Verstraeten is de held van Clinge Breskens schakelt Philippine uit en bekert een ronde verder Cluzona verslaat Hulsterloo met minimaal verschil: 0-1 9 Thomas de Rijke schiet Vlissingen ronde verder in de beker Eersteklasser Vlissingen is met tien man te sterk voor vierdeklasser Hontenisse. Saïd Bouzambou moet vlak na rust met een rode kaart het veld verlaten. Thomas de Rijke tekent voor beide doelpunten. VC Vlissingen verzekerde zich in Kloosterzande van een plaats in de derde ronde om de districtsbeker. De formatie van Kevin Hollander trof een stug Hontenisse, dat met opgeheven hoofd het bekertoer nooi verliet en uiteindelijk met 0- 2 verloor. Vierdeklasser Honte- nisse overtrof zichzelf tegen VC Vlissingen, speelde één van de be tere wedstrijden van het seizoen en hield lang stand. Het verschil van drie klassen was in de eerste helft nauwelijks merkbaar. Vlis- singen was meer aan de bal, maar het sterk verjongde Hontenisse speelde heel compact en gaf wei nig ruimte weg. Bovendien kwam de thuisploeg er via de flanken met de snelle buitenspelers Tijn de Pooter en Stijn de Kock er een paar keer goed uit. In de slotfase van de eerste helft sloeg Vlissin- gen een eerste keer doeltreffend toe. Direct rood Een vloeiende aanval kwam in het strafschopgebied voor de voeten van Thomas de Rijke, die fraai bin nen schoot: 0-1.Na een kwartier in de tweede helft kwam Vlissingen met tien man te staan, toen Saïd Bouzambou direct rood kreeg. Aan het spelbeeld veranderde dat niet veel. Sterker zelfs: Vlissingen werd dominanter, kwam zelf niet in de problemen en verdubbelde een klein kwartier voor het einde Het verschil van drie klassen was in de eerste helft nauwelijks merkbaar de marge. Thomas de Rijke schoot de eersteklasser definitief buiten schot van de thuisploeg. Hij krulde de bal van buiten het straf schopgebied prachtig in de boven hoek. Terneuzen had in de eerste helft meer balbezit, maar Clinge was voor de rust de ge vaarlijkste ploeg. In een boei end duel bood Clinge prima partij en loerde de thuisploeg op uitvallen. Die kwamen er en leverden gevaar op. Thomas Bals en Sven D'Hooghe kregen een kans, maar wisten die niet te verzilveren. Thomas Leegwa ter dook na een individuele ac tie alleen voor doelman Jeremy Geensen op, maar die kwam als winnaar uit de strijd. De beste kans voor Terneuzen kwam van de voet van Bert den Hamer. Zijn vrije trap scheerde maar rakelings naast. Tien minuten na de rust moest Jeremy Geensen het ant woord schuldig blijven op een inzet van Leegwater. De inzet van Clinges topscorer week af, waardoor de Terneuzense goa lie op het verkeerde been werd gezet: 1-0. Kort daarna hield Geensen zijn ploeg weer op de been, toen hij een prima ge plaatst schot van Mike van Laere uit de bovenhoek haalde. Clinge, dat bij aanvang van de tweede helft al twee keer door blessures had moeten wisselen, bleef op karakter lang overeind. Amidu Tanko, ingevallen in de punt van de aanval, dompelde de thuisploeg in de toege voegde tijd in rouw (1-1). Lang werd er niet om getreurd, om dat Clinge de strafschoppen be ter nam. In de competitie heeft de ploeg na zes wedstrijden nog geen punt laten liggen en ook in de beker dendert Breskens door. Gisteravond werd derdeklasser Philip pine met 1-0 uitgeschakeld, ook tot genoegen van voor zitter Hans Bakker. ,,We blijven winnen en dat was terecht ook.'' Hij zag hoe er in een gelijk opgaande eerste helft wei nig gevaarlijke momenten voor beide doelen te zien waren. Na de thee had Breskens vooral in het eerste half uur een licht overwicht. De eerste mogelijkheid voor Jan Meijaard werd nog gekeerd door doelman Jule Delzenne, die echter in de 62e minuut alsnog capitu leerde op een inzet van op nieuw Jan Meijaard. De as sist hiervoor kwam op naam van Joris Corijn. Uiteraard gingen de be zoekers hierna op zoek naar de gelijkmaker. Omdat Phi lippine hierbij steeds meer risico's ging nemen waren de beste mogelijkheden in het laatste kwartier voor de thuisploeg via uitvallen. Philippine kwam niet verder dan een inzet van de na rust ingevallen Jos Wes terhout vanaf de rand van het zestienmetergebied die echter niets opleverde: 1-0. Pas na een kwartier viel de eerste doelpo ging van de bezoekers te noteren, die niets opleverde. Een kwartier later was het wél raak, maar deze treffer werd na een vlagsig- naal van de grensrechter geannuleerd we gens buitenspel. Hulsterloo leek de eerste helft zonder schade af te sluiten, maar in de slotfase ging het alsnog mis. Doelman Tho mas Bogaert koos de goede hoek, maar was toch kansloos op de keihard ingeschoten strafschop van Aaron Dekkers: 0-1. Glijpartijen De tweede helft kenmerkte zich door een fiks aantal glijpartijen. Meest vermeldens waard was nog de inzet van de bij de bezoe kers ingevallen jeugdspeler Pieter van Eijk waarmee hij de beide palen raakte. Tüssen de palen ging echter geen bal meer, waar door Hulsterloo met opgeheven hoofd af scheid nam van het bekertoernooi: 0-1. woensdag 20 november 2019 GO Vlissingen neemt pas laat afstand van stug Hontenisse Peter van Kouteren Kloosterzande Vierdeklasser Clinge zorgde voor eigen publiek in het be kertoernooi voor een verras sing. Terneuzen kwam in bles suretijd door een treffer van invaller Tanko op 1-1. Clinge voltrok in de serie strafschop pen alsnog het vonnis over Terneuzen. Keeper Jens Ver- straeten stopte inzetten van Verwei, Den Hamer en Noa en was de held van Clinge. Peter van Kouteren Clinge Breskens heeft gister avond de derde ronde van de districtsbeker be reikt. De koploper van de vierde klasse zondag schakelde op eigen veld het één klasse hoger spe lende Philippine uit. Jan Meijaard was de match winnaar voor de Bressi- aanders. Jos van Belzen Breskens Vooraf was al duidelijk dat het een lastige avond zou gaan worden voor de thuis ploeg. Immers, vierdeklasser Hulsterloo moest in dit bekertoernooi aantreden tegen Cluzona, de trotse koploper van de tweede klasse E. „Maar we hebben ze zeker goed partij gegeven", aldus be stuurslid Theo Praet na afloop. „Cluzona had weliswaar meer balbezit, maar toch waren er ook enkele kleine kansjes voor ons." Jos van Belzen Nieuw-Namen Thomas de Rijke (rechts) schudt Hontenisse-verdediger Remy van de Abeele af en zet Vlissingen op 0-1. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41