Akyol: 'Hij wilde mijn dochter iets aandoen' 'Salaris is 30 procent gestegen' 'We krijgen zo weinig betaald, schandalig' Tien jaar cel voor Pakistaan die Wilders bedreigde EUWS 11 De politie doorzocht het huis van de bedreiger en nam goederen in beslag. ,,Ik heb nog nooit zoiets psy chopathisch gezien'', zegt Akyol. ,,Dit was zo beneden alle peil en ge richt aan mijn dochtertje dat ik het serieus nam.'' Programmamaker en columnist Özcan Akyol werd vorig jaar op 14 juli door een anonieme twitteraar met onder andere de dood be dreigd. Ook zijn dochtertje zou iets aangedaan worden. Akyol deed aangifte van de doodsbedreigingen, waarna de politie een onderzoek instelde naar de twitteraar. Om achter diens gegevens te ko men werd via Google een rechts hulpverzoek in Amerika gedaan. Een paar weken geleden ontving de recherche gegevens waarmee de identiteit van een 30-jarige man uit Amsterdam werd achterhaald. Akyol: „Normaal krijg je nul op re kest, maar nu werkten ze in Ame rika mee. Dat geeft aan dat het om een serieuze dreiging ging.'' Akyol, die voor deze krant een co lumn schrijft, wordt regelmatig anoniem digitaal benaderd en be dreigd, belasterd, beledigd of gedis crimineerd. Maar de inhoud van deze tweets waren zo bedreigend dat hij aangifte deed. ,,Ik krijg heel veel binnen. Elke dag wel. Normaal doe ik er niks mee, ik ben eraan ge wend, maar dit was gericht aan mijn dochter'', vertelt Akyol, die stelt dat de man een grens over schreed. ,,Elke dag worden er weer nieuwe grenzen overschreden.'' Onlangs kreeg nog iemand vier dagen cel voor het beledigen van de columnist. Deze man stuurde Akyol van januari tot en met maart dit jaar via Facebook negen beledi gende berichten. ,,Die waren ook gericht aan mijn kinderen en mij.'' De vele steunbetuigingen doen Akyol goed. Hij peinst er niet over om zijn twitteraccount op te hef fen. ,,Dan hebben zij gewonnen.'' Het is iets wat je niet vaak mee maakt: Geert Wilders die Neder landse rechters lof toezwaait. Gis teren deed de PVV-leider dat wel. 'Hulde voor deze rechters', twit- terde hij, nadat de rechtbank 10 jaar cel had opgelegd aan een Pakistaan die de politicus met de dood had bedreigd. Een straf die flink zwaar der was dan de eis van 6 jaar die het Openbaar Ministerie vroeg. De rechtbank, die zitting hield in de extra beveiligde rechtbank bij Schiphol, legde de hogere straf on der meer op omdat Junaid I. nog 'al tijd het doel heeft om Wilders te vermoorden'. Ook al zit hij inmid dels al een jaar vast in de gevange nis in Vught. De rechters stellen dat hij van plan was een terroristische aanslag te plegen. ,,Een aanslag in één van de gebouwen van het par lement; het hart van de Neder landse democratie. Zo'n aanslag zou een ontwrichting betekenen van de fundamentele politieke structuren in Nederland.'' Cartoonwedstrijd Junaid I. (27) leidde al een aantal jaar een zwervend bestaan door Eu ropa. Toen hij vorig jaar augustus hoorde van het plan van Wilders om in de Tweede Kamer een car toonwedstrijd over de profeet Mo hammed te organiseren, ontstak hij in woede en pakte hij vanuit Parijs de bus naar Amsterdam. Van daar uit reisde hij naar het Centraal Sta tion van Den Haag en nam in de Burger King een video op waarin hij stelt Geert Wilders 'naar de hel te willen sturen'. Een missie die hij 'niet zal afbreken voordat hij vol tooid is'. De video (in het Urdu) zette hij op Facebook. Ook ging hij bij het gebouw van de Tweede Ka mer kijken. De politie werd (anoniem) getipt over de video. Via zijn Facebook- profiel achterhaalde de politie de gsm van Junaid. Een dag later werd hij opgepakt op Den Haag Centraal. Niet voltooid Tijdens de rechtszaak zei de Paki staan dat hij Wilders niet wilde vermoorden, maar alleen wilde de monstreren tegen de