\js zam voor u Vandaag wordt er geopereerd, maar alleen noodgevallen 1 2 3 4 ZORGPROTEST 'Getrouwd met allerbeste verpleegkundige' 'Dank, lieverd met die bruine krullen. Petje af' Hl 4 Verpleegkundigen vragen vandaag aandacht voor de enorme werkdruk die zij ervaren en het (soms) karige loon dat zij voor hun belangrijke werk krijgen. Wij vroegen ons af wat die éne verpleegkundige voor u heeft betekend. De reacties zijn hartverwarmend. V/f ZORGT ER VOOR ONS?! Tamarah is mijn Florence Nightingale. Ze staat symbool voor de mensen in de zorg. Engelen zijn het Verpleegkundige Sara stond na de zorg voor mijn moeder ook even stil bij mij Er ontstond een vriendschap die voor mij heel waardevol is geweest «r woensdag 20 november 2019 4VRAGEN Waar wordt er vandaag precies gestaakt? Op 119 locaties leggen mensen het werk neer: 83 ziekenhuizen, 32 po liklinieken en 4 revalidatiecentra. Op al die locaties werken in totaal 150.000 mensen. Er is een grote, centrale manifestatie voor de ac tievoerders op het Jaarbeursplein in Utrecht. Daarnaast hebben veel ziekenhuizen een eigen actiepro gramma in elkaar getimmerd, met strijdliederen, spandoeken, maar ook een beddenopmaakrace en een reanimatiecursus voor bezoe kers. Staakt het zieken huis ook als er een noodgeval is? Nee. De stakingsvariant voor zie kenhuizen houdt in dat er 24 uur lang een zondagsdienst wordt ge draaid. Dus als er echt spoed is, dan wordt er wel degelijk ge werkt. Maar geplande operaties en afspraken in niet-spoedei- sende zaken zijn verschoven. Ook dat is vervelend, zo zijn er men sen die vandaag geopereerd zou den worden, maar nu pas begin volgend jaar geholpen kunnen worden. Waar gaat het ook alweer om? De staking is opgezet omdat er nog steeds geen nieuwe cao voor het ziekenhuispersoneel is. De vakbonden willen een 'goede, structurele loonsverhoging' (5 procent voor 2019) en een extra toeslag voor wanneer iemand last minute wordt opgeroepen om te komen werken. Het lukt de vak bonden niet tot overeenkomst te komen met de Nederlandse Ver eniging van Ziekenhuizen (NVZ). Gaat het alleen om het salaris? Nee. Dat salaris van verplegend personeel is 'geen vetpot' stelde hoogleraar arbeidsmarkt Ton Wilthagen eerder in deze krant, maar 5 procent erbij zal weinig verschil maken, denkt hij. ,,We weten uit onderzoek dat werkne mers een half jaartje blij zijn met een loonsverhoging. Wanneer er vervolgens niets verandert op de werkvloer, keert de onvrede te rug.'' Waar het volgens hem écht om gaat, is de hoge werkdruk door de onregelmatige diensten en het enorme personeelstekort. Het ziekteverzuim en het personeels verloop is hoog. Wilthagen: ,,De cijfers laten zien dat het werk de verpleegkundigen zwaar valt.'' terwijl wij nog van niets wis ten. Die avond stond uitgere kend Wilma ingeroosterd om mij te verplegen. Die avond is geschiedenis. De start van het nieuwe millennium heb ben we samen doorgebracht in het brandwondencentrum. Om een lang verhaal kort te maken: op 23 maart 2001 zijn we getrouwd en dik een jaar later is onze zoon Lars geboren. Inmiddels zijn we bijna twintig jaar verder en is er een hoop gebeurd. Wie kan nu zeggen dat hij met de liefste vrouw en de aller beste verpleegkundige is ge trouwd? Edo Strijbos, Papendrecht met bruine krullen. Ik hoop dat ze dit leest. Dank jullie allemaal voor alles. Petje af voor alle mensen in de zorg. Monique van der Vaart, Hoofddorp Samenstelling Sanne Schelfaut A Spandoeken in het St. Antoniusziekenhuis in Woerden. FOTO MARNIX SCHMIDT De protestactie van vandaag is de grootste in de zorg ooit. Na de boeren en de bouwers is het nu de beurt aan de verplegers om massaal hun onvrede te laten merken. Vier vragen over de actie van vandaag. -Margriet van Loon ,,Op mijn 19de verjaardag - vijf jaar geleden - werd ik met een nierbekkenontsteking opgeno men in het ziekenhuis. Ik vroeg de verpleegkundige om een kleine gunst, namelijk of zij mijn benen kon scheren. Ja hallo, ik was jarig en behaard, een echte no-go. Met liefde heeft ze m'n benen geschoren. Een beter cadeau kon ik niet krijgen.'' - Annick Kunst -Ellen van Rixtel ,,Na diverse mislukte opera ties kwam een zuster om middernacht naast me aan het bed zitten. Ze hield mijn hand vast en zei: 'Goh me neer, 't is nogal wat, wat u is overkomen.' Deze simpele handeling heeft diepe indruk op mij gemaakt.'' - Wim Boer Ronette van der Grijn 1G HTStVfll H Eind 1999 werd ik in het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam opgenomen met brandwonden door een epileptische aanval. Na bijna twee maanden mocht ik naar huis, in die periode is er een hoop gebeurd. Het verpleegkundig personeel was geweldig. Als ze maar eventjes de tijd hadden, maakten ze een praatje met me. Maar er was één ver pleegkundige... Met Wilma werden praatjes al snel ge sprekken. En dat was niet onopgemerkt gebleven. Haar collega's vertelden mij dat ik haar leuk vond, blijk baar was de ontluikende liefde voor hen erg duidelijk, II Tijdens mijn acute opname van afgelopen zondag in het Spaarne Gasthuis in Hoofddorp ben ik door enorm lieve verpleegkun digen verzorgd. Een dame kwam me moed inspre ken voordat ik naar de operatie kamer moest en was er ook toen ik weer bijkwam. Ik heb deze ver pleegkundige niet kunnen bedanken! Wat een schat Kijk op onze site bij /video Op bezoek in het Beatrixziekenhuis in Gorinchem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4