Met 53 km over de Spoorstraat in Arnemuiden: boete van 257 euro IN DE REGIO 1 6 Plan voor doorstroom verkeer MIJN DORP, MIJN STAD Dat zijn grote projecten maar zelfs die vormen nog maar het begin van een veel ingrijpender plan, dat gis teren door het provinciebestuur is vastgesteld na overleg met het wa terschap en de drie gemeenten. Dat kijkt vooruit naar 2040 en beschrijft hoe Walcheren de toename van het autogebruik en de verlenging van het toeristenseizoen kan opvangen. Het idee erachter is dat verkeer via een paar hoofdroutes over Walche ren moet rijden. Daar sluiten wegen op aan die mensen naar de plek van bestemming brengen. Elke weg heeft zijn eigen kenmerken zoals snelheid (80 of 60) en bijpassende inrichting zoals middenstreep, berm, rotondes, kruisingen, (vrijlig- gende) fietspaden en bushaltes. Een kleine veertig wegen voldoen niet aan de eisen die er in de toekomst aan gesteld worden. De grootste stroom auto's zal vanaf de N57 via Serooskerke, Grijpskerke en Aagtekerke naar de noordwestkust gaan rij den. Dat lukt alleen als de rotonde bij Serooskerke wordt vergroot. Nu al loopt het ver keer daar regelmatig vast, met zeker in de zomer lange files tot gevolg. Omdat het veel drukker zal worden bij Grijpskerke en Aagtekerke moe ten die kernen ontlast worden van doorgaand verkeer. Rondwegen lig gen dan voor de hand. Ook de invalsweg van Vlissingen, die verkeer vanaf de A58 naar Kou- dekerke en verder brengt, moet aan gepakt worden. Van andere ope ningstijden van de Sloebrug en de spoorbomen valt weinig heil te ver wachten, blijkt uit het verkeersplan. Daarom gaan de gemeente Vlissin- gen, de provincie en Rijkswaterstaat op zoek naar een 'structurele oplos sing'. Wat dat kan zijn, wordt niet benoemd. Al vele jaren wordt een tunnel onder het Kanaal door Wal cheren als zo'n structurele oplos sing gezien. Derde knelpunt is de toename van het verkeer rond Arnemuiden door de bouw van Waterpark Veerse Meer. Waarschijnlijk moeten daar voor de Oranjepolderseweg en Der- ringmoerweg heringericht worden. Maatwerk „Walcheren is best een complex ge bied, omdat je aan de ene kant de kernen wilt ontsluiten, maar dat zijn ook de wegen waar je in de zo mer niet al het vakantieverkeer overheen wilt hebben. Dat hebben we samen met de drie gemeenten en het waterschap ingevuld", stelt gedeputeerde Harry van der Maas. ,,We zijn niet zo van rondwegen", zegt hij over het plan voor rondwe gen bij Grijpskerke en Aagtekerke. ,,Maar door de N57 is het verkeer toegenomen. Grijpskerke wordt bij voorbeeld zo zwaar geraakt door doorgaand verkeer, dat we maat werk moeten gaan zoeken." Betrapt! Tweehonderd meter voor het station van Arnemuiden houdt de politie haar tegen omdat ze te hard over de Spoorstraat rijdt. Ze is inderdaad op weg naar het station maar haar passagier ziet vanuit de auto de trein aankomen én vertrekken, terwijl een agent de boete uitschrijft. Hardrijden gebeurt vaak op de Spoorstraat, zegt wijkagent Theo Meijboom. ,,We krijgen er veel klachten over van bewoners en ik zie het zelf ook." De straat heeft al een paar obstakels waar auto's slingerend langs moeten en meer maatregelen zijn niet mogelijk, zegt Danny Heesbeen, verkeers kundige van de gemeente Mid delburg. Daarom pakken politie, ge meente en Veilig Verkeer Neder land dinsdagochtend tussen acht en negen uur samen met scholie ren van 't Vierschip het gedrag van de bestuurders aan. Wie zich aan de limiet van 30 kilometer per uur houdt, krijgt een groene kaart en een cadeautje. Wie tus sen de 31 en 39 kilometer per uur rijdt, krijgt een waarschuwing: een gele kaart en een 'herinne- ringskaart'. ,,De meeste mensen rijden wel goed", constateert Ashley Pruijmboom (11). Zij en haar drie klasgenoten delen uiteindelijk 25 groene kaarten uit. Elf rijden iets te hard en worden vriendelijk maar beslist door de kinderen aangesproken. ,,Wilt u de vol