Pepijn, Elise en Ilse kunnen de slimste basisscholieren van Nederland worden IN DE REGIO 6 Patiënten moeten naar elders MIJN DORP, MIJN STAD Tandarts Peter de Booy (63) zette bijna 2 jaar geleden zijn praktijk aan de Canadalaan te koop via het col lectief van zorgverleners in Neder land VvAA. Maar belangstelling voor overname bleef uit. Collega-tandarts Caroline Tho- maes die op woensdagen in Sas van Gent werkt, had geen interesse om de praktijk over te nemen. Zij stapt volgend jaar volledig over naar de praktijk in Hoek waar ze al werkte. Een paar jaar geleden kwamen tandartsen nog wel vanuit België naar hier Ook over de grens was geen opvol ger te vinden. De Booy: ,,Een paar jaar geleden kwamen tandartsen nog wel vanuit België naar hier. Nu trekken ze weer terug, omdat het fi nancieel weer aantrekkelijker is ge worden om daar te werken." Staan pas afgestudeerde tandart sen in Amsterdam nog in de rij om een praktijk over te nemen, de regio Zeeuws-Vlaanderen vinden star- ters verre van aantrekkelijk zegt De Booy. En de weinige pas afge studeerde tandartsen die er zijn, willen liever in loondienst of als zzp-er aan de slag dan de verant woordelijkheid over een eigen, kleine praktijk dragen. ,,Bijde VvAA waarschuwden ze al dat de uitdaging in Zeeuws-Vlaanderen nog groter is dan in de rest van Zee land. Ze zeiden ook: als er de eerste weken geen belangstelling is, kun je het wel vergeten." Voor veel patiënten van De Booy kwam de stopzetting van de prak tijk als een verrassing, al gunnen de meesten hem zijn pensioen. Voor hen blijft geen andere mogelijkheid dan over te stappen naar een van de tandartsen in Hoek, Terneuzen of over de grens. De Booy heeft begre pen dat in Axel alleen zijn patiënten uit Westdorpe worden aangeno men. ,,Ik had nog wel 1 of 2 jaar lan ger kunnen werken, maar uiteinde lijk moet je toch stoppen. Wat voor mij ook meespeelde was dat de pa tiënten nu links of rechts nog wel terechtkunnen. Over een paar jaar gaan meer tandartsen in de streek met pensioen, en dan lukt dat mis schien niet meer." Patiënten kunnen hun dossier nog tot en met 29 november opha len. Ook op zaterdagochtend 7 en 14 december is de praktijk open voor de dossiers. Het gebrek aan opvol gers speelt ook de huisartsen in de regio parten. Ook zij ervaren steeds meer problemen om vervangers te vinden. De provincie Zeeland pro beert zorgverleners op allerlei ma nieren te verleiden naar Zeeland te komen. HULST Je hebt een la met 2 rode, 4 gele, 6 paarse, 8 bruine, 10 witte, 12 groene, 14 zwarte, 16 blauwe, 18 grijze en 20 oranje sokken. Het is donker, je ziet de kleuren niet. Hoeveel sokken moet je uit de la halen zodat je minimaal drie paar sokken van dezelfde kleur hebt? De meeste volwassenen zou het al duizelen bij deze opdracht, maar niet bij Pepijn Snoeck, Elise van der Heijden en Ilse Van den Branden (allemaal 11) van basis school De Nobelhorst in Hulst. Ze mogen eigenlijk al de slimste Zeeuwse basisscholieren ge noemd worden. Morgen doen ze mee aan de SlimmerlQuiz in de Universiteit van Amsterdam. De hoofdprijs: een gouden IPad. Oh ja - en eeuwige roem. Hoge intelligentie Sinds hun kleutertijd zitten ze al in de level-groep van De Nobel- horst. Daar krijgen de bollebozen van de school met moeilijke op drachten en projecten extra uit daging. Level-juf Jessie van den Branden gaf de groep op voor de SlimmerIQuiz van Mensa, de ver eniging voor mensen met boven gemiddeld