NYNKEDEJONG Vertrouwenscrisis bij landelijke politie door interne ruzies 6 Kras.nl of bel 088-0885 886 woensdag 20 november 2019 Column ^0 @Nynke Door een vertrouwenscrisis binnen de Landelijke Eenheid van de politie wordt het inter nationale inlichtingenwerk van de politiedienst 'ernstig belem merd'. Yelle Tieleman Den Haag Deze politiedienst is belast met het aanpakken van de georgani seerde misdaad en terrorisme en vormt een zeer belangrijk onder deel van de politie. Verschillende bronnen bevesti gen de problemen, die gisteren door NRC werden geopenbaard. Het gaat daarbij onder meer om vriendjespolitiek, machtsmis bruik, gesjoemel met declaraties en discriminatie door leidingge venden, stellen betrokkenen. Een meermaals onderscheiden teamchef die de leiding heeft over twee operaties tegen internatio nale cocaïnesmokkel, zit als ge volg hiervan al een maand ziek thuis. Hij heeft geen vertrouwen meer in de leiding. Het project waaraan hij meewerkte, dat een deel van de internationale cocaï nesmokkel zou moeten tegen gaan, loopt hierdoor gevaar. Hij is binnen de Landelijk Eenheid ver antwoordelijk voor de internatio nale informatie-uitwisseling. Een ander incident dat naar vo ren komt is de aanstelling van een liaison-officier in Polen. Hij zou zich eerder negatief hebben uit gelaten over Turkse en Marok kaanse collega's. Plaatsvervan gend hoofd van de Landelijke Eenheid Willem Woelders beves tigt tegen NRC dat er inmiddels een disciplinair onderzoek loopt naar deze medewerker. Volgens hem is niet zo dat de politie weg kijkt bij dit soort misstanden. Machtsmisbruik, discriminatie en vriendjespolitiek De politiebonden NPB en ACP hebben geschokt gereageerd op de onthullingen. ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp noemt de problemen 'buitengewoon ern stig'. Volgens hem is het niet uit gesloten dat er mensenlevens op het spel staan. Ook NPB-voorman Struijs deelt die zorgen. Er komt een onafhankelijk on derzoek naar misstanden binnen de Landelijke Eenheid van de Na tionale Politie, bevestigt een woordvoerder. Het lijken verwar rende tijden, maar ik kan de mannen gerust stellen: deze ver anderingen gaan jullie veel bren gen. Het wordt al leen maar beter. Iedere man kan nog altijd een Voorheen was het predicaat 'echte man' een knellend keurslijf Gisteren was het Internatio nale Mannendag. Een goed moment om stil te staan bij de man in transitie. Want dat is hij. Margriet van der Linden maakte de tv-serie How to be a man, over wat het anno 2019 bete kent om een vent te zijn. Bert van Leeuwen maakte Mannen in het wild, waarin hij ging kamperen met kerels met een midlifecrisis. De man maakt een ontwikke ling door, en dat maakt hem een dankbaar onderwerp voor discussie. Wat wil de man? Wie mag hij zijn? Wordt hij beknot door de nieuwe tijden van feminisme, #metoo en genderdiscussies? vallen. Lekker stoer. Je gevoelens wegstoppen. Geen hulp vragen, ook al zit je nog zo in de knoop met jezelf. Door al dat opkroppen en weg stoppen, ligt het aantal zelfdodin gen onder Nederlandse mannen wel twee keer zo hoog als onder vrouwen. De afgelopen tijd ver schenen er maar liefst twee boe ken waarin het gaat over mannen en hun gevoelens van verlies en verdriet: Als de man verliest van Tim Overdiek en Wim van Lent en Man o man van Nathan Vos. Al les om hem aan het praten te krij gen. We zijn op weg naar een nieuwe man. Eentje die mag zijn wie hij wil zijn, met al zijn emoties en worstelingen. Vrees niet kerels. Het leven wordt er alleen maar be ter op. échte man zijn, alleen mag hij zelf bepalen wat hij daaronder ver staat. Je mag nog altijd met je stoere schort een hele koe op de barbecue smijten. Je mag nog al tijd elk weekend op de tribune van de voetbalclub je keel schor schreeuwen, als wit je roept maar niet racistisch is. Maar je bent net zo goed een echte vent wanneer je bij een turnwedstrijd gaat kijken. Of met je vrienden een cursus glasblazen doet. Wanneer je huisman bent en voor de kinderen zorgt. Voorheen was het pre dicaat 'echte man' een knellend keurslijf waar elke man zich in pro beerde te wur men, om zo maar niet bui ten de boot te Kras.nl/23727 Kras.nl/76897 Kras.nl/76328 PORTUGAL SPANJE GAMBIA CUBA MEXICO GO Mannendaa Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Nabij het strand Unieke ligging Klantbeoordeling 8,2 Puerto del Carmen om de hoek Op loopafstand van het strand Klantbeoordeling 8,1 Sfeervol hotel in Afrikaanse stijl Midden in Kololi Klantbeoordeling 8,2 All Inclusive Relaxen in de spa Direct aan zee Tropisch en sfeervol eco-resort Omringd door prachtige natuur Klantbeoordeling 8,6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6