Museum Hulst verhuist en krijgt nu negen zalen met exposities IN DE REGIO 6 »Op voormalig Philipsterrein MIJN DORP, MIJN STAD Initiatiefnemer Cube Park Accom modation van onder meer het Mid delburgse vastgoedbedrijf AVV Be heer heeft dit bekendgemaakt. Uit zendorganisatie Goodmorning neemt het beheer van het complex op zich. Er zullen voornamelijk Poolse en Roemeense arbeids krachten komen wonen die in glas tuinbouwbedrijven bij Westdorpe werken. Goodmorning heeft erva ring met de centrale huisvesting van arbeidsmigranten in Steenber gen. Vierhonderd medewerkers verblijven daar in voormalig kloos ter Stella Maris. Goodmorning zit ernstig verle gen om huisvesting in Zeeuws- Vlaanderen. Het bedrijf huurde voor personeel woonruimte op va kantiepark Marina Beach bij Hoek. Op grond van het bestemmings plan was huisvesting van tijdelijke werknemers daar niet toegestaan. De gemeente Terneuzen kwam ok tober vorig jaar in actie. Alle arbeidsmigranten moesten van het park af. „Sindsdien huren we onder meer woonruimte in Midden-Zeeland'', vertelt woord voerster Eefke Visser van Good- morning. ,,Dat brengt veel extra kosten met zich mee, voor het ver voer en de tol van de Westerschel- detunnel." Aan de centrale huisvesting op het vroegere Philips-terrein, waar voor de onderdelen afkomstig zijn van een voormalig verpleeghuis in Vlissingen, wordt nog volop ge werkt. Tweepersoonskamers ko men erin met een eigen keuken en badkamer, met op elke etage ge meenschappelijke ruimten voor re creatieve activiteiten. Bij de toe gang krijgt de beheerder een kan toor met receptie en een woon ruimte. Vanuit de omliggende wijken Triniteit en Lievenspolder stuitte de komst van het onderkomen voor arbeidsmigranten op bezwaren. De vrees was onder meer dat er voor namelijk alleenstaande mannen zouden komen wonen. ,,Ongeveer de helft van onze uitzendkrachten is man en de andere helft vrouw", merkt Goodmorning-woordvoer- ster Visser daarover op. ,,Veel kop peltjes werken ook voor ons." Ergernis Tegen de centrale huisvesting loopt nog een procedure, aangespannen door onder meer het Bewoners platform Triniteit en enkele bedrij ven in de directe omgeving. Zij hebben maandenlang op een zit ting van de bezwarencommissie van de gemeente Terneuzen moe ten wachten, tot hun ergernis. Het gemeentebestuur heeft daarvoor excuses aangeboden. Inmiddels is wel een uitnodiging de deur uit. Vandaag worden de bezwaarma kers gehoord. HULST De verhuizing van Mu seum Hulst van het Refugium naar het tegenovergelegen 's-Landshuis en de inrichting ervan kost 1,5 mil joen euro. In het 's-Landshuis ko men negen zalen waarin de ge schiedenis van Hulst wordt ver teld. Sinds het 's-Landshuis in januari werd aangewezen als nieuwe stek voor het museum, werkten de ge meente, het bestuur van Museum Hulst en Erfgoed Zeeland als werkgroep aan de voorbereidingen voor de verhuizing. De plannen zijn nu ver rond. De afgelopen maanden dienden vier bureaus ideeën in voor de verbouwing en inrichting van het 's-Landshuis. Het voorstel van bureau Madoc uit Gent beviel de werkgroep het be ste. Volgens B&W heeft Madoc goed nagedacht over bijvoorbeeld de toegankelijkheid voor mindervali- den en de nieuwe indeling van het historische 's-Landshuis. Er is veel ruimte voor exposities. Het mu seum wordt daarnaast gemoderni seerd, er komen meer opstellingen met interactieve schermen, beeld en geluid. ,,We willen in het 's- Landshuis negen zalen voor de ex posities creëren'', zegt Benny Kerkhof, directeur van Madoc. ,,De planning is dat het museum in het voorjaar van 2021 opent." De plannen zijn nu zo concreet dat de politieke partijen zich mo gen uitspreken over de 1,5 miljoen kostende verhuizing. Hiervan komt 1,3 milj oen voor rekening