Na de ontberingen van Robinson MEDIA CULTUUR 29 dinsdag 19 november 2019 len de tranen over zijn wangen. Ei genlijk wil hij nu zo snel mogelijk naar Gaby en zijn 'guppen', zoals hij dochters Mikki en Puck noemt. Hij belt met het thuisfront. ,,Nee toch!" roept Gaby, zijn geliefde, door de te lefoon als zij beseft dat hij niet de fi nale heeft gehaald. ,,Ja sorry'', zegt hij, ,,ik heb een foutje gemaakt.'' Tim Coronel is heus wat gewend. De autocoureur reist al jaren de we reld rond, reed al dertien keer de Da karrally, maar Expeditie Robinson, zo zegt hij, 'zit toch in de top van sensa tionele belevenissen'. Na 26 dagen met beetjes rijst, vis en cassave biedt Gorgels hem een royale hamburger met een koud biertje. De eerste hap is een sensatie, zo zegt Coronel. ,,Een explosie in de mond.'' Gorgels dirigeert hem naar de weegschaal waar de wijzer negen kilo minder aangeeft dan vier weken terug: „Eigenlijk niet genoeg, maar vooruit dan maar'', grapt Coronel. Het loopt tegen elven als hij samen met Carlos Platier, winnaar van Ro binson in 2017 en nu net als Marleen kandidatenbegeleider, naar een hotel in Caramoan wordt gebracht. Het ligt op enkele minuten van het Gota- resort. Daar staat rijst met kip klaar. Weer smaakexplosies. De twee drin ken bier tot in de late uurtjes. Op zijn hotelkamer meldt Tim zich in de appgroep van Robinson met 'Kieke boe!' De reacties stromen binnen, vooral van Thomas, Kim, Kalvijn en Roy. 'Wat doet die pot hier in de ka mer', appt hij. 'Ik poep wel in de ge raniums. Dat ben ik nu zo gewend.' Er is jolijt, maar het kate- rige gevoel van de uitschakeling is nog niet verdwenen. ,,Achter in je hoofd sluipt het toch mee: eikel, ei kel, eikel die je bent.'' Sinterklaas De volgende dag is er een van re laxen. Tim Coronel sorteert schelp jes, gaat het dorpje in om geld te pin nen en cadeautjes te kopen. Dan krijgt hij een laatste medische check bij de arts in het productiedorp. Zijn conditie is goed, maar toch krijgt hij een standje. Hij heeft niet goed voor zichzelf gezorgd. Coronel zit onder de wondjes. Van de insecten, de tak ken en steentjes. Op zijn hotelkamer gaat hij facetimen met thuis. De 'guppen' wijzen op zijn baard. ,,Papa, je lijkt op opa'', zegt de oudste. ,,of Sinterklaas'', lacht de jongste. 'Kapi tein Iglo' gaat zich scheren en brengt de avond en halve nacht babbelend door met Marleen. Op vrijdag 12 juli vertrekt Tim Co- ronel in alle vroegte. De reis is ook te rug een onderneming: eerst in een busje, dan een vlucht van Naga naar Manilla, vervolgens een tussenstop in Taipei en dan tien uur richting Ne derland. Het busje slingert vier uur door de bergen, langs dorpjes, velden, rotsen en bossen. Om het kwartier vraagt Coronel de chauffeur te stop pen voor een foto. Bij een watertje, een kokosboom of een plek die fraai uitzicht biedt op een immens dal. Op Naga Airport klinkt Coronel opgewekt. Of hij ergens last van heeft? „Eigenlijk niet'', zegt hij en hij laat zijn benen zien. Een soort maan landschap. Met kraters en bulten. Op de vlucht van Naga naar Manilla ver telt Coronel dat de dokter hem vroeg of hij nog diarree had gehad? ,,Toen moest ik erg lachen. Hij bedoelde vast: welke dag had je géén diarree?'' Op het Ninoy Aquino Internatio nal Airport kijkt Tim Coronel uit naareten. Als we aanschuiven in het noedelrestaurant Ramen Nagi bestelt de autocoureur vrijwel alle gerechten van de kaart. Van vis, vlees en noedels tot rijst, groenten en di verse sausjes. ,,Alles smaakt lekker, Slles'', glundert de ex-Robinson. De hele tafel staat vol. ,,Kijk die ober kij ken'', grijnst Coronel. Stuiterbal De 'afterparty' van de lunch is in het Marriot Café waar - eindelijk - échte koffie wordt geserveerd. ,,Hier heb ik naar zo verlangd'', zegt hij, nippend van zijn koffie caramel. Coronel praat honderduit. ,,Ik ben een stuiterbal.'' Eenmaal in het vliegtuig, de lange vlucht naar Schiphol via Taipei, komt de rust én het besef dat het avontuur voorbij is. ,,Ik ga naar huis, nu echt'', zegt hij. De stewardess is net langs geweest. ,,Ze zei: u zult wel honger hebben. Hoe ze dat toch wetenIk kon kiezen tussen pasta en rijst met kip. Ik heb allebei genomen.'' Op Schiphol wordt linea recta koers gezet naar Zandvoort, waar Gaby op de camping verblijft met hun dochters. ,,Gaby moet racen van daag, dat wil ik niet missen'', zegt hij. Als hij de camping opstapt, vliegen de guppen hem in de armen. SO v V Vlnr: Tim bestelt bijna alle gerechten van de kaart in een restaurant in Manilla. Toeristisch kiekje bij een tussenstop in Tai pei, een kop koffie met verslaggever Dennis Jansen (rechts) en geluids man Robert Voges, een broodnodige scheerbeurt (vergelijk kleine foto onder) en een plaatje van een mooi vergezicht, ge schoten tijdens de busrit naar Naga. PRIVÉFOTO'S LEKKER SMAAKT ALLES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29