O 0 O V Rik Impens is topscorer 8 ZEELAND De Nooijer: ticket voor Gold Cup2021 Zeeuwse veldrijders ook naar Koksijde Roemeratoe met beloften in Frankrijk In Halsteren vissen ze de laatste jaren steeds vaker in de Zeeuwse voetbalvijver. Ook dit seizoen haalden ze twee Zeeuwen binnen: een trainer en een aanvaller, allebei uit Tholen. Samen zijn Erwin de Nijs en Arvin de Witte op jacht naar de derde divisie. ZEEUWSE INBRENG BIJ HALSTEREN De voetballers van Curasao hebben zich ge plaatst voor de Gold Cup in 2021. De ploeg van bondscoach Remko Bicentini en middenvel der Jeremy de Nooijer uit Vlissingen eindigde in groep D van de Concacaf Nations League op de tweede plaats. Daarmee pakte het een ticket voor het prestigieuze toernooi, dat in de zomer van 2021 weer wordt georganiseerd. Af gelopen zomer deed Curasao ook mee aan de Gold Cup. In de Verenigde Staten bereikte het toen de kwartfinale, waarin het met 1-0 ver loor van de VS. Jeremy de Nooijer (27) moest het toernooi afgelopen zomer noodgedwon gen aan zich voorbij laten gaan, vanwege zijn transfer naar Al-Shamal in Qatar. De grote wedstrijden volgen elkaar in rap tempo op voor de veldrijders Shirin van An- rooij en Tim van Dijke. Het duo kwam afgelo pen weekend in actie tijdens de wereldbeker wedstrijd in het Tsjechische Tabor en aan staande zondag staan de twee Zeeuwen aan de start in Koksijde. In Tabor eindigde de uit Kapelle afkomstige Van Anrooij (17) op de tiende plaats. Het was voor haar de eerste top tien-notering bij de elite-vrouwen. Tim van Dijke, afkomstig uit Colijnsplaat, werd bij de mannen onder 23 jaar zeventiende. Bonds coach Gerben de Knegt heeft Van Anrooij en Van Dijke nu ook opgenomen in de selecties voor de wereldbeker in Koksijde. De wedstrijd in België wordt zondag verreden. Godfried Roemeratoe hoopt vanmiddag speeltijd te krijgen, als Oranje onder 20 in ac tie komt in en tegen Frankrijk. De uit Oost Souburg afkomstige middenvelder van FC Twente bleef vrijdag 90 minuten op de bank tijdens het duel met Tsjechië. In Oldenzaal ging het belofteteam met 1-4 onderuit. Oranje onder 20 trapt vanmiddag om 14.30 uur af op het Centre Technique National van de Franse bond in Clairefontaine. Axelaar Rick van Drongelen speelt vanavond met Jong Oranje een oefeninterland tegen Jong Engeland. Het duel op De Vijverberg in Doetinchem begint om 18.30 uur. Quote van de dag 'Het liefst ben ik nog tien jaar trainer van Kloetinge' Oranje SGB Hij speelde zijn hele leven voor WHS, is 29 jaar, maar afgelopen zomer maakte Arvin de Witte dan toch de stap van de derde klasse naar de hoofdklasse. Voor veel mensen zal het als een verrassing zijn gekomen, maar de aanvaller vond het zelf ook wel eens tijd worden. ,,Na al die jaren in de derde klasse, heb je het wel een keer gezien. Elke keer dezelfde te genstanders, ik wilde toch een keer kijken of ik het op een hoger niveau ook kan.'' De stap omhoog op deze leeftijd mag dan misschien een verrassing zijn, dat het Halsteren werd is dat minder. Sinds dit seizoen staat Er- win de Nijs daar namelijk voor de groep en de twee kennen elkaar goed. ,,Erwin is drie jaar lang mijn trainer geweest bij WHS, dus hij is wel belangrijk geweest in mijn be slissing. Hij kent mijn kwaliteiten en ik zijn manier van werken. Dat is naast het hogere niveau, toch weer minder aanpassen.'' De aanvaller was na al die jaren bij WHS dus wel