Pontonbrug bij station twee dagen dicht IN DE REGIO 6 Singelgebied Domburg PASTA ZEEUWSE KNOOP MIJN DORP, MIJN STAD Eén vrijstaand huis en een twee onder-éénkapper verrijzen straks in het Domburgse Singelgebied. Naar verwachting worden de hui zen voor de zomer opgeleverd. De bouwlocatie ligt op het terrein waar de Rabobank stond. Het gebouw werd gesloopt om ruimte te maken voor woningbouw. Om de grond niet te lang braak te laten liggen, heeft de gemeente er tijdelijk een parkeerplaats aangelegd voor onge veer 250 betaalde parkeerplekken. De opbrengst van die parkeerplek ken ging naar de lening die de ge meente heeft moeten afsluiten om de panden en gronden van de Ra bobank te verwerven. Die kostten 2,1 miljoen euro. Eerste paal De Veerse wethouder Arie Schot slaat vandaag symbolisch de eerste paal voor de drie nieuwe energie- neutrale woningen. De andere tien bouwkavels daar zijn inmiddels ook uitgegeven aan gegadigden. De bouw daarvan zou in de loop van volgend jaar kunnen beginnen. Volgens de gemeente bleek na onderzoek dat de stikstofproblema- tiek geen belemmering is bij dit bouwproject. 'Het bouwen van drie woningen levert geen problemen op, gelet op de aard (energieneu- trale woningen), de omvang en de locatie', aldus de gemeente. De bouw kan dus gewoon doorgaan, maar de grond die wordt afgegra ven mag voorlopig nog niet van de bouwplaats worden verwijderd. Dat heeft alles te maken met de zo genoemde PFAS-norm. Simpel ge zegd de hoeveelheid niet-afbreek- bare stoffen in de grond. Dat zijn kunstmatige chemische stoffen die bijvoorbeeld water-, vet- en vuilaf- stotend zijn. Ze zitten in verschil lende producten, zoals verf, voed- selverpakkingsmaterialen, blus- schuim, anti-aanbaklagen van pan nen, kleding, textiel en cosmetica. Volgens de gemeente zijn de ka vels zo groot, dat er ruimte genoeg is de afgegraven grond voorlopig op iedere kavel te laten liggen zonder dat dit de bouwwerkzaamheden in de weg zit. Als duidelijk is wat de norm is, die binnenkort wordt vast gesteld door de rijksoverheid, wordt bekeken wat er verder met die grond moet gebeuren. De bouw van de andere tien woningen be gint in de loop van volgend jaar. De dertien bouwkavels werden vorig jaar september uitgegeven. Daar was zo veel belangstelling voor dat de gemeente lootjes moest laten trekken om de grond te 'ver delen'. Er komen in totaal negen vrijstaande huizen en vier twee onder-éénkappers. De huizen mo gen alleen permanent bewoond worden. De 250 parkeerplekken op het Rabo-terrein zijn inmiddels ruim gecompenseerd. Rondom de molen aan de Roosjesweg zijn 450 plaat sen voor betalende parkeerders aangelegd. Zorgstroom MIDDELBURG De tijdelijke pon tonbrug bij het station in Middel burg is morgen en donderdag dicht. Daardoor kunnen voetgan gers niet oversteken, en ook sche pen kunnen er niet door. Voor voetgangers worden bussen inge zet. De pontonbrug, die alleen voor voetgangers is, vervangt tijdelijk de Stationsbrug. Die is voor on derhoud weggehaald en komt pas in het voorjaar weer terug. De provincie laat de komende dagen de trappen richting de brug ver vangen door schuine paden. Dat is nodig omdat het waterpeil in het kanaal in januari verlaagd wordt voor werkzaamheden el ders. De huidige trappen komen dan niet meer uit bij de brug. Ook laat de provincie een rubberen mat op de brug leggen, zodat deze niet glad wordt. En verder wordt de 'aanbrug' teruggezet: het deel dat