na ALLE SPEELGOED HALVE PRIJS* Korps Amsterdam wil meer blauw op straat Verboom bedrijf s|uiten. Zijn kapot meer toe Walcheren Slager Rob Vlissinger moet zijn u gezondheid laat 110 uur werkte zich Werken per week niet In veel ziekenhuizen werd gisteren actie gevoerd voor een betere cao. Ook in de Zeeuwse ziekenhui zen zoals ZorgSaam in Terneuzen. Er werd alleen spoedeisende hulp ver leend en het verplegend personeel voerde acties. Dat ging op een ludieke manier, maar de bood schap was bloedserieus. De woede is groot bij de ongeveer dertig politiemensen die werken bij het Team Bestrijding Onder mijning van de Dienst Infrastruc tuur. Uitgerekend dit team, dat de georganiseerde misdaad in Am sterdam onderzoekt, moet door de steeds nijpender wordende perso neelsproblemen bij de politie stop pen. ,,Op dit moment is er heel veel te doen over ondermijning, drugs problemen en liquidaties in de stad", zegt een betrokken politie man. ,,En juist dan moeten we stoppen. Het onbegrip hierover is ontzettend groot. Een paar grote en beloftevolle onderzoeken moeten we noodgedwongen stopzetten. Daardoor gaat een aantal crimine len de dans ontspringen." Het pijnlijke voornemen is vo rige week woensdag bekendge maakt aan het team. De bedoeling is dat de politiemensen doorschui ven naar de recherchetak van de 'basisteams' in de stad, zodat de mensen die daar nu werken de straat op kunnen. Zo denkt de po litie in staat te zijn om voldoende 'blauw op straat' te garanderen en ook voldoende mankracht te heb ben om de 112-meldingen te kun nen afhandelen. Na de moord op advocaat Derk Wiersum op 18 sep tember werd de druk op het toch al grote personeelstekort nog sterker Er is veel te doen over liquidaties en drugs. En juist dan moeten we stoppen gevoeld, toen ook nog eens politie mensen nodig bleken om officie ren, rechters en advocaten te bevei ligen. Volgens Jan Struijs van politie- vakbond NPB bijt de politie zich door dit besluit in de staart. ,,Dit is heel onwenselijk, want dit recher cheteam is cruciaal in de strijd te gen de georganiseerde misdaad. Deze politiemensen zijn terecht boos." Vandaag presenteren de po litievakbonden een onderzoek naar de werkdruk van de politie. Volgens de bonden moet de poli tiek scherpere keuzes maken welke taken de politie moet oppakken. Als dat niet op korte termijn ge beurt, volgen er acties. Een woordvoerder van de Am sterdamse politie bevestigt dat er over wordt gesproken dit speci fieke rechercheonderdeel op te heffen. Volgens de woordvoerder gaat het om een tijdelijke maatre gel. ,,We zijn bezig met een paar voorstellen. Dit is daar één van. We moeten pijnlijke keuzes maken. Het water staat ons tot aan de lip pen. Maar een definitieve beslis sing is nog niet genomen." P8 donderdag 21 november 2019 6°C Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 71 1688 I iTTTTTI P4enZEELAND2 Politie doekt rechercheteam ondermijning op Een rechercheteam van de Am sterdamse politie dat is gespe cialiseerd in de aanpak van ge organiseerde misdaad wordt door een tekort aan politiemen sen per eind december opge heven. Met deze ingreep wil de politie ervoor zorgen dat er ge noeg blauw op straat blijft in de hoofdstad. Yelle Tieleman Koen Voskuil Amsterdam Politieman Groot deel van het land een waterig zonnetje pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 555530 'Aanbod kan per filiaal verschillen. Korting wordt aan de kassa verrekend. Goedkoopste artikel met korting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1