toe aan een nieuwe uitdaging, dat was voor zijn trainer precies zo. De 49-ja- rige De Nijs stond de afgelopen vier seizoenen voor de groep bij Tholense Boys, maar wilde graag de volgende stap zetten. Contac ten met Halsteren had hij eigenlijk ieder jaar, maar afgelopen seizoen werd hij voor het eerst gepolst of hij interesse had om trainer te worden. De eerste maanden ston den vervolgens in het teken van verandering. ,,Mijn werkwijze Ik heb het gevoel dat ik het niveau van de hoofdklasse aan kan staat haaks op wat ze hier gewend zijn. Ik wil meer van balbezit uit gaan en minder reactievoetbal spelen. Dat wilden de spelers ge lukkig ook, maar dat kost moeite. Ik zeg niet dat dit beter is, maar wel anders.'' Ten opzichte van zijn periode bij Tholense Boys is zijn werkwijze nauwelijks veranderd, maar toch moest ook De Nijs wennen. ,,Hier spelen jongens met meer indivi duele kwaliteit dan ik gewend was, maar de intrinsieke motivatie op trainingen was onvoldoende. We willen voor de prijzen spelen, dat lukt niet alleen met kwaliteit. Dan moet je op trainingen ook be ter willen worden.'' Dat Halsteren om de prijzen wil spelen is algemeen bekend, toch lukte het de ploeg de laatste jaren niet om de stap naar de derde divi sie te maken. Om dat doel dit jaar wel te realiseren, zal de ploeg nog moeten verbeteren. Weet ook De Nijs. ,,Het is trainersgelul, maar we zitten in een proces. Alles moet In zijn tweede seizoen met Hoek in de derde divisie was Impens al be trokken bij 50 doelpunten. Zaterdag tegen Sparta Nijkerk tekende hij voor zijn 28ste doelpunt en zijn 23ste assist (bij één doelpunt - een strafschop - had hij zelf de assist als versierder van de strafschop). Geen speler was in die periode zo produc tief voor Hoek. Niemand maakte dinsdag 19 november 2019 GO VOETBAL VELDRIJDEN Tim van Dijke in actie. foto john de jong VOETBAL 12 Saïd Bouzam- bou speelt met het Nederlands zaalvoetbal team twee oe feninterlands in en tegen Tsje chië. De Vlis- singer is door bondscoach Max Tjaden opgenomen in de twaalfkop pige selectie. Doelman Yous- sef Ben Sellam (Groene Ster) is er deze keer niet bij. De in terlands zijn op 2 en 3 decem ber in Ostrava en Karvina. 2 De handbewo- gen rolstoel hockeyers van Sportclub Ge handicapten Beveland (SGB) moesten in het Omnium in Goes twee nederlagen slikken. Het af gelopen sei zoen gepromo veerde eerste team van SGB verloor van het Belgische Bre- dius Rollers (1-7) en Rapid Rollers (2-7). Het tweede team van SGB verloor met 0-7 van Bredius Rollers H2 maar won wel van Rapid Rol lers H2: 9-0. a (O Thools duo jaagt op Daniel Wissel Sint Jansteen Erwin de Nijs volgt de verrichtingen van zijn ploeg tijdens het be kerduel met Steen (0-4). -Arvin de Witte (29) Rik Impens was zaterdag op nieuw betrokken bij twee doel punten van Hoek. Eerst scoorde Ruben de Jager uit de rebound van Impens' schot en vervolgens schoot de Belgische spelmaker zelf raak. Ondanks de uiteinde lijke 4-2-nederlaag tegen koplo per Sparta Nijkerk onder streepte de inbreng van Impens wel zijn aanvallende waarde. Rudy Boogert Vlissingen - Marcel Lourens in de PZC Voetbal Vodcast, in gesprek met presentator Juriën Dam. Kijk en luister op pzc.nl/sport Rik Impens (links) haalt uit in het thuisduel met Sparta Nijkerk. Hoek verloor het duel met 2-4. foto sjaak van der salm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40