hoge intelligentie. Niet alleen bleken Pepijn, Elise en Ilse de winnaars van hun school, twee weken geleden, op het Ne- halennia in Middelburg, wonnen ze ook de Zeeuwse voorronde. Nu zijn ze door naar de finale, in de aula van de UvA. Daar strijden ze nog tegen maximaal 22 trio's uit het hele land. Pepijn: ,,We moeten echt sa menwerken. Omdat we elkaar al zeven jaar kennen, gaat dat heel goed." Volgens juf Jessie zijn de vraagstukken pittig, zelfs voor volwassenen. ,,Ze testen niet hoe veel je weet of hoe goed je kunt googlen, maar of je slim en crea tief bent en of je snel, logisch en out of the box kunt denken." Het juiste antwoord op de sok- kenvraag is trouwens: 47. Bij nader inzien Griet op de Beeck geeft lezing Ierse Folkband in Ledeltheater dinsdag 19 november 2019 Enige Sasse tandarts stopt ermee Pepijn, Elise en Ilse na de winst van de Zeeuwse voorrondes. foto basisschool de nobelhorst. Sassenaren moeten op zoek naar een tandarts buiten hun woonplaats. De enige tandarts in Sas van Gent stopt op 20 de cember na 38 jaar. Een opvolger is niet gevonden. Pascalle Cappetti Sas van Gent - Peter de Booy, tandarts HULST In het artikel dat deze krant afgelopen week end publiceerde over de uitbreiding van Hotel Hulst is een fout geslo pen. Er werden bezwaren tegen de plannen inge diend door omwonen den van appartementen complexen Veste Bru- neel en het Reynaerts- hof. En niet, zoals foutief werd gemeld, door be woners van Residentie Reynaerde. De bezwaren leidden overigens niet tot ingrij pende aanpassingen van het plan. TERNEUZEN De Vlaamse schrijver Griet op de Beeck is morgen te gast bij Porgy en Bess voor een lezing over haar nieuwe boek Let op mijn woorden. Op de Beeck is sinds haar gelauwerde debuutro- man Vele hemels boven de zevende (2013) niet meer weg te denken uit de Nederlandse en Vlaamse letteren. De aanvang van de lezing is om 20.00 uur. OOSTBURG De Ierse folkgroep The The Fureys. Fureys geeft morgen een optreden in het Le- deltheater. De muzikale carrière van The Fureys is vastgelegd op 54 cd's, met als hoogtepunten onder meer When you are sixteen, The green fields of France, en The red rose café. Aanvang 20.00 ur. AARDENBURG Kaai- plein, 08.00 uur: Weekmarkt; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open, expositie Beeldschoon; BRESKENS Visserij Museum, 10.00 uur: Open, expositie 11 september 1944; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 13.30 uur: Prijskaar ten; Museum Hulst, 14.00 uur: Open; 't Kruispunt, 13.30 uur: Repair café; Bibliotheek, expositie over tupperware; Den Dullaert, 18.00 uur: Thema maaltijd uit verschillende cul turen; KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 13.30 uur: Taalcafé, Neder landse taal beter leren spreken en be grijpen, handwerk- club (openbaar); WZC Antonius, 12.00 uur: Koken met An- gelo; Hontenisse hal, 09.00 uur: Galm, be wegingsstimulering; SAS VAN GENT Kei zer Karelplein, 08.30 uur: Weekmarkt; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.30 uur: Koersbal, sjoelen; SLUIS Molen, 10.00 uur: Open; TERNEUZEN Vlie gende Vaart, 15.30 uur: Bewegen met veerkracht; SLUISKIL Het Meu- lengat, 13.30 uur: Kaarten; VOGELWAARDE Bij Dorpscentrum, 10.00 uur: Vogelwaarde op stap, samen wande len; 12.30 uur: Week markt; WESTDORPE Café De Tukker, 19.30 uur: Jaarvergadering dorpsraad. amnrnirtWuii wwmii! SllmwiBTflijulé '^TITy'uiz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53