Vaerewijck de held ondanks rode kaart zorgt voor positief gevoel Vogelwaarde laat het nog onnodig spannend worden 11 Gevaert: ,,Als je toch ziet hoe die eerste doelpunten vallen. Bij de 0-1 is er geen rugdekking bij Karim (Bannani). De 0-2 maken zij na een snel genomen vrije trap, waarbij we staan te slapen. Terwijl we vooraf hebben benadrukt dat we de snelle omschakeling eruit moesten halen. Ga voor die bal staan, maak een overtreding, pak desnoods een keer geel. Maar bij die vrije trap is er nie mand van ons in de buurt. Die bal wordt getrapt, onze keeper stond in niemandsland en die spits lobt de bal binnen. Ongelofelijk." Bij de 0-3 van Gilbrano Plet, na 33 minuten, leek de defensie van Hoek weer op een stuk gatenkaas. Wat zei de trainer tijdens de rust? ,,Dat ik geen razernij meer over heb'', aldus Gevaert. ,,Die is opgebruikt voor de eerste competitiehelft. Je kunt je als trainer twee of drie keer boos ma ken, maar niet iedere week. Dat komt niet meer over.'' Geklungel Geen donderspeech dus, maar na rust, met Abdoe Abdenbi voor Steven Smulder en Jonathan Con- stansia terug op het middenveld, kwam Hoek binnen een minuut wel op 1-3 via Ruben de Jager. Na een uur maakte Rik Impens er 2-3 van, na geklungel achterin bij Sparta Nijkerk. Daarna draaide Hoek de duimschroeven aan, kwa men er voorzetten van de zijkan ten, maar was er niemand voor het doel die écht die goal wilde maken. Na 82 minuten besliste Sparta Nij- kerk het duel vervolgens: 2-4. De tweede nederlaag op rij deed pijn, zeker ook door het gegeven dat Hoek in twee duels nu tien goals slikte. Doelman Jordi de Jonghe zit niet in zijn beste periode, in andere linies bij Hoek oogt het ook onzeker en kwetsbaar. ,,In de tweede helft zag j e wel dat er veel goede wil is en dat er wel iets mogelijk is'', zei Ge- vaert. ,,Maar dat moet je negentig minuten kunnen brengen. Dat kunnen we niet.'' Het doelpunt voelde voor Vaere- wijck enigszins als gerechtigheid. ,,Kort daarvoor was nog een doel punt van mij afgekeurd wegens buitenspel, volgens mij ten on rechte. Even later kreeg ik de bal in de voeten, maakte ik de actie waarvan mijn medespelers riepen dat ik die moest maken en schoot daarna de bal in de korte hoek binnen.'' ,,Na ongeveer een kwartier in de tweede helft was er een stuiterbal. Ik wilde deze wegtrappen, maar een tegenstander was nét iets sneller, waardoor ik hém raakte in plaats van de bal'', zei hij daarna over zijn rode kaart. ,,Het was een redelijk luide tik, maar toch stond die jongen vrij snel weer op. Ik verwachtte een gele kaart, net als de spelers van IJzendijke trou wens, maar het werd direct rood.'' Op de vraag wat na afloop over heerste, de vreugde of de teleur stelling van de kaart, was Vaere- i Koewacht wint van IJzendijke en heeft de eerste punten eindelijk binnen wijck duidelijk. ,,De driepunter voor 'De Koewacht' natuurlijk. Het voelt bevrijdend om van die nul af te zijn. En verder ben ik blij met dat doelpunt en dat het team na die rode kaart ook zo voor mij heeft gestreden om de voorsprong vast te houden'', aldus de speler, die de afgelopen twee jaar bij het Belgische FC Assenede speelde. VOGELWAARDE Toen Jeffrey Geers er uit een strafschop 3-0 van maakte, leek de buit bin nen voor Vogelwaarde in het vooruit gespeelde duel met HSC'28 in de vijfde klasse A. Het werd