9 Bloemist Brandweerman Kinderen zijn beter dan volwassenen in staat om positief te blijven belangrijk ze opgewekt neer te zetten. ,,Ik word zelf op den duur nogal moe van die foto's waar kinderen uit arme landen altijd als slachtoffer worden weggezet.'' Kalyani uit India heeft hij nog één keer opge zocht, toen ze 17 was en haar school bijna had afgerond. De Bodes portret met de muurteke ning hing nog altijd aan de muur in dat huisje in die slum, maar haar droom? Die was inmid dels veranderd. Kalyani wilde nu advocaat wor den, of politievrouw: opkomen voor de rechten van meisjes in India. Kathedralen- bouwer woensdag 20 november 2019 -Chris de Bode, fotograaf Leone Sony (12) is enorm dankbaar dat hij op Haïti in 2010 de aardbeving over leefde die 250.000 landgeno ten de dood injoeg. Tussen de apocalyptische puinhopen bloeide zijn droom op om ar chitect te worden. ,,Om een aardbevingsbestendig huis te ontwerpen. En een nieuwe kathedraal voor de hoofdstad Port-au-Prince.'' van een beter leven Lima (9) uit Nederland wil niets liever dan danse res worden. ,,Maar ik maak me zorgen. Is er straks nog wel een aarde waarop we kunnen dansen? We moeten ons uiterste best doen voor een gezonde planeet. Anders komt niet alleen mijn droom niet uit, maar spatten de dromen van alle kinderen uiteen.'' Hasti uit Afghanistan fleurt helemaal op als ze bloemen verzorgt. ,,Ze geuren zó lekker'', ruikt het meisje alvast aan haar droomtoekomst. De taliban verbrandde zoveel mogelijk boeken, maar haar lie velingsboek is er nog, over een meisje dat liefdevol planten verzorgt. ,,Ik droom ervan haar te zijn.'' Jean (12) zag in een angstige nacht hoe het huis van zijn buren in brand werd gestoken. Hij vergeet nooit dat de gealarmeerde brandweer niet kwam opdagen. ,,Het was doodeng. Ze komen niet naar een afgelegen dorp, volgende keer ook niet. Schan dalig! Daarom wil ik zelf brandweerman worden.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9