O Qmusic weet het zeker: wij zijn binnenkort de nieuwe Nederlandse kansen bij Grammy's 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV m Als ik nog twijfelde of Fidan Ekiz op termijn een goede opvolger is van Eva Jinek - wat ik niet deed, hoor, ik wil alleen de span ning opvoeren - dan is dat gevoel compleet weg sinds haar optreden bij De Wereld Draait Door dins dagavond. Daar zat een uiterst zelfbewuste dame, zoals je ze zelden ziet in Hilversum, reservaat van opgeblazen ego's, streng bewaakte imago's en een boel valse lucht. ,,Ik vind het eigenlijk een belediging voor het vak dat jullie mij bellen.'' Precies, nooit. Behalve dan door Fidan, toen vier (4!) omroepen en de netma nager van de NPO haar belden nadat Eva Jinek haar ontslagbrief had ingeleverd. Ze had ervan naast haar schoenen kunnen gaan lopen, gevleid ja kun nen knikken en zien waar het schip strandt. Maar ze bleef haar nuchtere Rotterdamse zelf. Vroeg zich af: ben ik hier klaar voor? En het eerlijke ant woord luidde: nee, nog niet. Dat is bijzonder. Je weet in de grillige tv-wereld immers nooit of zo'n kans zich nog eens voordoet. Maar dat ze die innerlijke gevoelens open en bloot deelt met Matthijs van Nieuwkerk en 1,2 miljoen DWDD-kijkers, is een unicum. Neem Matthijs zelf. Elke keer als het bij hem aan tafel over media- transfers gaat, en dat is best vaak, is er wel een bru tale tafelpersoon (vaak Marc-Marie Huijbregts) die de roze olifant in de kamer benoemt. ,,Zeg Mat- thijs, ga jij ook weg?'' Die is er inmiddels meester in om daarop sfinxachtig te lachen. Dat is zijn goed recht. Grote kans dat hij de knoop gewoon nog moet doorhakken. Maar dat een tv-ster wél in haar kaarten - én hart - laat kijken, is verfrissend. Het maakt Fidan menselijk, wat de eerste vereiste is voor het dragen van een latenighttalkshow. Daar moet een stevige persoonlijkheid zitten. Nou, die heeft ze. Net als flair, lef waar de duvel nog jaloers op is, relativeringsvermogen, een mening (ook zo fijn), een ingebakken journalistiek kompas en een glimlach waar je verliefd op wordt. En nee, ik ben niet lesbisch. Ik ben evenmin bevooroordeeld, omdat ze een collega is. Laat ik dat ook maar even benoemen. Hoewel we momenteel allebei in dezelfde com mercial figureren en ooit tegelijk regioverslaggever waren bij het Rotterdams Dagblad, kennen we el kaar amper. Wie weet concludeert ze - na een spoedcursus bij Jeroen Pauw - dat ze klaar is voor de plek van Ji nek. Maar misschien ook wel niet. Ik hoop vooral dat ze altijd, bij alles wat ze nog gaat doen op tv, zo zichzelf durft te blijven als dinsdag. Quote van de dag Programma duo De Kwis Den Blijker naar Talpa RADIO POPULARITEIT Terwijl Radio 538 langzaamaan terrein verliest, kruipt concurrent Qmusic steeds dichter naar de nummer 1-positie. Hoe wist dit station na het plotselinge einde van dj-duo Mattie en Wietze in 2017 de luisteraar weer terug te winnen? ij de commerciële marktleider Radio 538 stond al een taart met de tekst: 'Jullie mogen er best even aan proe ven' klaar voor ver zending. Het is veelzeggend. Ook bij het station van Frank Dane en De Coen en Sander Show gingen ze er vanuit dat de nieuwe luistercijfers Qmusic als nieuwe nummer 1 zou den aanwijzen. Die taart kon de koelkast weer in, 538 blijft in de voor adverteerders meest interessante groep luisteraars van 20 tot 50 jaar voorlopig de popu