gisteren echter nog spannend voor de Zeeuws-Vlamingen, die de zege uiteindelijk over de streep trokken: 3-2. Dat het Vogelwaarde lukte de drie punten in eigen huis te houden, was vol gens trainer Patrick Boute (foto) volledig terecht. ,,We hebben vrijwel de gehele wed strijd gedomineerd'', stelde hij. ,,Maar in de tweede helft scoorden zij twee keer binnen vijf minuten, waardoor het van 3-0 ineens 3-2 werd.'' De thuisploeg had zelf aan vankelijk wat meer moeite tot scoren te komen. Pas vlak voor rust opende Martijn van Passel met een rake vrije trap de score. In de tweede helft hoefde Vogelwaarde veel minder lang op de eerste goal te wachten. Drie minuten na de pauze maakte Björn Luijks de 2-0. Toen Jeffrey Geers in de 67ste minuut mocht aanleg gen vanaf elf meter en de straf schop binnenschoot, leek de wedstrijd beslist. Toch werd het nog spannend, na twee goals binnen vijf minuten. aanvallen, moet iedereen mee. Je kunt niet half-half gaan staan. Of je zet druk, óf je gaat terug.'' Goed verdedigen is een kunst? Eikenhout: Het eerste kwartier zat er een tempo in bij die gasten, zeg. Ik had in de rust voor het eerst het gevoel dat we het niet meer weg zouden geven - Mart de Kroo Ze gingen als een soort wervelwind van start. En wij maar kantelen en knijpen. Als je tegen dit VVSB geen kans weggeeft, vind ik dat waan zinnig knap. En we zijn er combi- nerend uitgekomen. Als we ddt nou nog een beetje zuiverder hadden gedaan Alles staat of valt met het resul taat? Eikenhout: ,,Dit geeft voor die gasten zó'n boost. Dit gun ik hen zo, goed voor het vertrouwen.'' Mart de Kroo: ,,Er is weer geloof binnen het team. Er is ook weer meer sfeer.'' Daniel Wissel, die met een fantastische trap van ver - over doelman Valk - voor 0-2 tekende, zei dat Goes als ploeg beter stond dan voorheen. ,,Leuk is het niet, omdat je als voetballer graag de bal hebt. Maar elke week op je ballen krijgen is ook niet leuk.'' Het tactische concept van Goes was vanaf de beginfase duidelijk. De Zeeuwen gunden VVSB het ini tiatief en trokken zich terug op ei gen helft. Sherief Tawfik, Ruben Hollemans en Jarreau Manuhuwa vormden het hart van de defensie. Jelle Klap en Jop Dekker vingen via de flank opkomende spelers van de thuisploeg op en doken in aanval lend opzicht aan de buitenkanten in de ruimte op het middenveld. VVSB speelde met veel mensen op de helft van Goes. Daar trof het een compact verdedigend elftal, dat geen kansen weggaf. ,,Een kopbal in de 45ste minuut'', keek Mart de Kroo, die door de positie van Holle mans centraal achterin op het mid denveld in een verdedigende rol speelde, terug. ,,Die ging naast. Na tuurlijk ben je aan de ene kant bang dat-ie toch valt, maar ik had in de rust (0-1 door een doelpunt van Steve Schalkwijk) voor het eerst het gevoel dat we het niet meer weg zouden geven.'' ^wrnarkt maandag 18 november 2019 VL nieuwe nederlaag Na acht nederlagen op rij in de vierde klasse A heeft Koe wacht gisteren de eerste pun ten van dit seizoen gepakt, via een 1-0-zege op IJzendijke. Matchwinnaar werd Lars Vae- rewijck, wiens geluk enigszins werd overschaduwd door een rode kaart kort na rust. Jos van Belzen Koewacht Goes viert de bevrijdende 0-2 van Daniel Wissel (midden) op be zoek bij VVSB. FOTO HANS VAN DER VALK/ORANGE PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59