cartoonwed strijd. In Pakistan waren op dat mo ment ook veel protesten tegen Wil- ders plan. De rechtbank gelooft die verkla ring niet. ,,Als je naar de video kijkt en zijn verstuurde berichten leest, kun je maar tot één conclusie ko men: hij wilde Geert Wilders ver moorden. Ook in de gevangenis houdt hij nog vol dat zijn missie niet is voltooid.'' Het 'verontrust' de rechtbank ook dat I. op de zitting verklaarde dat deze strafzaak hem in Pakistan 'een positief imago zou hebben op geleverd'. dinsdag 19 november 2019 GO AMSTERDAM Een 30-jarige man uit Amsterdam is gister morgen opgepakt voor bedrei ging van columnist Özcan Akyol en zijn 3-jarige dochtertje. Ank Heijliger (54) werkt in de catering bij een bedrijf in de Rotterdamse haven. Haar salaris is de afgelopen twee jaar ,,een fractie omhoog gegaan'', zegt ze. „Misschien vijftig cent. Meer zal het niet zijn.'' Veel te weinig, wat haar betreft. ,,Dat is minder dan de inflatie en alles wordt duurder.'' Heijliger heeft een diploma in de catering (mbo-niveau) en blijft elk jaar bijscholen op het gebied van hygiëne en voe ding. ,,Ik snap dat mensen die be paalde opleidingen hebben ge noten en bijvoorbeeld in het ziekenhuis werken meer ver dienen'', zegt Heijliger. ,,Maar als wij er niet zijn, hebben zij geen eten. Het moet allemaal netjes en proper zijn, mensen willen weten wat ze eten en de verlangens worden steeds gro ter. Steeds meer werk met minder mensen. Dan zeg ik: heb ook respect naar de men sen toe die zorgen dat jij je werk kunt doen.'' Zelf krijgt ze op dit moment een vergoeding van zo'n 10 tot 12 euro per uur. „Werkgevers willen niet meer betalen. Het is volgens mij gewoon een poli tiek spelletje.'' Ze staakte al eerder dit jaar en gaat ook in december weer de barricaden op om te strijden voor een be tere cao. ,,We worden steeds met onze rug tegen de muur gezet. Ik vind het schandalig dat we zo weinig betaald krij gen.'' Ank Heijliger. foto privébeeld Victor Metiary (27) werkt als salesmanager bij online recruitmentbureau Pro Contact. Hij krijgt tussen de 38.000 en 42.000 euro bruto op jaarbasis. Inmiddels werkt hij drieënhalf jaar, waarvan de laatste ander half jaar bij zijn huidige baan. Zijn inkomen is in die laatste periode flink gestegen: er is 30 procent bovenop gekomen. ,,Bij ons bedrijf werkt het zo dat je wordt beloond voor wat je doet. En als ik zie wat verge lijkbare werknemers verdienen, denk ik dat mijn salaris wel te recht is'', aldus Metiary. Dat hij een universitaire bache lor Business Economics op zak heeft, is minder van waarde bij de bepaling van zijn salaris, denkt hij. ,,Het geeft een indicatie van hoe iemand werkt, maar voor FOTO'S ANP, SHODY CAREMAN Een Pakistaan die Geert Wilders \.i Junaid I. werkgevers is het van secun dair belang. Mijn salaris is ge baseerd op wat ik kan, dat is belangrijker dan de papieren die ik heb. Het is belangrijk dat je leergierig en ambitieus bent, dat je snel kunt schakelen en bereid bent om jezelf te ont wikkelen.'' Of zijn salaris de komende jaren verder gaat ontwikkelen, durft Metiary nog niet met ze kerheid te zeggen. ,,Ik hoop het wel. Het bedrijf waar ik werk, groeit hard en er komen een hoop veranderingen aan. Ik denk dat ik daar wel mijn graantje van mee kan pikken. Er is krapte op de arbeids markt, veel bedrijven kunnen hun vacatures maar moeilijk in vullen en wij weten die mensen via onlinecampagnes wel te vinden. Dat heeft z'n uitwer king op onze salarissen.'' Victor Metiary. foto privébeeld 'naar de hel' wilde sturen, is door de rechtbank tot 10 jaar cel veroordeeld. ,,Hulde'', reageerde de PVV-leider, die al 15 jaar zwaar wordt beveiligd. Cyril Rosman Schiphol kreeg een zwaardere straf dan geëist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11