voor de verbinding zorgt tussen de kade en de brug. Daardoor kunnen ook schepen er niet door. Voetgangers moeten over de iets verderop gelegen Schroe- brug. Wie niet te voet kan of wil, kan gebruikmaken van gratis pendelbussen. Die rijden twee keer per uur tussen het station en de Loskade. Informatie Vrijeschool Mantelzorgcafé Diabetescafé in Middelburg dinsdag 19 november 2019 WA Stikstof belemmert bouw niet Stikstof en giftige stoffen in de bodem. Flinke belemmeringen om nog te kunnen bouwen. Toch start vandaag de bouw van drie woningen in het Domburgse Sin- gelgebied. Annemarie Zevenbergen Domburg KWADENDAMME - Pasta in de vorm van de Zeeuwse knoop. Die is er nog niet. Maar daar- brengen Marijk en André Roubal uit Kwaden- damme vanaf vandaag verandering in met hun eigen Zeeuwse pasta, gemaakt van tarwe die om de hoek groeit. De boerderijwinkel van Buijsrogge in Goes heeft de primeur. Daar ligt de Zeeuwse pasta in de vorm van de Zeeuwse knoop vanaf vandaag in het rek. ,,Binnenkort volgen meer streekproductenwinkels", zegt André Roubal. ,,We zijn volop in gesprek. Pasta verbindt streekproducten als vis, mosselen en groenten. Tot nu toe krijgen we veel positieve reacties." foto johan van der heijden Zoek je een toffe baan in de zorg? Waarbij je werken en leren kunt combineren? Volg dan de opleiding tot Verzorgende 3IG! VLISSINGEN Ouders en leerkrachten van groep 8 kunnen van avond een bezoek bren gen aan de informatie bijeenkomst van de CSW Bestevaêr, de vrij eschool in Vlissingen. Leerlingen verzorgen korte presentaties en er wordt een paneldiscus sie gehouden met ou ders en leerlingen. Om 19.30 uur is ieder een welkom. VLISSINGEN In De Herberg wordt vanavond een Mantel zorgcafé gehouden Onder het genot van koffie of thee kunnen mantelzorgers elkaar ontmoeten en met el kaar van gedachten wis selen. De bijeenkomst vindt plaats tussen 19.00 en 21.00 uur. MIDDELBURG In Middelburg wordt morgen een diabetes café gehouden. Naast medicijnen en in suline zijn er ook vele hulpmiddelen die deze zelfzorg zo goed moge- Kaartavond van Klaverjasclub 't Verzakertje in de kantine van FC Dauwendaele. lijk ondersteunen. Welke hulpmiddelen zijn noodzakelijk, hoe be machtig je deze en moet je daar aanvullend voor betalen? Deze vragen staan cen traal tijdens het diabe tescafé. De bijeenkomst in Hof van Buren is van 14.00 tot 16.00 uur. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+; 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis; KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor so ciaal contact, waar gehandwerkt wordt; MIDDELBURG Sport park de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis voor 50+; Hof van Buren, 19.00 uur: Lezing Bruno Groning Een weg naar gezondheid; Kantine FC Dauwen- daele, 19.30-23.00 uur: Kaartavond van Klaverjasclub 't Ver- zakertje; Abdij 6, 19.30 uur: Internatio nale maanendag met als thema Ongeliijk- heid; Cinema Middel burg, 20.00 uur: Ver toning Take me so mewhere nice; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organi seert Dynamic Ten- nis; 14.00-16.30 uur: Koersbal; VLISSINGEN Gym zaal Theo Thijssen, 16.00 uur: Kleuter- gym; Wijkcentrum Bolwerk, Papegaai enburg: 19.00 uur: Israëlische dans; 20.00-22.00 uur: In ternationale dans; De Herberg, 19.00-21.00 uur: Mantelzorgcafé; CSW Bestevaer, vanaf 19.30 uur: In formatiebijeenkomst Vrijeschool; WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38