boldErman.nl Voor fantastische reizen! balderman.nl MEDIA CULTUUR 29 Prinses Elsa ontdekt veel over familieverleden 369,- RECENSIE Ook trollen en andere sprookjes figuren waren een bron van inspiratie De filmopnamen op IJsland leve ren de ongeveer 300.000 bewoners niet alleen extra werk op, maar zor gen ook een toestroom van toeris ten die zich aangetrokken voelen door de exotische en extravagante natuur. Vooral Game of Thrones zorgde voor een toevloed van be zoekers, die onder meer met eigen ogen de grot GrjótagjS, waar de per sonages Jon Snow en Ygritte naakt een bad namen, wilden bekijken. Het filmtoerisme is inmiddels de belangrijkste bron van inkomsten voor IJsland, meer zelfs dan de vis serij. De van oorsprong agrarische bevolking bouwt hun boerderijen om tot bed and breakfasts om aan de vraag te voldoen. Of Frozen 2 ook zal bijdragen aan deze toeristenstroom is niet on denkbaar. ,,Als je avontuurlijk inge stelde kinderen hebt, is dit eiland zeker een bezoek waard. Ik kan het iedereen aanraden'', aldus Smith. wemelt van de scènes die geïnspi reerd zijn door het landschap van IJsland. Watervallen, rotspartijen, al dan niet werkende vulkanen, ijs bergen. Flarden van deze natuur lijke omgeving zijn duidelijk te her kennen. ,,Maar ook de folklore met trollen en andere sprookjesfiguren uit de IJslandse cultuur waren voor ons een bron van inspiratie'', vertelt Smith later op de dag op een wat rustiger locatie. ,,Het land is rijk aan tradities die voor filmteams heel dankbaar zijn om in een verhaal als dat van Frozen 2 onder te brengen. Ons team heeft hier weken lang rondgezworven om de hoogtepun ten van het eiland te bekijken. ,,De foto's die daarvan zijn ge maakt hebben wij verwerkt in onze computers waarna de personages er aan toegevoegd zijn. We hebben dit ook in andere landen met andere animatiefilms gedaan, maar IJsland heeft zoveel variatie aan vegetatie dat wij er veel van hebben ge bruikt.'' Andere Amerikaanse filmmakers gingen het team van Frozen 2 voor. Ook voor de onlangs beëindigde serie Game of Thrones zijn er veel scènes opgenomen. De producen ten van de James Bond-film Die Another Day, met de beroemde ach tervolgingsscène met Pierce Bros- nan achter het stuur van zijn bolide op een uitgestrekte ijsvlakte, maak ten dankbaar gebruik van de IJs landse mogelijkheden. Het landschap is op sommige plaatsen zo onwerelds dat zelfs sciencefictionfilms er een perfect decor in vinden. Zo zijn in de Star Wars-films The Force Awakens en Rogue One tal van sneeuw- en ijs vlakten te bewonderen die op IJsland zijn opgenomen. Zelfs de beruchte vulkaan Eyjafjallajökull, die in 2010 na een eruptie het Euro pese vliegverkeer lamlegde, duikt in deze films op. Filmtoerisme Andere spektakelfilms met IJs landse taferelen zijn de eerste Lara Croft-film (met Angelina Jolie), de Jules Verne-verfilming Journey to the centre of the earth met Brendan Fraser en Batman Begins. Bij de laat ste film werd IJsland gebruikt om een scène met een zwaardgevecht 8 dagen Nauders in Tirol en Bernina Express Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen Sauerland all-inclusive 10 dagen Pittoresk Vrsarjstrië 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 12 dagen Peniscola, Costa del Azahar 10 dagen Istrië, Opatija woensdag 20 november 2019 ANIMATIE Regie: Jennifer Lee en Chris Buck. Originele stemmen: Idina Menzel, Kristen Bell en Josh Gad. Een vervolg op de bekroonde ani matiemusical Frozen (2013) was slechts een kwestie van tijd. Het succes van de film was zo kolos saal -evenals de honger naar meer bij het publiek - dat Disney de fans niet kon teleurstellen. Ook aantrek kelijk was de enorme golf aan mer chandising die deel I tot gevolg had. Hoewel de tweede film iets mist van de frisheid van het origineel, zal de aanhang van ijsprinses Elsa en haar zusje Anna niet worden teleurge steld. Het vervolg zoomt opnieuw vooral in op de buitengewone krachten van Elsa, die alles kan be vriezen, zelfs zeegolven. Zij wordt door een mysterieuze stem gesom meerd een magisch bos te betre den waar zij met het familieverleden wordt geconfronteerd, een ge schiedenis waar zij en haar zus geen weet van hebben. Haar speciale gaven komen goed van pas om de natuurkrachten die in allerlei vormen op haar afkomen het hoofd te bieden. Ook komt Elsa meer over haar familieverleden te weten, wat mogelijk vergaande ge volgen heeft voor haar onderdanen die geen idee hebben over de geva ren die hen bedreigen. Opnieuw is de animatie van een ongekend hoog niveau in deze vuurproef van Disney. De makers zorgen ook voor de nodige humor, spanning en romantiek, ingrediën ten die onmisbaar zijn in een fami liefilm die beoogt alle leeftijds categorieën aan te spreken. - A.Z. Frozen 2 gaat vandaag in Nederland in première —Marc Smith, scenarist tussen Christian Bale en Liam Neeson te draaien die zich eigenlijk in het Aziatische Bhutan afspeelt. Onwereldse land schappen inspireer den de makers van Frozen 2. FOTO'S CÉCILE BURBAN All-inclusive Diverse vertrekdata in 2020 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29