Bij Salud! in Scharendijke wordt iedereen in de watten gelegd IN DE REGIO 6 Waterschap komt met plan MIJN DORP, MIJN STAD Voor trekkers is het al bijna niet te doen, automobilisten hebben de grootste moeite om niet uit de bocht te vliegen, maar voor fietsers is de Roterijdijk tussen Dreischor en Schuddebeurs al helemaal le vensgevaarlijk. Laat staan voor de tientallen kinders die elke dag over de dijk naar school in Zierikzee fietsen. Met die gedachte is tien jaar ge leden besloten dat daar maar eens Als het nu wel lukt, dan gaat hier de vlag uit verandering in moest komen. De Roterijdijk moest opnieuw en be langrijker: er moest een fietspad naast komen te liggen. Maar anno 2019 ligt de dijk er nog hetzelfde bij als toen. Marien Weststrate van het wa terschap, dat de dijk beheert, kwam maandagavond naar Drei- schor om de dorpsraad te vertellen dat hij goed nieuws heeft. ,,Ik heb voor elkaar gekregen dat we een investering willen doen van 2,3 miljoen euro. Da's niet niks, kan ik u vertellen, zeker niet omdat het allemaal belastinggeld betreft." Alleen, zei hij erbij, zal de ge meente Schouwen-Duiveland er een steentje aan moeten bijdragen. Vijfentwintig procent, om precies te zijn. ,,Anders doen we alleen de weg, en niet het fietspad." West- strate wierp een blik op wethou der Ankie Smit, die ook bij de ver gadering aanwezig was. De kosten zijn in de loop der tijd flink opge lopen, constateerde zij. ,,Maar in principe hebben wij onze bijdrage al opzij gezet. Wel zal de gemeen teraad er nog mee akkoord moeten gaan, al verwacht ik daar niet al te veel problemen." In de zaal had op dat moment al drie keer applaus geklonken. De vierde keer kwam toen de bestuur ders het plan toelichtten. Het is een prachtplan, benadrukte West- strate. ,,Voor vrachtverkeer dat voortaan om het dorp heen gaat, maar ook voor de Roterijdijk zelf. De grond is al aangekocht. Er moe ten alleen nog wel wat bomen weg. Dat is wel een dingetje. En er moe ten nog wat weitjes worden ge ruild. Maar als dat allemaal is gere geld, dan zit niets ons meer in de weg." Het waterschap is er klaar voor, herhaalde Weststrate, en wil het liefst komend jaar de spa al de grond in steken. Wethouder Smit maakte er al voorzichtig 2021 van. En Reissenaren zelf, die moeten het nog maar zien. ,,We hebben al vaker data gehoord", zuchtte een oudere man. ,,En tot dusver zijn ze nog nooit gehaald. Maar als het nu wel lukt, dan gaat hier de vlag uit. Dat is één ding dat zeker is." Officieel is het grand café aan de Dorpsstraat in Scharendijke nog niet geopend. Maar bedrijfsleidster Tessa van Keulen wappert gastvrij naar de deur. ,,We zijn bijna klaar. Kom lekker binnen." Een geheime formule hebben we niet, zegt eigenaar Gwen Noo tenboom even later. ,,Maar daar ha meren we wel altijd op. Elke gast, j ong of oud en rijk of arm, wordt in de watten gelegd. Alles hier moet gastvrijheid ademen. Is de eerste indruk negatief dan sta je al gelijk met 1-0 achter. Wij willen 1-0 voor staan en dan die voorsprong verder uitbouwen." Dat werd door één van de mystery guests die de Scha- rendijkse zaak bezocht, opge merkt. ,,Wat een geweldige zaak. Bij binnenkomst word je als een vorst onthaald, terwijl de zaak overvol zit. De gastvrijheid is top. Als je je hier niet thuis voelt, voel je je dat nergens." Nootenboom en partner Mau rice van Goudoever komen, na de zaak in 2001 te zijn begonnen, van Als je je hier niet thuis voelt, voel je je dat nergens ver. ,,Nou en of. We hebben het hier gekocht toen het een snackbar was. We zijn echt op nul begon nen." De twee gingen er vol in. Bouwden een zaak op waar zowel vaste gasten als toeristen aanschui ven voor een biertje of een maaltijd van de uitgebreide kaart. ,,We heb ben ook altijd een dagschotel. Daar proberen we wat leuks van te ma ken voor 8 euro 50." Maar ook buiten het eten en drinken om zitten ze bij Salud! nooit stil. ,,We organiseren van al les. Ik heb toevallig afgelopen zon dag nog een Oud-Hollandse spel letjesmiddag georganiseerd." Ach terover leunen? Het zit er bij