Esdoorn in het centrum van Yerseke illegaal omgezaagd IN DE REGIO Verbod oplaten ballonnen 6 Kapelle bezuinigt op extraatje m MIJN DORP, MIJN STAD Willem Adriaansens Kapelle De mantelzorgwaardering werd dit jaar bij wijze van proef voor het eerst uitgedeeld in Kapelle. Inwo ners van de gemeente konden hun mantelzorger voordragen voor een cheque van 75 euro. De totale kos ten voor deze proef kwamen uit op 20.000 euro. Dat geld houdt Kapelle voortaan op zak. Die ene keer financiële mantel zorgwaardering leverde bijna drie honderd (291) aanvragen op. Als ex tra 'vangst' heeft CederhofWelzijn bovendien nog eens een dikke honderd nieuwe mantelzorgers in beeld gekregen. ,,Die kunnen we in de toekomst dan ook ondersteu ning bieden. In totaal zijn er nu GOES Het is al ruim een jaar gele den dat een meerderheid van de ge meenteraad tot het verbod om bal lonnen op te laten besloot, maar ko mende donderdag wordt er een klap op gegeven. Dan neemt de raad een besluit over enkele aanpas singen in de APV, het boekwerk met regeltjes binnen de gemeente. driehonderd bij ons bekend", aldus wethouder Annebeth Evertz. Maar ondanks het succes van de proef gaat Kapelle toch niet door met het extraatje voor mantelzor- gers: „Hoewel de financiële man telzorgwaardering in 2019 zijn doel ruimschoots heeft bereikt en posi tief is gewaardeerd door de mantel- zorgers, wordt het om budgettaire redenen in 2020 niet voortgezet". Dag van de mantelzorg Dit alles heeft overigens geen ge volgen voor de overige activiteiten voor mantelzorgers, zoals de dag van de mantelzorg en het kleine mantelzorgcadeau. Die gaan ook in de toekomst gewoon door, laat Evertz weten. ,,Er staat nog steeds 10.000 euro op de begroting van Cederhof voor een mantelzorg waardering." De mantelzorgers die dit jaar van de financiële waardering gebruik hebben gemaakt, zullen op de hoogte worden gesteld van het be sluit. Zij ontvangen daarover een brief. Daarin staat dat geen enkele ballon nog de lucht in mag. Ook geen bio logisch afbreekbare ballonnen dus. Er is één uitzondering: wie wil op stijgen met een luchtballon, mag dat nog gewoon ongestraft doen. De raad verbiedt het oplaten van ballonnen, omdat dit slecht is voor veel dieren en het milieu. Joeri Wisse Yerseke Het ChristenUnie-raadslid ont dekte zondagochtend dat één van zijn favoriete bomen gesneuveld was. ,,Ook andere mensen die on derweg waren naar kerk stonden er versteld naar te kijken." Jumelet dacht eerst dat het nachtelijk werk was van dronken jongelui. ,,Maar later sprak ik ie mand die de boom al om 21.00 uur omver had zien liggen. Dat is toch nog een beetje vroeg om helemaal bezopen te zijn." Hij vermoedt dat de vandalen tekeer zijn gegaan met een kettingzaag. ,,Er moeten toch getuigen zijn", denkt hij. Wethouder Jaap Sinke hoopt ook dat iemand iets heeft gezien. ,,Ik roep iedereen op informatie met ons te delen, zodat we de da der kunnen laten betalen." De gemeente Reimerswaal gaat in elk geval aangifte doen De gemeente Reimerswaal doet in elk geval aangifte. Sinke noemt het een 'zinloze vernieling'. ,,In alle jaren dat ik wethouder ben, heb ik nog nooit zoiets meege maakt. Niemand schiet hier iets mee op. Het was een mooie boom, die echt niemand in de weg stond", stelt hij. ,,Het is gewoon een aantasting van het openbare groen, waarvan er al niet zoveel is in het centrum van Yerseke." Vervanging De boom was onderdeel van een rijtje. Over eventuele vervanging denkt de gemeente nog na. ,,De bomen staan er al een hele tijd. Zo'n exemplaar vind je niet meer." De esdoorn stond op het moment dat de zaag erin is gezet in zijn gele herfsttooi. ,,Het was een prachtige boom", verzucht Ju- melet. ,,In het voorjaar kleurde hij heel kort felrood. Ik heb daar al vaak mooie foto's van gemaakt, met de kerk op de achtergrond." Nieuwe expositie in museum Cursus werken in de Cloud Taalcafé in bibliotheek dinsdag 19 november 2019 Waardering mantelzorg toch te duur De extra financiële mantelzorg waardering van 75 euro krijgt geen vervolg in Kapelle. On danks dat de proef in 2019 een groot succes was volgens de ge meente, blijft het bij één keer. De reden? Bezuinigingen. Een zeker twintig jaar oude es doorn in het centrum van Yer- seke is zaterdag op heup hoogte omgezaagd. „Welk per soon met zaagsel in z'n hoofd doet zoiets?", vraagt Andries Jumelet zich af. GOES Historisch Museum de Bevelanden opent don derdag de wisselexposi tie Jonge Jon gers en 't Mannengoed. De expo sitie bestaat uit voor werpen die tezamen een beeld zullen schetsen van de Zuid-Bevelandse jongerencultuur in de 19e eeuw. De expositie wordt om 15.30 uur ge opend in het museum café. GOES In de bibliotheek van Goes wordt morgen een cursus over werken in de Cloud gegeven. De Cloud is een virtuele werkomgeving waar met ieder willekeurig appa raat en een beveiligde inlog op internet docu menten gebruikt kunnen worden. Belangstellen den zijn om 14.00 uur uur welkom. Deelname kost 12,50 euro, biblio theekleden betalen 10,00 euro. Aanmelden kan via bibliotheekoos- terschelde.nl. HEINKENSZAND Historisch Museum De Bevelanden. FOTO WILLEM MIERAS De Bibliotheek Ooster- schelde houdt iedere woensdag, in samen werking met SMWO Welzijn, een Taalcafé in de Bibliotheek Hein- kenszand. In het Taal- café verbeteren bezoe kers hun Nederlands. Dat doen ze door te pra ten met elkaar over het thema van die middag. Vrije inloop tussen 10.00 en 11.30 uur. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcen trum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; Erasmu- spark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren waaronder biljarten en internet café; Bibliotheek, 10.00-12.00 uur: Bij eenkomst werkzoe kenden; 14.00-15.30 uur: Taalcafé; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband; HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten; KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandelgroep Elke stap telt; Ons Dorps huis, 14.00-16.30 uur: Activiteitenmiddag voor senioren; RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren; WAARDE Dorpshuis Meer Waarde, 10.00 uur: Wandeling in groeps verband; WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop Even d'r uut voor Se nioren Wolphaarts- dijk en Oud-Sab- binge; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party. De omgezaagde esdoorn, met op de achtergrond de dorpskerk van Yerseke. foto joeri wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51