rua thuis Gissen naar artiesten op Concert at Sea Jongens verdacht van serie scooterdiefstallen p 2 JAN VAN DAMME Column DE STELLING Vandaag: Voetbalclubs zijn veel te soft tegen racisten Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters VEEL STILLE ARMOEDE IN NEfcERLANtS Politie-inval voormalig café Automobilist moet nog 58 dagen zitten MIDDELBURG Nieuwe voorman Nationaal Park De organisatie houdt tot dat mo ment uiteraard de kaken stijf op el kaar. Dat maakt de neiging om te speculeren wie er op 25, 26 en 27 juni op de podia op de Brouwers- dam staan, alleen maar groter. Bij een steekproef op Facebook komen vaak dezelfde namen boven, zoals ChefSpecial en Kensington. ChefSpecial is al jaren een pu blieksfavoriet van Concert at Sea, maar het is al bijna drie jaar geleden dat de band er optrad. Kensington ligt ook voor de hand. De band sloot in 2017 met succes de vrijdagavond van het fes tival af en heeft een nieuw album. Eveneens veelgenoemd en kansrijk zijn Racoon (ook bezig met nieuw materiaal) en Di-rect. Danny Vera ligt, gezien zijn huidige succes, voor de hand. Verder is het zeker niet denkbeel dig dat Krezip komt. De band is uit de as herrezen en heeft na drie reü nieconcerten in de Ziggo Dome de smaak weer helemaal te pakken. Ook Suzan Freek lijken rijp voor het hoofdpodium, na hun optreden bij de laatste editie op het kleinere Umoja-podium. Namen Chef'Special, Kensington, Racoon, Di-rect en Danny Vera zingen rond Als het gaat om internationale acts, is het echt koffiedik kijken. Een optreden moet maar net in het schema van de artiest en in het budget van het festival passen. Lenny Kravitz, in 2015 op Concert at Sea, is toevallig die week opnieuw in het land, maar hij moet snel door naar Duitsland. Editors spelen die zaterdag in het Zuiderpark in Den Haag. De kans dat ze een dag eerder naar de Brouwersdam reizen, lijkt klein. De politie ontving vanaf begin au gustus tientallen aangiften van scooterdiefstallen op Walcheren. Vooral in Middelburg (35) en Vlis singen was het raak (30). 'We wil den deze negatieve hausse stop pen. Daarom hebben we zes on derzoeken gedraaid', meldt de po litie. 'Vijf onderzoeken zijn on dertussen afgerond. We hebben hierbij vier jongens aangehou den.' De jongens zijn opgepakt voor diefstal en heling. Sommigen wer den meerdere keren gepakt, elke keer weer voor andere scooterdief stallen of omdat ze in het bezit wa ren van een gestolen scooter. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachten in wisselende samen stelling met andere personen scooterdiefstallen pleegden. Uitgebrand Volgens de recherche zijn de meeste scooters willekeurig gesto len. 'Ze stonden afgesloten gepar keerd op de openbare weg. Sloten werden snel verbroken en in de meeste gevallen werd er schade toegebracht aan de scooters om ze mee te kunnen nemen. Deze scoo ters werden een tijd later kapot of beschadigd, dan wel uitgebrand weer teruggevonden', aldus de po litie. Veel brommers stonden op een makkelijke plaats, zoals een toe gankelijke tuin. Vorige week waar schuwden de politie op Walche ren al voor scooterdieven. Via so cial media adviseerden wijkagen ten om scooters 's nachts vooral op slot te zetten en binnen te stallen. 3 of 4 dagen 4*-hotel op de Veluwe incl. ontbijt Het komt door Kader Abdo- lah. U weet wel, één van onze graagst gelezen schrij vers die op de o zo knappe Omar Sharif lijkt, met die benijdens waardige snor die het volledige veld tussen neus en bovenlip be dekt, en het stemgeluid dat mak kelijk een complete bibliotheek zaal bestrijkt. Zonder microfoon. Die man dus. Vrijdag komt hij naar Middelburg. U mag hem niet missen, eigenlijk. Zeker in een tijd waarin we rollebollend struikelen over Zwarte Pieten en oerwoudge luiden op voetbaltribunes. Waar zijn onze manieren, waar is ons verstand? wellevendheid. Hij heeft een hekel aan haast, koestert heimwee