de ei genaren van Salud! gewoon niet in. ,,We hebben zo'n liefde hiervoor. We hebben een dochter van 10, maar dit is echt ons tweede kind. Manschappen Die achtste plek is een mooie kroon op het werk tot nu toe. Van wege de publiciteit, maar ook om de waardering. ,,Voor een zaakje als dat van ons. Dat is iets om mega- trots op te zijn, met het hele team. We hebben geen mooi strand voor de deur, maar ik durfwel te zeggen dat we uitblinken in gastvrij heid." Het zorgt er ook voor dat Sa- lud! zowel in de zomer als de win ter nooit te klagen heeft over aan loop. ,,Vroeger zat hier anderhalve man en een paardenkop in de win ter, maar nu zitten er ook altijd mensen buiten het seizoen om in chaletjes enzo. Het liefst zouden we zeven dagen in de week open gaan. Nu zijn we maandag nog ge sloten. Je hebt dan natuurlijk ook manschappen nodig." Expositie met oude foto's Expositie Rem van den Bosch Inspiratieavond over duurzaamheid woensdag 20 november 2019 Roterijdijk eindelijk veiliger? SD Eigenaar Gwen Nootenboom (links) en bedrijfsleider Tessa van Keulen achter de bar van Salud!. FOTO ERNESTA VERBURG Eindelijk: het fietspad langs de Roterijdijk tussen Dreischor en Schuddebeurs komt er. En nu echt! Tenminste, als de ge meente meebetaalt. En er parti culiere bomen mogen worden gekapt. En nog wat weitjes ge ruild. Wendy Wagenmakers Dreischor -inwoner Dreischor Na in de afgelopen jaren van plaats 50 naar 28 en vervol gens naar 23 te zijn opgescho ven, eindigde Eterij en Tapperij Salud! uit Scharendijke deze week op nummer acht van de Café Top 100 van Misset Ho reca. ,,Alles klopt. Een parel van een locatie", oordeelde de jury. Esme Soesman Scharendijke -mystery guest ZIERIKZEE In Zierikzee is tot en met 6 december een expo- route met foto's over de intocht van Sint Nicolaas in 1924 in Zierikzee te zien. De expositie volgt de route van de intocht van 1924. Er zijn oude foto's van deze intocht te zien. Deelnemende locaties zijn te vinden via okijkhier.nl. HEINKENSZAND Rem van den Bosch ex poseert zijn fotoserie 'Zeeuws meisje 2019 #Gelijkheid' vanaf van daag tot en met zater dag 21 december in ga lerie 't Kunstuus. De ex positie is gebaseerd op Artikel 1 uit de grondwet, het gelijkheidsbeginsel. Daarnaast gaat de ex positie over het doorge ven van Zeeuws erf goed. KAPELLE In de Mozeskerk wordt vrijdag een inspiratie avond over duurzaam heid gehouden. De in spiratietour duurzame keuzestress gaat over Rem van den Bosch. foto mechteld jansen geloven en duurzaam heid en wil de bezoekers daar op een praktische en prikkelende manier over laten nadenken. Al fred Slomp geeft een le zing, Schrijvers voor Ge- rechtigheid treedt op en Theanne Boer promoot haar nieuwe boek. Micha Nederland tekent voor de organisatie. De avond begint om 20.00 uur. Gratis toegang. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Sinter klaasfeest Vrouwen van Nu; BRUINISSE Dorps huis, 8.45, 10.30 en 19.30 uur: Yoga, 18.00-19.00 uur; Ka- rateles voor kinderen, 19.30 uur: Badminton; ELLEMEET Dorps huis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub Touché; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore, 20.00 uur Badmin ton; RENESSE Blikmu- seum, 14.00-17.00 uur: Tentoonstelling Hoe kwamen wij vroeger de winter door?; Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Yoga 19.30-20.45 uur: Yoga; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga; ZIERIKZEE Eiland- zorg de Wieken, 10.00 uur: Koffie och tend met omwonen den, 13.30 uur: Hand- werkcafé; FiZi, 15.00 uur: Everest: De Jonge Yeti, 20.00 uur: After the Wed ding; Gebouw 4SD, 10.00 uur: Koffie in loop; 14.30 uur: Kin derclub 19.00 uur: Jongerencentrum geopend; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Gravensteen, 14.30 uur: Rondlei ding door de oudste gevangenis van Zee land; Havenpark 18 e.o. Vlams exporoute 'O kijk, Sint Nicolaas te Zierikzee!, de eer ste intocht in 1924; ZONNEMAIRE Dorps huis de Maire, 19.30 uur: Vergadering Dorpsraad (open baar).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49