gende keer wat zachter rijden?" Ashley woont vlakbij de Spoor straat. ,,Zeker als auto's uit een zijstraat komen, is het hier ge vaarlijk. Ik denk wel dat deze ac tie effect zal hebben. Vooral om dat er kinderen bij staan." De politie deelde zeven boetes uit aan bestuurders die echt veel te hard reden. De hoogste be droeg 257 euro plus nog 9 euro administratiekosten. Die was voor een moeder die met een paar kinderen in de auto op weg was naar school. Zij reed 53 kilo meter per uur. ,,Dat zie je vaak", reageerde wijkagent Theo Meij- boom. ,,Hardrijden gebeurt vooral rond de tijd dat de school begint en eindigt. Het zijn meestal mensen uit de buurt." Lezing Johan Francke Lezing over de levende zon Eetbare paddenstoelen m!m woensdag 20 november 2019 Zonder file naar de kust WA Ashley Pruijmboom (11) geeft een automobilist een groene kaart en een sleutelhanger voor goed rijgedrag. Naast haar staat Leanne de Bruyn (11), die net als Ahley in groep acht van basisschool 't Vierschip in Arnemuiden zit. foto dirk jan gjeltema Automobilisten op Walcheren krijgen de komende jaren te maken met grote veranderingen van wegen. De rotonde op de N57 bij Serooskerke moet als eerste op de schop en daarna zijn rondwegen bij Grijpskerke en Aagtekerke nodig om het ver keer naar de kust in goede banen te leiden. Maurits Sep Middelburg Maurits Sep Arnemuiden ®Kijk op de site bij /video Scholieren bekeuren automobilisten MIDDELBURG Johan Francke geeft vanavond op verzoek van het Zeeuws Genoot schap een lezing over de Zeeuwse commissie vaart tijdens de Vierde Engelse oorlog (1780 1784). Geïnteresseerden zijn om 20.30 uur wel kom in ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zee land. De toegang is gra tis. MIDDELBURG Theosophical Society Point Loma verzorgt vanavond een lezing met de titel De levende ZON. Is de hele kosmos be zield? Is de zichtbare zon het lichaam van een kosmisch wezen? Deze en andere vragen komen tijdens de lezing aan bod. Aanvang om 19.30 uur in ZB Planbu reau en Bibliotheek van Zeeland. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Gratis toegang. SEROOSKERKE Stichting Groei Bloei houdt vanavond een le zing over de natuurlijke In De Zandput in Serooskerke wordt een lezing gehouden over eetbare paddenstoelen. teelt van eetbare pad denstoelen. Pip Gilmore van Groene Takken legt uit hoe je paddenstoelen zoals shii-take en oes terzwammen kunt telen. De lezing begint om 19.30 uur en vindt plaats in De Zandput. De toe gang is gratis voor leden van Groei Bloei. Niet- leden betalen vijf euro. AAGTEKERKE Gym zaal, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton; GRIJPSKERKE Nim- merdor, 10.00-11.00 uur: Koffieochtend voor senioren; Dorpshuis, 13.30 17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+; MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmo- lenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Koffie-in- loop voor bewoners van Wijk Dauwen- daele; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor 50+; ZB, 10.15 uur: Walk&Talk- bijeenkomst voor werkzoekenden; Kou- dekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Hof van Buren, 14.00 16.00 uur: Diabetes café; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30 16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelac tiviteit voor senioren; SINT-LAURENS Van Cittershof, 14.00 16.00 uur: Koersbal; VEERE Het Akkoord, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos; VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, 09.00 uur: Peuter- gym; VROUWENPOLDER Gymzaal Oranje Nas- saulaan, 09.00-10.00 uur: Actvititeit GALM (gymnastiek) voor 50+; WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00 17.00 uur: Expositie 'Ringrijden, van folk lore tot (top)sport'; ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30 16.30 uur: Soos voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38