Mourinho aan de slag bij Spurs Willems geniet bij Newcastle United Ten Hag boven gemiddelde topseizoen1966/67 21 5 Het seizoenrecord: 122 goals 4 Ontwikkeling speelwijze Tussenfase als rustmoment Zet het maar vast in uw agenda: woensdag 4 december Manches ter United-Spurs en zondag 22 de cember Spurs-Chelsea. José Mou rinho (56) tegen twee van zijn voormalige clubs in de Premier League. Het zal knetteren. Geheid dat we Mourinho zullen zien zo als we hem kennen. De provoca teur, de bespeler, de aandacht trekker. Met de aanstelling van Mou- rinho als manager breekt Totten ham Hotspur op verschillende vlakken met het recente verleden van de club uit Noord-Londen. Onder de Argentijn Pochettino werd Spurs de sympathieke uitda ger van de traditionele top. Met speels, aantrekkelijk voetbal vaak. Het leidde afgelopen seizoen zelfs tot een finaleplek in de Champi ons League. En nu? Tegenstanders van Mourinho noemen zijn spel opvatting niet voor niets anti voetbal. De nadruk ligt altijd op de verdediging, het eindresultaat als heilig doel. Het publiek verma ken? De zelfbenoemde Special One heeft er weinig mee. Voor zijn prijzenkast heeft Mourinho een apart huis nodig. Europacups met FC Porto, Inter en zelfs met een kwakkelend Manchester United. Titels met Real Madrid en Chelsea. Het zijn de trofeeën die bij Spurs juist ont breken. Er was dus die verloren Champions League-finale tegen Liverpool (0-2). In de Premier League bleef Spurs onder Pochet- tino altijd de blaffende uitdager met een vijfde, derde, tweede, derde en vierde plaats. Ook met d^e trend wil Spurs breken, zo blijkt wel uit de woor den van de machtige voorzitter Daniel Levy. ,,Met José halen we één van de meest succesvolle trai ners in het voetbal binnen. Hij heeft ontzettend veel ervaring, kan teams inspireren en is een groot tacticus. Bij elke club waar hij werkte, heeft hij prijzen ge wonnen. We denken dat hij nieuwe energie geeft en het geloof bij de spelers in de kleedkamer te rugbrengt." Hard gelag Spurs worstelt. Met een veer tiende plek in de Premier League op twintig punten van koplo per Liverpool. In de Champions League verloor het dit seizoen thuis met 2-7 van Bayern Mün- chen. Voor Pochettino is zijn ge dwongen vertrek een hard gelag. Afgelopen zomer waarschuwde hij al dat de selectie ververst diende te worden. Voorzitter Levy deed het niet en zet een halfjaar na de Champions League-finale de manager op straat. Nu zijn de ogen gericht op Mourinho, die de afgelopen peri ode werkloos was. Zaterdag staat hij weer waar hij wil zijn: in de spotlights als Spurs op bezoek gaat bij West Ham United. Een advies van zijn vriend Geor- ginio Wijnaldum deed Jetro Wil lems besluiten afgelopen zomer naar St James' Park te gaan. De vice-aanvoerder van het Neder lands elftal raadde de linksback aan niet te twijfelen. De oud-spe ler van de Magpies had het bij het juiste einde. Willems behoort tot de revelaties in de Premier League. ,,Ik sprak met Gini. Hij zei: 'Geloof me, Jetro. Ga lekker naar Newcastle. Een goede stad, warme mensen. Een geweldige sfeer. Doe gewoon je ding, dan komt het wel goed." Willems speelt zo sterk, dat fans het be stuur smeken de optie tot koop te lichten. Van een gedwongen vertrek bij Eintracht Frankfurt was geen sprake. ,,Als ik mijn doelen wilde bereiken en me verder wilde ont wikkelen op een