O 0 O II De 8 marathonzeges van Erwin Harmes 8 ZEELAND Wel basis, geen zege Roemeratoe 90 minuten en winst voor Van Drongelen Middelburger boekt achtste marathonzege Joop Nicodem (80) overleden In België liep de 37-jarige atleet af gelopen weekend naar zijn achtste overwinning op een marathon. Daar mee is zijn honger naar succes nog lang niet gestild. woensdag 20 november 2019 Zakloop VOETBAL Godfried Roemeratoe heeft gisteren met Oranje onder 20 een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen zijn leeftijdgenoten uit Frankrijk. De middenvelder uit Vlissingen stond in de basis, maar kon niet voorkomen dat oranje met 2-1 verloor. Tegen 'de beste ploeg waar we de laatste twee jaar tegen hebben gespeeld', zoals KNVB- coach Bert Konterman de Fransen omschreef, speelde de speler van FC Twente de volle ne gentig minuten mee. Vorige bleek bleef Roe- meratoe nog negentig minuten op de bank in de met 4-1- verloren Elite League wedstrijd tegen Tsjechië. Rick van Drongelen speelde 90 minuten voor Jong Oranje. foto bsr agency VOETBAL Rick van Drongelen en Jong Oranje hebben dinsdagavond met 2-1 gewonnen van Jong En geland. De verdediger uit Axel speelde negen tig minuten mee in de oefenwedstrijd op de Vijverberg. Na doelpunten van Kaj Sierhuis (1-0) en de Engelse invaller Mason Green wood tekende Javairo Dilrosun twee minuten in blessuretijd met een schitterende vrije trap voor de winnende treffer. In de met 6-0 ge wonnen EK-kwalificatiewedstrijd, afgelopen donderdag tegen Jong Gibraltar, bleef Van Drongelen nog negentig minuten op de bank bij de ploeg van Erwin van de Looi. Quotevandedag Daan Esser scoorde pas zijn eerste doelpunt tegen een club uit Tholen uikvbï ATB BILJARTEN Joop Nicodem is maan dagmorgen op 80-ja- rige leeftijd overle den. De geboren Rotterdammer woonde sinds 1966 in Zeeland. Als eige naar van restaurant Ockenburgh in Goes wist hij het topbiljarten in Zeeland op de kaart te zetten. In Ockenburgh creëerde hij een multifunctionele biljartzaal en bracht hij een team naar de eredivisie. Hoogtepunt was het veroveren van de landsti tel in het seizoen 2004-2005. daarvoor ook genoeg, maar dan vooral achter een voetbal. Toen hij door omstandigheden voor het eerst de hardloopschoenen aantrok, gingen ze nooit meer uit. Al twaalf jaar is Harmes volledig bevangen door het hardloopvirus. ,,Wat ik er zo mooi aan vind? Het is een combinatie van verschillende dingen. De hele voorbereiding naar een wedstrijd is bijna net zo mooi als een race zelf. Het geeft een kick om jezelf doelen te stellen en deze dan ook echt te behalen. Daarnaast geniet ik tijdens wedstrijden ook enorm van alle mensen die je te genkomt en de mooie plekken waar je loopt. Neem bijvoorbeeld de ma rathon van Zeeuws-Vlaanderen, dat is zo'n prachtige race. Het par koers is dwars door de natuur, dat is echt genieten. De marathon van pakweg Rotterdam vind ik overi gens ook geweldig hoor, vooral door de sfeer en mensen om me heen." Persoonlijk record Naast het eeuwige doel van de Kustmarathon, staan er nog genoeg andere wensen op het lijstje van Ik heb een plan uitgedokterd om de Kustmarathon ergens in de komende drie jaar te gaan winnen Harmes. Zo zou hij ooit nog wel eens in Berlijn willen lopen. ,,Dat is echt een supersnel parkoers. In Ber lijn zou ik nog wel eens mijn ul tieme poging willen doen om eens onder de 2.20 uur (zijn PR staat op 2.29.50, red.) te lopen. Mooie tijden lopen is natuurlijk een doel voor ie dere loper, al vind ik winnen uit eindelijk toch het belangrijkst. Ik win liever een moeizame race in een wat langzamere tijd dan dat ik tiende wordt in een supersnelle tijd." 2013: 2014: 2015: 2016: 2018: 2018: 2019: 2019: Hoorn 2.40.50 u. Westland 2.35.09 u. Zeeuws-Vlaanderen 2.31.53 u. Zeeuws-Vlaanderen 2.32.17 u. Spijkenisse 2.30.15 u Zeeuws-Vlaanderen 2.32.25 u Bergen op Zoom (Brabantse Wal) 2.53.08 u. Kasterlee 2.38.55 u. lee, na eerder dit jaar al de mara thon van Bergen op Zoom gewon nen te hebben. Een voorlopige be kroning op een tot nu toe geslaagd jaar voor de Middelburger. Kustmarathon Toch blijft er nog altijd dat ene gapende gat in de goedgevulde prijzenkast van Harmes. Ook dit jaar lukte het hem niet om de Kustmarathon op zijn naam te zetten. Dat hier verandering in gaat komen is Harmes evenwel heilig van overtuigd. „Ik heb een plan uitgedok terd om de Kust marathon ergens in de komende drie jaar te gaan winnen. Door aanpassingen te maken in mijn voorbereiding, kan ik nog de no dige progressie boeken. Tot nu toe haal ik niet altijd genoeg kwaliteit uit mijn duurlo- pen. Door mijn trainingsschema in aanloop naar de mara thon anders in te delen verwacht ik toch einde lijk eens een keer te gaan winnen. Of ik bang ben dat het moeilijker wordt omdat ik ouder word? Dat valt wel mee hoor, het ver val valt me tot nu toe be hoorlijk mee." Laatbloeier Pas op relatief late leeftijd (26) kwam Harmes voor het eerst echt in aanraking met het hardlopen. Lopen deed hij Middelburg Afgelopen weekend was het weer eens zover, Erwin Harmes (37) stond op de hoog ste trede van het a podium bij een marathon. Dit maal was hij de sterke in het Belgische Kaster- GO - In de rubriek RudeStats worden de 26 'Zeeuwse', van zijn in totaal 106, doelpunten van Kloetinge-speler Daan Esser onder de loep genomen, fotojoepzoe TEWEIJ In Nisse wordt zondag de 20ste editie van de Zakloop gehouden. Tra ditiegetrouw is er een Grote Zakloop (21,1 kilometer), een Kleine Zakloop (7,3) en voor de kinderen tot twaalf jaar een Mini-Zakloop (2,1). Start en fi nish zijn op het dorpsplein van Nisse. De jeugd start om 12.30 uur, gevolgd door de Grote Zaklopers (13.00) en de Kleine Zaklo- pes (13.15). 5 Bij de Bos- wachterij van Westerschou- wen wordt za terdag het Zeeuws Kampi oenschap mountainbike gehouden. Het kampioen schap is tevens de 5de wed strijd die mee telt voor de Zeeuwse ATB wintercompeti tie 2019-2020. Er worden di verse catego- riën verreden, waarbij de jeugd vanaf 12.30 en de A- categorie om 15.15 uur start. a (0 Erwin Harmes bulkt van ambities Erwin Har mes (hier op archiefbeeld) richt zijn pijlen de komende jaar op het winnen van de Kustmara- thon. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN - Erwin Harmes (37) Bas Dingenoutse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40