en doet ongetwijfeld zijn schoenen uit als hij bij u het huis binnen stapt. Dat leid ik tenminste af uit zijn nieuwste boek. Farao van de Vliet is een heerlijk trage roman. Twee vrienden op leeftijd, met prachtige namen: Zayad Hawass die eigenlijk Her man Raven heet en een kaartje om zijn nek heeft met zijn naam en het telefoonnummer van zijn dochter. Voor als hij verdwaalt. En Abdolkarim Ghasem. Hij kwam dertig jaar geleden uit Egypte naar Nederland om wasmachines te in stalleren. Nu begroet hij Zayed: 'O, ik hoorde de voetstappen van een oude vriend. Kom binnen, de thee staat klaar'. het tempo van de mannen. Alsof je de Nijl langs ziet glijden. Of de Westerschelde. Het gaat immers om het water. Abdolkarim denkt erover terug te keren naar huis, naar zijn dorp dat inmiddels is op geslokt door Caïro. Terug naar huis. Kan dat, na zovele jaren? Als ook de bomen die jou kenden gerooid zijn? Abdolkarim gaat het proberen. Lees of het hem lukt. Ook goed en zeker zo leuk: kom naar Kader Abdolah luisteren in de Middelburgse Kloveniers doelen. van kalief Abu Bakr: 'Wanneer het leven trekt moet jij loslaten, maar wanneer het leven loslaat moet jij trekken'. Alsof je de Nijl langs ziet glijden. Of de Westerschelde woensdag 20 november 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik steun de acties van het ziekenhuis personeel 1502 reacties SINT-MAARTENSDIJK De politie is gisteroch tend binnengevallen bij het voormalige café Smerdiek in Sint-Maar tensdijk. Volgens getui gen zijn er honderden wietplanten gevonden. Café Smerdiek aan de Markt is vorig jaar perma nent gesloten en sinds juli uitgeschreven bij de Kamer van Koophandel. Het pand werd volgens een buurman verhuurd aan een man. ,,Ik heb nooit wat geroken, maar toen ze de deur openbra ken vanochtend wel", zei hij. Agenten forceerden de deur en haalde min stens 300 planten en kweekapparatuur weg. TERNEUZEN Een man is gisteren op gepakt bij een verkeers controle in Terneuzen. Hij had nog 58 dagen cel straf openstaan. Agenten zagen de man gisteroch tend rijden op de Guido Gezellestraat. Ze wisten dat hij geen rijbewijs had en hielden hem aan. Zijn auto bleek ook niet ver zekerd. 'Bij bevraging in het systeem bleek dat de bestuurder tevens nog 58 dagen gevangenis straf open had staan', meldde de politie. De man is aangehouden en overgebracht naar Toren- tijd. Hij kreeg een bekeu ring voor het rijden zon der rijbewijs en verzeke ring. Krijn Jan Provoost uit Domburg wordt de nieuwe voorzitter van Nationaal Park Ooster- schelde. Hij volgt op 1 ja nuari 2020 Siebe Kra mer, oud-burgemeester van Kapelle, op. Kramer heeft de functie acht jaar vervuld. Provoost was eerder onder meer regiodirecteur bij Na tuurmonumenten en voordien dijkgraaf bij het inmiddels gefu seerde waterschap De Groote Waard. Het provinciebestuur heeft ingestemd met de benoeming. Het gaat in eerste instantie om een periode van vier jaar. Het gissen is weer begonnen: wie treden volgend jaar op bij Concert at Sea? Het festival maakt morgen een groot deel van het programma voor de ko mende, vijftiende editie bekend. Rolf Bosboom Brouwersdam De politie verdenkt vier jongens uit Middelburg en Vlissingen van betrokkenheid bij een reeks scooterdiefstallen op Walche ren. Het viertal, variërend tus sen de 14 en 16 jaar, is in de af gelopen maanden meerdere keren aangehouden. Eldridge Pentury Middelburg Hotel Mennorode V 2 of 3 nachten in een Standaard kamer V 2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet V Schitterend gelegen op de Veluwe V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Tip! Bezoek Apeldoorn of ELburg hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Kader Abdolah is een man vol Het verhaal ontwikkelt zich op Geen tweet maar een wijsheid FF LACHEN NAAR FACEBOOK... EN ÖAN LESSEN WE ALLES WEER TERUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2