u ti MEDIA CULTUUR 25 538 vs Qmusic 5382 Groots Met Een Zachte G Jubileumeditie RADIO 2 'A 7% M .*A Dat Qmusic zich revancheert, is volgens Minneboo het gevolg van strategische keuzes. ,,Wij hebben de zender volwassener gemaakt. Neder land vergrijst, daar moesten we meer rekening mee houden. Michael Jack son, Toto en Brian Adams; we draaien meer classics dan voorheen. Wij hebben bij de zender überhaupt muziek meer als basis genomen.'' Tijdens de kantooruren overdag werd meer ervaring ingebouwd, al dus de programmabaas. Daarom is Menno Barreveld niet meer in de avond-, maar in de ochtenduren te horen. ,,En Domien Verschuuren (voorheen 3FM, red.) werkt nu voor ons. Hij maakt zijn programma echt met de luisteraar en niet met sidekicks zoals bij zo'n beetje alle andere zenders gebeurt.'' Radio 538 besloot een jaar geleden te stoppen met de Top 40 en een ei- music gen lijst in het leven te roepen (de 538 Top 50). „Onbegrijpelijk vond ik dat'', aldus Minneboo. Hij sprong direct in het gat en hengelde de 'lijst der lijs ten' binnen. ,,Wij willen die hits clai men en met de Top 40 is dat gelukt. Het heeft ons veel opgeleverd.'' Radiokenner Evert Bronkhorst van mediabureau Vizeum ziet na het in zoomen op de luistercijfers dat Qmu- sic vooral dankzij de middagpro grammering aan luisteraars heeft ge wonnen. ,,Het binnenhalen van Do- mien was echt een gouden greep. Mensen stemden altijd af op Ruud de Wild bij NPO Radio 2 of Coen en Sander bij 538. Dat is niet langer van zelfsprekend. Met Domien is er echt een interessant alternatief.'' En toch. Radio 538 is, ook na het vertrek van dj-koning Edwin Evers een jaar geleden, Qmusic nog altijd de baas. Evers' opvolger Frank Dane scoort minder fonkelende cijfers, maar de zender ging uit van een veel forser verlies. Dat komt, beweert Met Mattie en Marieke hebben we een redelijk uniek concept: een man en een vrouw die even belangrijk zijn Evert Bronkhorst, doordat de nieuwe ochtendshow in karakter en toon dichtbij Edwin Evers is gebleven. ,,Dat is op de korte termijn heel slim, want de overgang is minder groot. Maar ik heb het gevoel dat ik nog steeds niet de echte Frank hoor. Die was voorheen veel brutaler. Het kan op de lange termijn een gevaar zijn, omdat luisteraars toch op zoek gaan naar een ander geluid.'' Directeur Marc Adriani van Talpa Radio zegt zich geen enkele zorgen te maken. Daarbij leest hij de luister cijfers net even anders. ,,Na het ver trek van Edwin Evers, toch wel de Jo- han Cruijff van de radio, verliest Ra dio 538 amper 0,5 procent marktaan deel in de doelgroep 10 jaar en ouder. De zender is in september en okto ber daar zelfs de grootste groeier, te gen de verwachtingen in. Dane en zijn team maken de meest beluis terde ochtendshow van Nederland en Coen en Sander zijn veruit de grootste in 20-49 jaar. Heel netjes.'' Het voordeel van PZC VANAF 15JAAR GROOTS MET EEN ZACHTE G 202C Bestel tickets op pzc.nl/guus donderdag 21 november 2019 PC Ji <*A Ï..i4'" -'m* rijk zijn. We zitten nu echt weer op het niveau van de toptijd met Mattie en Wietze.'' Marktaandeel september/oktober in de doelgroep 20-49 jaar in 16,8% 15,8% mei 2017: Mattie en Wietze uit elkaar 2014 2015 2016 2017 2018 2019 211119 TU, bron: NLO 44 —Dave Minneboo, programmadirecteur Qmusic Commerciële radiozenders als Radio 538 en Qmusic kijken specifiek naar hoe ze scoren in de voor adverteerders interes sante doelgroep 20-49 jaar. In dat segment is NPO Radio 2 mo menteel station nummer 3 van Nederland (met een marktaan deel van 14,4 procent). Wie in zoomt op de meest brede groep luisteraars, van 10 jaar en ouder, ziet een heel ander lijstje. Dan is Radio 2, de zender van onder an deren Ruud de Wild en Jan-Wil lem Roodbeen, met 13 procent marktaandeel verreweg de groot ste. Binnen die doelgroep noteert Radio 538 momenteel 11,2 pro cent en Qmusic 10,2 procent marktaandeel. Omdat je het verdient! Op 12 en 13 juni 2020 viert Guus Meeuwis zijn 15-jarig jubileum van de succesvolle concertreeks Groots Met Een Zachte G. Sinds de eerste editie in 2006 is zijn concert in het Philips Stadion uitgegroeid tot het grootse jaarlijkse muziekspektakel van een soloartiest in Nederland. Hoe Guus de jubileumeditie zal vieren met zijn publiek wil hij nog niet verklappen, maar hij verzekert dat het een spectaculair feest gaat worden. Bestel nu snel jouw tickets, want dit spektakel wil je niet missen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25