgen er nog zeven. De perrons worden onder meer verhoogd,zodat die gelijk liggen met de instaphoogte van de bus. Ook worden de bushaltes langer. Reizi gers hebben daardoor meer plaats om in en uit te stappen. Festival De Ballade moet mis schien een jaar overslaan in ver band met het werk aan de nieuwe zeesluis in Terneuzen. Guido van der Heijden Terneuzen AVader Ludo Heesters ge flankeerd door zijn dochter Emma en Rolf Sanchez. foto WILLIAN HEESTERS Luc Oggel f. m Hp Hotel de Elderschans 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 1 x uitgebreid lunchbuffet (bij 2 nachten) 1 of 2 x avondbuffet tussen 18-20 u. 1/ Onbeperkt dranken van de kaart Tip! Bezoek ook Brugge! 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2