NYNKEDEJONG Britten betalen grof voor brexitkenteken lOTUMVcn L333 koA-lv^e,^ J(.m) 1 658 S!i! 7di?T imi stipreizen.nl 738 («111) 1063 1172 6 m HET ZIJN WEER.... !EU2DBYt EU2D EU2D PUü maandag 18 november 2019 Column @Nynke de geboorte van haar dochter, jaren later, in een depressie weg zakte, omdat alles weer terug kwam. Het levenslange schuld gevoel dat ze niet voor hem had kunnen zorgen. Naast Trudy hebben inmiddels 150 andere vrouwen zich gemeld bij Staatssecretaris Dekker. Alle maal stonden ze tegen hun wil een kind af. Ik kon dit hartverscheurende interview niet lezen zonder ook te denken aan die duizenden men sen die dit weekend in Utrecht protesteerden tegen de huidige abortuswetgeving. Prima dat je - vanwege je geloof- zelf niet achter het idee van abortus staat. Maar Trudy's verhaal leert ons wat er gebeurt als een vrouw geen zelfbeschikking heeft over haar lichaam. Wanneer anderen haar gaan vertellen wat ze met haar ongeboren kind zou moeten doen. Ik word er verdrietig van dat anno 2019 nog zo veel mensen denken dat ze iets te zeggen hebben over andermans baarmoeder. Maar als jullie niet naar mij luisteren, luis ter dan in elk geval naar Trudy. Kentekens die duidelijk maken dat de bestuurder een vertrek uit de EU wenst doen het goed, maar ook mensen die liever bij de unie blijven vragen expliciete kente kens aan. Sommige van deze po litieke boodschappen kosten wel 1750 euro. Kentekens die naar brexiteers gingen wa ren onder meer EU20 GBR (Great Britain), EU20 BRX (brexit) EU20 GON ('wij zijn weg'), EU20 OUT, EU20 SUX, (EU20 UKX (United King dom Exit) en natuurlijk EU20 BYE. Bij pro-EU-automobilisten waren EU20 FAN, EU20 SAD (triest dat we eruit gaan) en EU20 LOV of LUV (ik houd van de EU) populair. Het is de bedoeling dat Groot- Brittannië eind januari de EU ver laat. Kentekenplaten met het jaar 2020 zijn nu te koop, maar kun nen pas vanaf maart worden ge bruikt. James Russell, woordvoer- der van National Numbers, een bedrijf dat bemiddelt voor lief hebbers van een persoonlijk ken teken, zegt in de krant Metro dat hij de laatste tijd vaak wordt gebeld met het verzoek een brexitgerelateerd kenteken te reserveren. ,,Mensen die wat geld over hebben delen op de weg graag hun gedachten daarover'', aldus Russel. Circa twintig kente kens rond het brexit-thema zijn inmiddels verkocht: de goed koopste kostte 550 euro, de duur ste ging weg voor 1750 euro. Sinds 1989 kunnen Britse auto mobilisten een persoonlijke ken tekenplaat kopen en zelf letter combinaties aanvragen. Die zijn duurder dan de gewone en er zijn er inmiddels zo'n 4 miljoen. Beroemdheden betalen er grof geld voor. Zo reed komiek Jimmy Tarbuck rond in COM1C (comic) en voetballer Vinnie Jones heeft 100VJ. Koningin Elizabeth heeft het onbetaalbare kenteken A7. Semi All Ind. Canarische Eilanden Klassiek Sri Lanka Cruise Dubai, Oman Abu Dhabi Semi All Ind. Middellandse Zee Cruise Parels van de Caribbean 088 - 70 70 600 WINACTIE! Kans op een cruise voor 2 personen Trudy Scheele was in 1968 twintig jaar, en bezig met een opleiding tot verpleeg kundige, toen ze per ongeluk zwanger raakte van haar vriendje. Ze wilde het kind houden, ook al hoefde ze van de vader weinig hulp te verwachten. Maar haar moeder had alles al geregeld: ze zou naar de Paula Stichting gaan, daar zou ze bevallen van haar kind en het ter adoptie afstaan. Nie mand in haar woonplaats Huissen mocht weten dat ze zwanger was. Het zou het bedrijf van haar vader schaden. Trudy heeft na de geboorte haar zoon nog een paar keer mogen zien, maar uiteindelijk werd hij geadopteerd door een kinder loos stel. Een le ven lang torste Trudy het ver driet om haar zoon met zich mee. En nu klaagt ze de staat aan, omdat die haar nooit had mogen dwingen om haar kind af te staan. Collega Phaedra Werkhoven schreef Trudy's verhaal op, en ik kon het niet lezen zonder te hui len. De moeder van Trudy, die haar wegstopte alsof ze een crimi neel was. Het tehuis waar de zoon van Trudy terechtkwam, waar de zusters geen affectie mochten to nen aan zulke kleine baby'tjes. Zelfs tijdens het voeden werden ze niet vastgehouden. Hoe Trudy na Een leven lang torste Trudy het verdriet om haar zoon met zich mee GO Trudy Britse automobilisten vragen voor komend jaar nieuwe kentekens aan, die duidelijk maken hoe ze over de brexit en de EU denken. Bob van Huët Londen stip) KORTINGSDAGEN 1 geldig t/m maandag (18 nov. 2019 8 dagen 14* AIDAstella Vliegreis, fooien tafeldranken t.w.v. €185,- p.p. O.a. Lanzarote, Tenerife, La Palma Madeira Vertrek december t/m april 1 V korting 1 p^/ nu v.a. 15 dagen groepsrondreis Vliegreis per Emirates O.a. Kandy, Galle Sigiriya Vertrek maart t/m november 8 dagen 14* Costa Diadema Vliegreis fooien t.w.v. 84,- p.p. O.a. Dubai, Muscat, Doha Abu Dhabi Vertrek december t/m maart 4* V 8 dagen 14*+ AIDAnova korting \pp-^/ Vliegreis, fooien tafeldranken t.w.v. min. €185,- p.p. O.a. Mallorca, Civitavecchia (Rome) Marseille Vertrek mei t/m oktober nu v.a. Vliegreis per Emirates O.a. Jakarta, Bogor, Yogyakarta en Borobudur Vertrek januari t/m november i korting \Pp-^/ nu v.a. 10 dagen 14*+ Nieuw Statendam Vliegreis, transfers en 1 hotelnacht Miami Cruise per Holland America Line o.b.v. volpension Vertrek december t/m maart k- nu v.a. Vodtj 0ki-5 00k. op [j Doe mee met deze waanzinnige winactie. Je maakt kans op een 9-daagse cruise Middellandse Zee per AIDAblu voor 2 personen. Scan de QR code of ga naar www.stipreizen.nl/winactie-cruise Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer exd. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. *Zie stipreizen.nl voor de voorwaarden en andere kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6