Toekomst dorpshuis Biervliet op het spel II Laatste huizen Groote Jonkvrouw in de verkoop 7 ZEILMAKERIJ VAN DER SNEPPEN NIEUWE GENERATIE ,,De hoeveelste generatie?" Anthony van Wijck krabt op zijn hoofd. „Goh... dat heb ik niet paraat. We bestaan al een hele tijd, sinds 1861." Van Wijck is sinds oktober samen met Jan-Willem Scheele de nieuwe generatie aan het roer van zeilmakerij Van der Sneppen in Terneuzen. ZorgSaam en Tragel draaien voortaan samen nachtdienst Adri Scheele nam in 1998 de zeilmakerij over van Jo van der Sneppen. De naam van de zeilmakerij bleef. Ook nu Scheele na 21 jaar het bedrijf doorgeeft aan zijn schoon zoon Anthony (29) en zijn zoon Jan-Willem Scheele (22). Samen staan ze aan het hoofd. Anthony bestuurt de wat meer algemene zaken, Jan-Willem de praktische aangelegenheden. ,,Ik loop hier sinds mijn zevende rond", ver klaart hij. Het roer zal met de nieuwe ge neratie achter de knoppen niet drastisch om gaan, verwachten ze. ,,Voor de klanten zal er geen ver schil zijn", denkt de jongere Scheele. Of ze nu met hem of zijn vader van doen hebben. Sinds Adri Scheele het bedrijf, toen nog aan de Haarmanweg in Terneuzen overnam, is er wel wat veranderd. Van der Sneppen zit te- Ik loop hier sinds mijn zevende rond genwoordig op het industrieter rein Handelspoort Zuiden. Het bedrijf maakt van alles met zeil en stevig doek, dat wel. Op de vloer van de grote hal ligt een overkapping voor een boot uitge spreid. Stevige constructies zodat eigenaren van jachten beschermd tegen weer en wind kunnen varen. Buiskappen ,,Buiskappen, die maken we best veel", wijst Van Wijck. Iets verder liggen de wanden voor een dakter ras. Tassen, die maken ze ook van hetzelfde onverwoestbare zeil. ,,Een groot deel van wat wij doen is handwerk en maatwerk, dat is onze kracht", vertelt Van Wijck. Voor de twee bedrijfsleiders is de ervaring van de acht werknemers en de ene ZZP'er dan ook de kurk waar Van der Sneppen op drijft. Waar lang geleden scheepvaart de voornaamste tak was, is dat nu de industrie. Op maat gemaakte oplossingen groot en klein. Een eenvoudige tas van stevig zeil, spe ciaal voor een industriële klant, ontwikkeld als een handige ma nier om gereedschap mee te ne men. Zeilen voor de open zijkan ten van golfkarretjes of een tijde lijke werkruimte van zeilmateriaal waar mensen in weer en wind kunnen doorwerken. Van alles wordt er bij Van der Sneppen ge maakt van zeildoek. Alles behalve de zeilen van zeilschepen dan. SINT JANSTEEN Zorginstel lingen Tragel en ZorgSaam gaan in Sint Jansteen voor het eerst gebruikmaken van één nacht dienst. Tragel (gehandicapten zorg) en ZorgSaam (ouderen zorg) hebben vestigingen vlak bij elkaar in Sint Jansteen. Tra gel-cliënten krijgen voortaan 's nachts zorg verleend door een ZorgSaam-medewerker. Zij moeten daarvoor wel eerst con tact opnemen met de centrale van Tragel, waar wordt beoor deeld of zorg nodig is. Als de proef slaagt, wordt de samen werking mogelijk uitgebreid naar andere locaties. IJZENDIJKE De Groote Jonk vrouw in IJzendijke is bijna 'af. De nieuwbouwwijk aan de rand van het stadje is gewild en wordt stap voor stap groter. De 27 huizen van de derde en laatste fase zijn nu te koop. Dat gaat hard, vertelt Lise Leenhouts van De Dobbelaere Makelaars. ,,Er zijn veertien woningen verkocht en er zijn een paar opties genomen." De eerste fase, met 38 huizen, werd in 2009 opgeleverd. In 2017 werd begonnen met de bouw van de tweede fase van de wijk. Nu die wo ningen klaar en inmiddels ook bewoond zijn, gaat de derde en laatste fase van start. Er worden vier soorten wo ningen gebouwd door aanne mingsbedrijf Van der Poel uit Terneuzen. De start van de bouw staat gepland in het voorjaar van 2020. In totaal ko men er in de wijk uiteindelijk 93 huizen te staan. Vorige week werd de eerste verkoopavond gehouden. Er wordt morgen een tweede ver koopavond gehouden van 17.00 tot 19.00 uur bij het kan toor van De Dobbelaere Make laars aan het Ledelplein in Oostburg. Het is vijf voor twaalf voor het dorpshuis Biervliet. Er zijn nog maar drie bestuursleden en beheer der-penningmeester Conny de Vis ser wil na zeventien jaar stoppen. ,,De toekomst van het dorpshuis staat op het spel'', stelt Conny, ,,en het zou wel heel jammer zijn als het dicht zou gaan. Biervliet heeft al niet zoveel voorzieningen." Inmiddels is er een bijeenkomst met de gebruikers geweest. Die heeft vooralsnog weinig opgele verd. Er komt nog een avond voor bewoners. Of het lukt liefhebbers te vinden die het dorpshuis draaiende willen houden, durft Conny niet te voor spellen. ,,In het dorp zijn meer or ganisaties die om vrijwilligers ver legen zitten." Er is nog tijd. Conny heeft aangegeven 1 september 2020 weg te gaan. Toneelclub Het dorpshuis van Biervliet, geves tigd in één van de mooiste gebou wen van het dorp, het oude raad huis uit 1806, wordt veel gebruikt, door onder meer toneelclub Kaken- toe, de harmonie, jeugdsoos, een biljartclub, De Zonnebloem en voor cursussen. Het pand, eigen dom van de gemeente Terneuzen, is in 2017-2018 nog gerestaureerd. woensdag 20 november 2019 Alle zeilen behalve scheepszeilen Guido van der Heijden Terneuzen De nieuwe directie van zeilmaker Van der Sneppen, Anthony van Wijck (links) en Jan-Willem Scheele. foto camile schelstraete - Jan-Willem Scheele Harmen van der Werf Biervliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54