van de gemeente en 150.000 euro is ge raamd aan subsidies. Ook moeten de fracties goedkeuring geven aan het voornemen van B&W om het huidige onderkomen van het mu seum te verkopen. De leden van de commissie Ruimte bespreken het museum in de vergadering van woensdagavond 27 november. Bijeenkomst voor mantelzorgers Culturele avond in De Veste Vertoning Russische film woensdag 20 november 2019 Huisvesting migranten in voorjaar De eerste van tweehonderd ar beidsmigranten trekken komend voorjaar in de centrale huisves ting op het voormalige Philips terrein in Terneuzen. Vooraf wordt een open dag gehouden voor iedereen die een kijkje wil nemen. Harmen van der Werf Terneuzen TERNEUZEN Het ziet er spectaculair uit, het ontgraven van een stukje Innovatieweg bij Terneuzen voor de bouw van een fietstunnel. Nog niet eens zo lang geleden is de weg aan gelegd, in 2017. Het was veel simpeler ge weest direct een fietstunnel te maken, maar ja, wie had ooit gedacht dat het achterliggende bedrijventerrein Maintenance Valuepark met onder meer het nieuwe Dow-hoofdkantoor zo snel vol zou lopen? Tot 9 december duurt het werk waarmee acht ton is gemoeid. Verkeer moet omrijden via de Nieuw Neuzenweg wat tot grotere opstoppingen dan normaal leidt. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE OOSTBURG De gemeente Sluis houdt morgen in samen werking met de stichting Werk en Mantelzorg een informatiebijeenkomst in het gemeentehuis van Oostburg. Tijdens de bij eenkomst, die gericht is op mantelzorgers en werkgevers, komen on derwerpen op het ge bied van de combinatie werk, mantelzorg en wettelijke regelingen aan bod. Verder worden er tips gegeven en is er ruimte om ideeën uit te wisselen. De avond be gint om 19.00 uur. TERNEUZEN Stichting Welzijn Oude ren Terneuzen houdt vrijdag een culturele avond in De Veste. The Dowsingers treden op. met een gevarieerd pro gramma van luisterlied jes en Nederlandstalige meezingers. Het optre den begint om 19.30 uur. Toegang 4,50 euro. TERNEUZEN In Porgy en Bess wordt morgen de film 'Pantser kruiser Potjomkin' van In Hulst is er vandaag een tafeltennistoernooi voor kinderen van groep 5 t/m 8. Sergei Eisensten ver toond. De film is ge maakt in opdracht van de Sovjet overheid, die in 1925 wilde vieren dat het twintig jaar geleden was dat er diverse mis- lukte volksopstanden plaats hadden gevon den. Op de website van Porgy en Bess is meer informatie te vinden over de film. Aanvang om 20.00 uur. AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open; BRESKENS Visserij museum, 10.00 uur: Open; GRAAUW Gemeen schapshuis, 10.00 uur: Samen koken en eten; HULST Museum Hulst, 14.00 uur: Open; Tabakstraat 22, 14.00 uur: Kinder- kookcafé; Bibliotheek, Expositie over tup- perware; Protes tantse kerk, 20.00 uur: Lezing Onno Blom; Gymzaal Willi- brordusschool, 13.30 uur: Tafeltennistoer nooi groep 5 t/m 8; Life Garden, 17.00 uur: X-Mas shopping; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 09.45 uur: Wandelclub; WZC Antonius, 14.00 uur: Wafels bakken en verkoop; OOSTBURG Ledel- plein en markt, 08.30 uur: Weekmarkt; Le- deltheater, 20.00 uur: Folkband The Fureys; OSSENISSE 't Schal- lemaaj, 20.00 uur: Zangkoor De Hoge Noo(d)t (openbaar); SAS VAN GENT Indu strieel museum Zee- land, 12.30 uur: Open; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Kaarten; Gymzaal ba sisschool Inghelosen- berghe, 13.30 uur: Kidsgym; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 13.00 uur: Info centrum ge opend; 13.30 en 15.00 uur: rondleiding en rondvaart; Schoolmu seum, 13.30 uur: Open; Vliegende Vaart, 16.00 uur: Sporten voor jonge ren met beperking; Porgy Bess, 20.00 uur: Lezing Griet op de Beeck.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53