II Verbod deurverkoop dreigt JOL Koolmees koopt pensioenrust Ode aan de verpleegkundige 'Het zijn engelen' Walcheren Minister geeft fondsen meer tijd zich te herstellen, kortingen op pensioenen even van de baan Met een 5-0-overwinning op Estland sluit Oranje de EK-kwalificatie af. Georginio Wijnaldum die een hattrick scoorde, speelde gisteravond met 'No to racism' op zijn aanvoerdersband. Hij was het die deze week furieus reageerde op racistische leuzen bij de wedstrijd FC Den Bosch-Excelsior. Nadat hij de 1-0 scoorde, maakten Wijnaldum en Frenkie de Jong een statement door hun armen naast el kaar te houden. Ook de Zeeuwse velden blijven niet gevrijwaard van racistische uitingen.P7, P22 en zeeland 2 als iemand bij een bedrijf klant is geweest of expliciet toestemming geeft om te worden benaderd, mag er nog worden gebeld. Maar ener giebedrijven moeten ergens hun klanten vandaan halen en aan de deur is het eenvoudig sjoemelen en misleiden, zo blijkt uit meldingen over verkopers die contracten slij ten aan oude, soms dementerende of zelfs blinde klanten. Ook doen ze zich voor als 'tariefcontroleur' of 'netbeheerder'. Keijzer is furieus over deze werk wijze: ,,Ik wil liever niet alles ver bieden, maar zulke praktijken moe ten worden uitgebannen. Allereerst is dat aan gemeenten zelf, zij kun nen lokale regels stellen voor be drijven waar ze wel en waar ze niet de deuren langs mogen gaan.'' Ingrijpen Maar verschillende lokale initiatieven om deurver koop terug te dringen, strandden recent doordat gemeentebesturen wij zen naar de landelijke overheid: „Als ik merk dat lokaal te weinig mogelijk heden hebben, grijp ik in. Abso luut. Een gewaarschuwd mens telt voor twee.'' Desnoods komt Keijzer met een verbod zoals dat nu in de maak is voor de ongevraagde telefonische verkoop: ,,Ik zit hier om consumen ten te beschermen, en deze tele- marketingwet helpt daarbij. En als er meer nodig is, doe ik meer.'' De staatssecretaris nodigt de be stuurders van grote energiebedrij ven uit voor een gesprek over de verkooptactieken: ,,De cultuur in een bedrijf wordt ook beïnvloed door de mate waarin de raad van bestuur zich zaken aantrekt. Als zij iets belangrijk vindt, gebeurt het.'' Keijzer is geschokt door berichtge ving in deze krant over de honder den klachten naar aanleiding van malafide colportagepraktijken en eist maatregelen van energiebedrij ven. ,,Dit moet de sector zich aan trekken. Hier geldt: wat gij niet wil dat u geschiedt, doe dat ook een an- Ik wil liever niet alles verbieden, maar deze praktijken moeten worden uitgebannen der niet'', zegt de staatssecretaris van Economische Zaken en Kli maat tegen deze krant. Het onder werp komt vandaag mogelijk aan bod tijdens de behandeling van haar begroting. Sjoemelen De deurverkoop zal toenemen door een verbod op ongevraagde tele marketing dat Keijzer komend jaar invoert, vrezen ingewijden. Alleen 6°C Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530 »P4 en 5 Leuren met energie aangepakt Energiebedrijven krijgen van het kabinet een laatste kans om af scheid te nemen van mislei dende en opdringerige deurver koop, anders volgen er maatre gelen en desnoods een verbod. Dat stelt staatssecretaris Mona Keijzer (CDA). Niels Klaassen Carla van der Wal Den Haag —Mona Keijzer, staatssecretaris woensdag 20 november 2019 Droge najaars periode pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Wie erft de naaktkat? Lucienne van der Geld schreef een boek over belang van een ggeflfHHtament »P20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1