v Miljoenen voor versterken van toerisme in Zeeland J Erwin Harmes bulkt van ambitie Provinciale Staten hebben vorige week ingestemd met de oprichting van het fonds. Volgend jaar zit er 3 miljoen euro in de pot. Het Fonds Verblijfsrecreatie moet door groeien naar 6 miljoen euro. Fami liebedrijven in de recreatiesector kunnen een beroep doen op het fonds. Voorbeelden van projecten waarvoor het fonds bedoeld zijn: het energieneutraal maken van een recreatiebedrijf, natuurontwikke ling of hergebruik van materialen (circulair bouwen). Economische Impuls Zeeland beheert het fonds, dat een looptijd heeft van vijftien jaar. Het gaat om bedragen van 200.000 tot maximaal 750.000 euro. Leningen Vanaf januari is het fonds beschik baar voor de ondernemers. Wie er een beroep op wil doen, moet zich melden bij Economische Impuls Zeeland. Impuls werkt met de brancheorganisatie Recron en twee banken: ABN Amro en Rabobank. De bedoeling is dat de leningen, zo dra het kan, vervroegd worden af gelost. Dat geld vloeit dan terug in het fonds zodat andere onderne mers geholpen kunnen worden. Met het fonds willen we de marktpositie van de bedrijven versterken Hoeveel bedrijven van het fonds gebruik gaan maken, zal de toe komst uitwijzen. Maar Monica de Vast, regiomanager bij de Recron, ziet dat het voor de kleine- en mid delgrote ondernemers lastig is de financiering helemaal rond te krij gen. Dat wordt bijvoorbeeld zicht baar bij overnames. De campings en andere voorzieningen zijn, vooral langs de kust, sterk in waarde gestegen. En als er al geld is om een recreatiebedrijf te kopen, dan ontbreken de centen voor de noodzakelijke vernieuwing. Over name is vaak een natuurlijk mo ment om plannen te gaan maken voor de modernisering van bij voorbeeld een camping. Een lening uit het fonds kan het laatste gat in de financiering dichten. Toekomstbestendig Dagelijks provinciebestuurder Dick van der Velde onderschrijft de woorden van de regiomanager van Recron: ,,Er komt veel op de bedrij- ven af, zoals investeringen in kwa liteitsverbetering, de energietran sitie en productinnovatie. Met het fonds willen we de marktpositie van de bedrijven versterken, zodat ze toekomstbesteding zijn en bij dragen aan de kwaliteit van het Zeeuws toerisme", zegt Van der Velde. Het benodigde geld voor het Fonds Verblijfsrecreatie komt uit de Regio Deal, een pot met geld voor de versterking van de Zeeuwse economie waaraan de provincie en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat bijdragen. Het fonds moet een van de doelen van de Zeeuwse Kustvi- sie dichterbij brengen: het stimu leren van gevarieerde en toekomst- bestendige verblijfsrecreatie. It I woensdag 20 november 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 Groot transport TERNEUZEN Van verre is het al te zien deze dinsdagochtend, vijf gigantische containerkranen die langzaam over de Westerschelde schuiven aan boord van het zwareladingschip Zhen Nua 25. Uit China komen ze. Hun eindbestemming is de Noordzee Terminal net over de grens in de Antwerpse haven waar jaar op jaar de overslag van containers groeit. De nieuwe kranen kunnen de grootste containerschepen als de MSC Isabella met een laadvermogen van ruim 23.000 containers 'moeiteloos' lossen en laden. Deze schepen kunnen in de breedte 26 containers op een rij vervoeren. Zo ver reiken de nieuwe kranen dan ook. FOTO ADRI VAN DE WEGE Fonds helpt recreatiebedrijven Aan een fonds om familiebedrij ven in de recreatiesector finan cieel over de drempel te helpen bij overname, modernisering en vergroening is zeker behoefte. Brancheorganisatie Recron is daarom blij dat de provincie het Fonds Verblijfsrecreatie Zee land heeft opgericht. Theo Giele Middelburg - Dick van der Velde, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33