i I h[' iia" 'Bianca sleepte me met haar lieve woorden erdoorheen' 'Een knuffel, het cirkeltje was rond' 'Versierd op dag van begrafenis 'Die kleine dingen' 'Bijzondere naamslinger voor Moos' 'Ik blijf Wilfred altijd dankbaar' 'Tijd in hospice was mooiste tijd van ons leven' 5 1 r«"„ S' W' is» Bianca, ik keek enorm uit naar jou. Wanneer jij dienst had, was alles zo veel beter. Je sleepte me door die tien dagen heen met je humor en lieve woorden. Je deed alles vanuit je hart, een prachtig hart. We hebben nog ongeveer tien jaar contact gehad, je was zo belangrijk voor me. Toen ik moest bevallen van mijn eerste kindje, kwam ik je weer tegen in de lift. Ik was inmiddels 30 jaar. Na mijn bevalling hebben ze jou meteen ingelicht op mijn verzoek. Hoe mooi was dat. Bedankt voor al je liefde en zorg. Reineke Lucas, Alkmaar Phyllis Ebecilio en Maurice Gloudie, Rotterdam Monique Hoofdman, Steenbergen Ellen Heemstra, Sneek Jantine van Vianen, Bas- tiaan en Moos Prins, Nieuwendijk Dina Frikken, Stadskanaal Frans Sertons, Elst woensdag 20 november 2019 GO Ode aan de verpleging gelen zijn het' v «t^4* IlLieve Bianca. Je was nog in opleiding toen je naast mijn bed stond. Ik was 8 jaar en moest een pittige operatie on dergaan, waardoor ik tien dagen in het Medisch Centrum in Alkmaar moest verblijven. De eerste dag mocht papa nog naast mij slapen, maar daarna moest ik het zelf doen. Jij las mij voor wat er ging ge beuren, jij prikte mijn infuus aan, jij was er toen ik naar de operatiekamer werd gereden en je was er ook weer toen ik wakker werd. Ik lag op de tienerafdeling, maar ik wilde spelen. Dit kon en mocht niet. Daardoor voelde ik me vaak alleen. Lieve II Soms heeft iemand niet door wat voor belangrijke invloed hij of zij heeft op iemands leven. Op 18 augustus 2017 heeft een verpleegster, Cynthia Pools van het Sint Franciscus Gasthuis in Rotterdam, onze dochter Aevy ter wereld geholpen. Hoewel onze dochter een mooie score had, ging het mis. Een dag later zijn wij met spoed naar het Sofia gebracht. Tussen mijn tranen zag ik mevrouw Pools, duidelijk ook aangedaan. Vaak hebben wij aan haar gedacht, maar door de extra medische zorg voor onze doch ter, hadden wij nooit de tijd haar op te zoeken. Op 11 no vember 2018 is Aevy overleden, terwijl ik net zwanger bleek van haar broertje. Op 14 juni 2019 ben ik bevallen van onze zoon, Alvah. Plots was Cynthia Pools er. Ik vertelde wat er met Aevy was ge beurd en we gaven elkaar een knuffel. Het cirkeltje was rond. II Vlak na Kerstmis, op 29 december 1998, kregen wij het vreselijke bericht dat ik leed aan het Hellp- syndroom en ons kindje in mijn buik dit niet had overleefd. De hel op aarde. Ik werd opgenomen op de af deling verloskunde van het toenmalige Clara Ziekenhuis in Rotterdam. Hoe wrang. Maar wat ble- ken we daar op de juiste plek te zijn. De verpleegkundigen hebben ons door de hel heen gesleurd. Vanaf het moment van binnenkomen tot na het vertrek, een week later. Op de dag van de begrafenis van ons zoontje Marc hebben twee van hen zelfs de babykamer voor ons behangen. De muren waren nog kaal en dat vonden zij te zwaar gezien de situatie. Tot op de dag van van daag zijn wij alle ver pleegkundigen die ons destijds hebben bege leid, intens dankbaar. Zonder hen waren we niet geweest waar we nu zijn. Voor ons waren ze van onschat bare waarde. II Twee jaar geleden lag ik al bijna twee weken in het UMCG in Gronin gen vanwege zwangerschapsvergifti ging. Op een ochtend kreeg ik een epileptische aanval. Paniek overal. Binnen een minuut stonden zo'n vijf artsen om mijn bed. Na zo'n tien mi nuten was ik gestabiliseerd en werd verteld dat mijn dochter met spoed moest worden gehaald. Nu sloeg de paniek bij mij toe, ik was 28 weken zwanger. Dit was veel te vroeg. Ik ben onder volledige narcose bevallen. Wat me is bijgebleven: die ontzettend lieve arts die de hele tijd mijn hand vast hield. Het zijn de kleine dingen die van grote waarde kunnen zijn. II Wij willen graag het hele team van de kin derafdeling van het Beatrix Ziekenhuis in Gorinchem in het zon netje zetten. Vlak na de geboorte van onze zoon Moos op 15 okto ber 2019, bleek hij last te hebben van hyperbili- rubinemie. Dit houdt in dat een baby zelf onvol doende in staat is een bepaalde afvalstof te lozen. Om dit een duw tje in de rug te geven, moest Moos in het zie kenhuis onder een lamp voor fototherapie. Als nieuwe ouders is het helemaal niks om te zien dat je kleine jon gen onder een blauwe lamp ligt te krioelen in alleen z'n luiertje met een sonde in z'n neus. Maar we werden zo top opgevangen door het team van de kinderaf deling. Dit heeft een positief stempel ge drukt op de ziekenhuis opname. Op een gege ven moment kwam een van de verpleegsters met een naamslinger van Moos. Die hangt nog op z'n kamertje. II Vijf jaar geleden werd mijn vriend getroffen door een heftige hersenbloeding, hij werd in ons ziekenhuis in Stadskanaal opgenomen en moest binnen twee weken worden geopereerd. De derde dag ging hij hard ach teruit, ik werd midden in de nacht gebeld door de neuro loog. In het ziekenhuis werd ik opgevangen door een ge weldige broeder Wilfred. Hij heeft niet alleen gezorgd dat mijn vriend die nacht goed in de gaten werd gehouden, maar heeft mij er ook door heen gesleept. Na iedere controle bij mijn vriend kreeg ik weer een positief duimpje van Wilfred, zo iets 'kleins' maar zo belangrijk voor mij. Nu, vijf jaar later, kan ik zeggen dat het heel goed met hem gaat. Ik blijf Wilfred voor altijd dankbaar. II Mijn vrouw Francine en ik woonden al meer dan twintig jaar in Spanje, toen we op vrij dag 13 oktober 2017 het bericht kregen dat mijn vrouw alvlees klierkanker had en nog maar kort te leven had. Mijn vrouw zei altijd: 'Gebeurt mij iets ernstigs, dan wil ik in Nederland naar een ziekenhuis'. Een unieke periode volgde in hospice Lotus. Hoe vreemd dit ook klinkt, wij hebben die zeven maanden bestempeld als het 'mooiste jaar' van ons leven. De hartelijkheid, de zorg van verpleegkundigen en vrijwil ligers hebben ons een onverge telijke tijd bezorgd. Het was ons laatste thuis samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5