VDP beste wielrenner van het jaar 23 TENNIS DAVIS CUP FINALS baan in Madrid bleek Nederland goed bestand tegen Groot- Brittannië. In een heuse Davis Cup sfeer stuntte Tallon Griekspoor bijna tegen Andy Murray en versloeg Robin Haase de Britse nummer één, Dan Evans. Toen Andy Murray in 2009 in de Rotterdamse Ahoy-finale Rafa Na- dal versloeg, zat Tallon Griekspoor op de tribune. Hij moest nog der tien jaar worden. Tennissen deed het jochie al wel. Zijn zes jaar oudere tweelingbroers Scott en Kevin waren gek van het spelletje, de jongste van het gezin ook. In de jaren die volgden, werd niet Nadal, Federer of Djokovic zijn idool. Tallon wilde Andy Mur ray zijn. ,,Ik ben altijd fan van hem geweest", zei hij gisteren, nadat hij de teleurstelling van een bijna-his- torische partij (7-6, 4-6, 6-7) tegen zijn held had weggeslikt. ,,Toen ik op de baan stapte, speelde die be wondering niet meer mee, hoor." En dat liet Griekspoor (23) mer ken. Met vooral een ijzersterke ser vice (24 aces in de partij) pakte hij de eerste set in een zinderende tie break (9-7). Hij verloor de tweede door één slechte servicegame en was in de derde bij 5-4 twee pun ten van de overwinning verwij derd. In de tiebreak liep hij al snel uit (4-1), maar Murray kwam op ervaring terug: 7-5. ,,Je verdiende het te winnen," zei Murray toen ze samen de baan afliepen na de par tij'. Plus: ,,Prima gevecht, laat het hoofd niet zakken." Griekspoor: ,,Daar heb ik niks aan, natuurlijk, maar het was wel mooi om te ho ren." Zichzelf iets verwijten deed hij niet. De spanning had hem geen parten gespeeld. ,,Ik heb deze partij de meeste punten proberen te halen, ben ervoor gegaan. Mur ray speelt wat meer verdedigend." Nieuwe heup De 32-jarige Murray, winnaar van drie grand slams, is met een nieuwe heup aan het terugkeren, won zelfs vorige maand het toer nooi van Antwerpen en stijgt lang zaam op de ATP-ranglijst; hij is nu 126ste van de wereld. De negen jaar jongere Griekspoor staat op 179, maar het verschil tussen beiden is in principe veel groter. Toch voelde de Schot zenuwen, erkende hij. Hij had zich voorbereid op een duel met Botic van de Zandschulp. Een uur voor zijn openingsduel tegen Nederland bleek zijn rivaal Tallon Griekspoor te heten. Murray: ,,Ik voelde mezelf al niet helemaal goed. Ben ook vier, vijf kilo zwaar der dan vroeger. En in de Davis Cup kun je dan ook nog eens zo'n speler als Griekspoor tegenover je krijgen, die dichtbij een stunt is en alles geeft." Het goede spel mocht de jonge Toen ik op de baan kwam, speelde die bewondering voor Andy Murray niet meer mee hoor Amsterdammer uiteindelijk niet baten. Robin Haase bleef tot het laatste punt langs de baan kijken naar Griekspoor en misschien geïnspi reerd door die partij, was hij ver volgens wél tot een stunt tegen de Britten in staat. Haase heeft in de Davis Cup het plezier in het tennis hervonden én zijn vorm. Hij ver raste Dan Evans, nummer 42 van de wereld, door na een verloren eerste set goed terug te komen: 3 6, 7-6, 6-4. ,,Hij deed niet eens wat fout, maar ik had enkele goede sla gen en de partij kantelde", zei een vrolijke Hagenaar Haase, die zijn tweede zege in twee dagen boekte in Madrid. Door het verlies van Wesley Koolhof en Jean-Julien Ro- jer in het dubbelspel tegen Jamie Murray en Neal Skupski (6-4, 7-6) was daarna het Davis Cup-avon tuur voor Oranje toch voorbij. Het afgelopen seizoen was Van der Poel de beste in de Amstel Gold Race, Dwars door Vlaanderen en de Brabantse Pijl en werd wereldkam pioen veldrijden. Verder won hij drie wereldbekerwedstrijden op de mountainbike en werd Europees kampioen in die discipline. De af gelopen vijf jaar ging de prijs naar Tom Dumoulin. Het succes van het afgelopen jaar maakte de keuze voor wielrenner van het jaar op het eerste gezicht ondoenlijk. Zo won Mike Teunis- sen de openingsetappe van de Tour en stond er na dertig jaar weer een Nederlander in de gele trui. Bauke Mollema won 38 jaar na Hennie Kuiper de Ronde van Lombardije en Steven Kruijswijk werd derde in de Tour de France. En wat te den ken van de wereldtitels van baan- sprinter Harrie La- vreysen de we reldtitel van BMX'er Twan van Gent? Maar goed beschouwd vie len de successen van de andere ge nomineerden in het niet bij die van Van der Poel. Zijn zeges in drie verschil lende discipli nes (weg, veld en mountainbike) y zijn uniek. Van der Poel was gisteravond niet aanwezig, vanwege de begrafenis van zijn opa Raymond Poulidor een dag eerder in Frankrijk. De trofee voor beste wielrenster ging naar Annemiek van Vleuten (37), die dit jaar met een buitenaardse solo van meer dan honderd kilometer wereldkampi oen op de weg werd. Lorena Wie bes (20) werd verkozen tot renner van de toekomst. Op de rumoerige GoalAlert! Bekijk iedere goal direct nadat er is gescoord GOAL ALERT KIJK OP PZC.NL/GOALALERT donderdag 21 november 2019 PC Mathieu van der Poel (24) is voor het eerst in zijn carrière uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Daan Hakkenberg Den Bosch TOT EN MET ZONDAG IN CAJA MAGICA, MADRID Edwin Winkels Madrid Tallon Griekspoor (rechts) was heel dicht bij een overwin ning op zijn jeugdidool Andy Murray. foto reuters -Tallon Griekspoor (23) Nederland - Groot-Brittannië 1 -2. Tallon Griekspoor - Andy Murray 7-6, 4-6, 6-7, Robin Haase - Daniel Evans 3-6, 7-6, 6-4. Dubbel: Rojer/Koolhof - J.Murray/Skupski 4-6, 6-7. [and ttl Vi Dicht bij een stunt Nieuw in onze app: GoalAlert. Wordt er gescoord? Dan krijg je een seintje inclusief de FOX Sports video van het doelpunt! Activeer jouw GoalAlert vandaag nog. eredivisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23