meer natuurlijke en vertrouwde positie, moest ik dat ergens anders doen. Ik ben wél gewoon al 25 jaar." Willems krijgt de handen van de supporters op elkaar. Suppor ters vielen bijna van hun stoel, toen ze hem op Anfield met zijn rechterbeen de score zagen ope nen tegen Liverpool (3-1 verlies). ,,Ik ben aan het genieten. Dat is het allerbelangrijkste. Soms ver geet je te genieten van het talent dat je hebt meegekregen en de mogelijkheden die je krijgt." donderdag 21 november 2019 GO Ajax is logischerwijs de tweede helft productiever dan de eerste helft. Voor rust kunnen tegenstan ders het vaak nog wel redelijk be lopen, maar in de tweede helft ont staan dikwijls grotere ruimtes, waardoor de Amsterdammers vaker toeslaan. In beide helften is wel een parallel te ontdekken. In het tweede kwartier voor en na rust is Ajax het minst trefzeker. Wanneer Goals 0-15 11 16-30 7 31-45 10 46-60 13 61-75 8 76-90 13 Hoe komen de doelpunten tot stand? Scoren uit open spel, bin nen het strafschopgebied en niet uit een voorzet komt het vaakst voor, waarbij het aandeel van spe lers als Tadic, Ziyech en Neres is terug te zien in het aandeel goals met het linkerbeen. Vergeleken met vorig seizoen heeft Ajax wel iets ingeleverd. Lasse Schöne was goed voor vier van de vijf rake directe vrije trappen. Die specialiteit heeft Ajax niet meer, waardoor op dat vlak de producti viteit is afgenomen (van 2,9% naar 1,6%). Dat geldt ook voor doelpunten uit hoekschoppen (van 12% naar 8,1%). Matthijs de Ligt zorgde vorig seizoen voor zes van de 21 treffers uit corners. I Waar Goals H Hoe Goals Binnen 16 56 Rechts 22 Buiten 16 6 Links 26 Hoofd 10 1 Hoe ■GSSTM Overig 1 Open spel 47 Eigen doelpunt* 3 Corner 5 0 *1 met links 1 met rechts 1 met hoofd Indirecte vrije trap* 5 Directe vrije trap 1 Strafschop Hoe Goals *hieronder vallen de eigen doelpunten van Abraham en Arrizabalaga tegen Chelsea Uit een voorzet 13 Niet uit een voorzet 49 Ajax scoort dit seizoen aan de lopende band, maar de ploeg komt nog niet in de buurt van het recordaantal goals in één eredivi sieseizoen. Dat stamt nog altijd uit 1966/67. De Amsterdammers kwamen toen tot liefst 122 tref fers, met onder anderen Johan Cruijff, Piet Keizer en Sjaak Swart in de gelederen. Rinus Michels was destijds de trainer in Amster dam. Over een kalenderjaar ge meten trof Ajax in 1993 het vaakst doel met 154 juichmomenten. Team Seizoen Wedstrijden Goals Goals per wedstrijd Ajax 1966/67 34 122 3,59 Ajax 1985/86 34 120 3,53 Ajax 2018/19 34 119 3,50 Ajax 1981/82 34 117 3,44 PSV 1987/88 34 117 3,44 Ajax 2019/20 13 43 3,31 Ajax 1997/98 34 112 3,29 Het circus Premier League heeft er weer een topattractie bij. Althans, een voormalig suc cesnummer is terug: José Mourinho is bij Tottenham Hotspur de opvolger van de ontslagen Mauricio Pochettino. Een trendbreuk op meerdere vlakken. En: vuurwerk verze kerd. Daniël Dwarswaard Rotterdam/Londen Jetro Willems (25) verkeert bij Newcastle United in bloed vorm. De 22-voudig internatio nal, gehuurd van Eintracht Frankfurt, voelt zich herboren. ,,Ik ben aan het genieten." Geert Langendorff Newcastle Jetro Willems in het Newcastle-shirt. foto bsr 4 Blijft leuk, scoren: Hakim Ziyech, Donny van de Beek, Nicolas Tagliafico en Dusan Tadic vieren een goal bij de 5-0 tegen FC Emmen. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21