II Niet langer gratis parkeren Hulst op eerste zaterdag van de maand Mia's by Night maakt uitgaan in Axel levendig 7 CAFÉ-EIGENAAR ANGELA DE PUTTER De jonge onderneemster Angela de Putter uit Terneuzen zag vorige maand haar droom uitkomen. In een voormalige limonadefabriek aan de Kandeelstraat in Terneuzen opende ze haar eigen bar Lemonade. Angela de Putter schenkt cocktails, wijn, speci- aalbier en gin-tonic in haar nieuwe café. Van wege de Dag van de Ondernemer zette wethouder Jack Begijn haar gisteren in het zonnetje. Na de sluiting van café-restau rant Sydney in de Nieuwstraat wa ren veel Terneuzenaren een beetje zoekende: waar gaan we nu borre len? De opening van Lemonade kwam wat dat betreft precies op het goede moment. Vanaf de proeftijd in september en zeker na de opening half oktober loopt het 'super lekker', vertelt een enthou siaste Angela (24). Velen wisten het steegje in Oud-Terneuzen al te vinden. Op vrijdagmiddagen en - avonden ziet ze vooral de 25-plus- sers, op zaterdagmiddagen ook ge zinnetjes. De inrichting van het pand her innert in niets meer aan de laatste bewoners, de bergsportwinkel K2. De vorige eigenaar had het plan opgevat om er een restaurant te beginnen, maar dat is er nooit ge komen. Toen de vriend van An gela, Bart Jansen, het leegstaande pand begin 2018 ontdekte, waren de twee er als de kippen bij. ,,We waren al heel lang op zoek, hebben ook nog gekeken naar de vroegere kaaszaak en schoenmakerij op de Markt, maar de huurprijs was meestal veel te hoog. Toen ik dit pand zag, was ik gelijk verkocht: door het hoge plafond had het sfeer en we konden het kopen waardoor het ook echt van ons werd." De verbouwing had nogal wat voeten in aarde. In eerste instantie wilden ze veel zelf doen, maar dat bleek onbegonnen werk. Vandaar dat ze toch wat hulp inriepen. Al leen de inrichting deed Angela he lemaal zelf. ,,Ik had via Pinterest Het gaat om het contact met klanten. Dat vind ik het allerleukste! allerlei ideeën verzameld, ik wist precies hoe ik het wilde hebben.'' Nu is het er warm en sfeervol: met hippe barkrukken, een houten vloer, oude bakstenen muur - 'ge- woon steenstrips hoor' - en zwarte kozijnen, bar en plafond. In het steegje zorgen zeildoeken voor een uitnodigend én droog entree. High tea In tegenstelling tot wat de naam doet vermoeden serveert Angela geen limonade. De naam Lemo nade paste mooi bij de geschiede nis van het pand. Voorlopig is ze ook niet van plan om ook lunches of diners te gaan serveren, al heeft ze wel een horecakeuken geïnstal leerd. ,,Dan moet je iemand in de keuken zetten, dus ik houd het de komende tijd bij een borrel plankje, appeltaart en op aanvraag een high tea, high beer of high wine." Wel wil ze volgend voorjaar dol graag ook een terras openen bij haar zaak. Haar baan als badka merverkoopster bij Baderie Dam heeft ze inmiddels opgezegd. Dat werk viel niet te combineren met de horeca. Van fraaie badkamers verkopen naar lekkere drankjes serveren? Volgens Angela is dat echt niet zo'n grote overgang. ,,Het gaat om het contact met klanten. Dat vind ik het allerleukste!" Dat stelt het Hulster college voor aan de gemeenteraad. De afgelo pen periode is het parkeerbeleid tegen het licht ge houden, in overleg met onderne mersorganisatie Hulst Vestingstad en de wijkraad Binnenstad. In to- taal worden vier veranderingen voorgesteld. Het gratis parkeren op de eerste zaterdag van de maand, dat sinds 2016 bestaat, verdwijnt. Er kunnen nog wel incidenteel da gen worden aangewezen waarop niet betaald hoeft te worden. Par keren met een blauwe schijf is be doeld voor kort parkeren, om snel een boodschap te doen, en wordt daarom teruggebracht van vier naar twee uur. Er wordt verder ge opperd om, naast de huidige uur tarieven, een dagtarief van 5 euro te hanteren op de bolwerken. Be taald parkeren gaat nu in om 09.00 uur en dat zou 10.00 uur moeten worden. De ondernemersvereniging wordt daarnaast gevraagd om zo min mogelijk vrachtverkeer na 11.00 uur door de Hulster binnen stad te laten rijden. Ook komt er een campagne om medewerkers van bedrijven in de binnenstad erop te wijzen dat er voor hen een speciale vergunning bestaat. Ze kunnen daarmee tegen een gun stig tarief parkeren op de bolwer ken. En de parkeerautomaten wor den aangepast, zodat in de loop van 2020 overal contactloos kan worden betaald of gepind. Het par keertarief in de binnenstad blijft 1,40 euro per uur. De raadscommissie ruimte praat volgende week dinsdag over de wijzigingen. Harmen van der Werf Axel Mia's by Night, een initiatiefvan de eigenaren van Mia's Restaurant en Lounge in Axel, ging afgelopen weekend voor het eerst open. En dat was volgens Iske Sykes van Mia's by Night direct een succes. ,,Het was vrij stil geworden in de weekenden in Axel. De loop zat er vrijdag en vooral zaterdag weer in. Heel leuk." Iske ziet Mia's by Night als een mooie aanvulling op Mia's Restau rant en Lounge. Het interieur van bruin café De Pieper is helemaal ge- restyled tot 'hippe dansbar'. De openingstijden zijn vrijdag en za terdag van 21.00 tot 03.00 uur. De toegangsleeftijd is 18-plus. Twee andere nieuwkomers zitten er nog aan te komen in Axel. Voor malig café Het Wagenwiel her opent nog dit jaar, verwacht Gert- Jan Mensink van Eigen Horeca Ma kelaar, en wel als eetgelegenheid. In het begin oktober stilgevallen café 't Amstelhoekje komt 'zo snel mogelijk' een nieuwe pachter, meldt exploitant Elroy de Ruijter die zijn vleugels heeft uitgeslagen naar Terneuzen. dinsdag 19 november 2019 Borrelen in hippe bar Lemonade Pascalle Cappetti Terneuzen Angela de Putter in haar cafe Lemonade. foto camile schelstraete - Angela de Putter Betaald parkeren in de binnen stad van Hulst verandert vanaf 1 januari. Gratis parkeren op elke eerste zaterdag van de maand komt te vervallen en met een parkeerschijf mag maximaal twee uur worden ge parkeerd in plaats van vier. Sophie Stockman Hulst De eerste nieuwkomer in het Axelse uitgaansleven is een feit: Mia's by Night in het eind april gesloten cafe De Pieper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54