lairste (zie grafiek). Programmadirec teur Dave Minneboo van Qmusic haalt nuchter zijn schouders op. ,,Wij roepen het hier al een tijdje: Het is niet de vraag óf, maar wannéér we in die doelgroep de nieuwe marktleider zijn. Het gaat zeker ge- beuren, dat durf ik wel te zeggen.'' Twee jaar terug belandde Qmusic in een stevige dip toen er een eind kwam aan succesduo Mattie Valk en Wietze de Jager. De dj's zouden geza menlijk naar concurrent Talpa Radio overstappen (met naast Radio 538 ook stations als Veronica, Sky Radio en Radio 10), maar op het laatste mo ment bedacht Valk zich. Een hoofd stuk waar programmabaas Dave Min- neboo alles van weet. Hij werkte toen nog voor Talpa. „Sterker, ^k wilde ze hebben en probeerde ze over te ha len. Dat ik nu bij Qmusic zit, voelt wel eens gek. Ik ben immers deels verantwoordelijk voor de breuk.'' Het station zag, zoals verwacht, luisteraars vertrekken. Een nieuwe ochtendshow met Mattie Valk, Fien Vermeulen en Igmar Felicia mis lukte. ,,Die klik was er gewoon niet'', aldus Minneboo. ,,Met Mattie en Ma rieke (Elsinga) op die plek hebben we nu een redelijk uniek concept: een man en een vrouw die even belang- Mijn carrière is nu met voorsprong het minst belangrijke in mijn leven Fidan Wanneer hoor je een tv-presentator uitroepen: donderdag 21 november 2019 PC TELEVISIE Joep van Deu- dekom en Rob Urgert, bekend van De Kwis, maken de we tenschappelijke NTR-serie Wie denk je wel dat je bent? De ca baretiers onder zoeken tegen stellingen in de samenleving. Ze beginnen 5 ja nuari op NPO 1. TELEVISIE Chef-kok en presentator Herman den Blijker maakt per 1 januari de overstap naar Talpa Network. Hij tekende een vierjarig con tract bij het mul timediabedrijf. Den Blijker maakte voor RTL onder meer Herrie in het Hotel. 3 ■u Gudo Tienhooven Mattie en Marieke en Domien Verschuu- ren (foto's links en midden) zorgen voor een fris geluid bij QMusic. Concurrent Frank Dane (rechts) is een topper van Radio 538. fotos anp Nederlandse musici zijn genomineerd voor de Grammy Awards. Op 26 januari behoren dirigent Jaap van Zweden (foto), Het Metropole Orkest, het Nederlands Philharmo- nisch Orkest, het koor van De Nationale Opera en producer Kiowa Roukema (YoungKio) tot de kanshebbers op de belangrijkste muziek prijzen van de Ver enigde Staten. Het Metropole is voor gedragen voor twee prijzen, voor het aan deel in album What Heat, de samenwer king met wereldmu- ziek-groep Bokanté, en het nummer All Night Long van Jacob Collier. Het orkest is in het verleden al achttien keer genomineerd, drie keer leidde dat tot een Grammy Award. Jaap van Zweden, chef-dirigent van het New York Philharmo nic, is in twee catego rieën genomineerd voor zijn aandeel in Julia Wolfes Fire In My Mouth. De nominatie voor het Nederlands Philharmonisch Orkest en het koor van De Na tionale Opera is voor de opera Wozzeck. Kiowa Roukema (19), een van de producen ten van de monsterhit Old Town Road, is ge nomineerd voor het beste nummer van het jaar. YoungKio, zoals zijn artiestennaam luidt, werkte samen met rapper Lil Nas X en zanger Billy Ray Cyrus. Als de prijs naar Old Town Road gaat, dan nemen alle arties ten, producers en ge luidstechnici de award voor 'Record of the Year' in ontvangst. —Presentator Tom Egbers, die dit jaar een hartaanval kreeg, in KRO Magazine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24