(Gokpn Jumbo Heel Holland husselt Unlimited Data met de Samsung Galaxy S10 bij kpn Hussel 8 SUPERMARKTEN CONCURRENTIE Albert Heijn is nog altijd onbetwist nummer één, maar voelt de hete adem van Jumbo. Het Brabantse familiebedrijf opent tientallen winkels per jaar en kaapte en passant de deal met Hema voor de neus van AH weg. Moeten ze in Zaandam vrezen voor de brutale concurrent? Kijk voor meer husselvoordeel op kpn.com/s10 IN CIJFERS Omzet: Het is zonder meer een gevoe lige nederlaag voor Albert Heijn. Niet de Zaandamse grootgrutter, maar grote concurrent Jumbo gaat nauw samenwerken met Hema. Bestek, beddengoed of py jama's van het Hema-merk koop je straks ook in de ruim 650 win kels van Jumbo. Dat niet AH maar Jumbo deze slag om uitbreiding van het non-foodassortiment heeft gewonnen, komt in de branche niet als een verrassing. Retailexpert Rupert Parker Brady: ,,Het past in de lijn van het ondernemerschap van de familie Van Eerd van Jumbo. Niet treuze len, meteen doorpakken. In het land der rijken kom je elkaar wel- eens tegen. Marcel Boekhoorn (miljardair en eigenaar Hema, red.) kent de Van Eerdjes, de lij nen zijn kort. Daarnaast is com missaris Wilco Jiskoot niet alleen actief bij Jumbo, maar heeft hij die functie ook bij Hema. Dat helpt.'' Volgens Parker Brady opereert AH als onderdeel van multinatio nal Ahold Delhaize logger dan fa miliebedrijf Jumbo. ,,De afge ketste deal tussen Hema en AH is daar een mooi voorbeeld van. Die twee maakten begin dit jaar hun kruisbestuiving bekend, maar ruim een half jaar later was er nog niks gebeurd. Terwijl Hema haast heeft om meer omzet te draaien; het bedrijf zucht onder een schuldenlast van 800 miljoen euro en heeft geld nodig. AH nam de tijd, tijd die Hema niet heeft. Als vervolgens Jumbo voorbij komt met een voorstel, is de keuze snel gemaakt. AH is twee dagen voordat de deal naar buiten kwam, afgebeld.'' Jumbo City Jumbo gebruikt Hema niet alleen om het assortiment te verbreden, de verwachting is dat het concern ook een aantal kleinere Hema-fi- lialen overneemt en verbouwt tot Jumbo City. Deze formule is de 288 korting Actie geldig t/m 24 november 2019. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden. maandag 18 november 2019 PC De lefgozers van Jumbo bestaat al meer dan 98 jaar. Het familiebedrijf uit Veghel is ont staan uit een groothandel, in 1921 opgericht door Johan van Eerd. Johan was de achteroom van Karel van Eerd, grondlegger van het huidige Jumbo Supermarkten. In middels staat Frits van Eerd, zoon van Karel, aan het roer. Aantal winkels: 650 Formules: Jumbo supermarkten, City, Food- markt, online Marktaandeel: 22 procent Werknemers: 80.000 7,8 miljard euro (2018) Sanne Schelfaut Veghel/Zaandam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8