over de streep Dallinga blijft in de race voor play-offs BOK en Stevo klaar voor Zeeuwse derby Scheenbeenbreuk voor smaakmaker na valpartij Titelaspiraties HC Zeeland kunnen de koelkast in 15 Arnold Boerekamps uit Asten was zaterdag op Jumping In door Nieuwland, met de hengst Quapitol, de grote pechvogel. In het tweefasenparkoers kwam de twaalfjarige Quidamderevel- zoon ten val en de ruiter brak daarbij zijn scheenbeen. Met Boerekamps verloor het evenement vroegtijdig één van haar smaakmakers en tevens de titelverdediger van de de Grote Prijs Nieuwland die gisteren werd gewonnen door Siebe Kra mer. beste Zeeuwse combinatie. Zij stuurde Indoctro-dochter naar de vierde plaats (39.30). De regerende Zeeuwse kampioene Cindy Per- daen uit Philippine was met de ruin Gumbo Mubo, in de beslissende ronde duidelijk de snelste (36.81). Maar op de laatste hindernis schopte de Cabrio van de Heffink- zoon een paal naar de bodem en be landde ze op de achtste plaats. In de finale van L ging Miguel Broodman uit Sluis, met de ruin Palomino ruin Rabby, met de overwinning strijken. van Anita de Ridder een gaatje (15 17). Nieuwerkerk toonde veerkracht en pareerde: 18-17. De volgende Ar- nemuidse aanzet werd de thuis ploeg echter teveel. De 18-21 van de hand van invaller Sander Kloet for ceerde de beslissing. Nieuwerkerk pruttelde nog één doelpunt tegen, maar kon TOP, dat qua conditie en scherpte over had, in de slotfase niet houden. Demi Mondeel Een prominente rol was er voor Demi Mondeel die zich onder de nieuwe coach Edwin Coppoolse in de basis gespeeld heeft en die keuze bij de opening van het zaalseizoen dubbel en dwars waarmaakte. Zij scoorde vijf keer. De winst zorgt voor tevredenheid en voorzichtig optimisme bij Coppoolse: ,,De eer ste lastige uitwedstrijd winnen voelt sowieso lekker, maar vooral het niveau van de tweede helft geeft een goed gevoel voor de ko mende wedstrijden. Als we dit ie dere week laten zien, dan zie ik ons wel in het linkerrijtje belanden." Komende zaterdag kan TOP zich meten met een titelkandidaat. KCC komt dan naar Arnemuiden. een reeks van negen. Daarna nam hij het heft in handen en stond het niet meer af. Van Acker vocht op de andere tafel lange tijd een heftige strijd uit met Ronny Lin- demann, welke hij in de slotfase knap naar zich toetrok met 40-32 in 27. Voor de pauze proefde Berry Dallinga weer eens het zoet der overwinning na een lang gelijk opgaande strijd. De laatste caram- ^Voor 's Lands Welvaren AVH/VSS waren de druiven dit weekend zuur bole van Dallinga was de zege al leen al waard. Met een pique en driebanden in de kleine hoek was het applaus meer dan verdiend. Voor 's Lands Welvaren 1 AVH/VSS waren de druiven gis teren zuur. Ondanks een uitste kende wedstrijd ging het team met 5-3 onderuit bij Dekker Keu kens in Maarssen. niveau laten zien'', glunderde trai ner Ton Begijn. Hands Up legde de eerste set in de slotfase met een sterke serie opslagen in een beslis sende plooi: 19-25. Daarna kreeg BOK vat op de gasten en via 25-20, 25-23 en 25-22 werd de zege veilig gesteld. Stevo kende in aanloop naar de derby een koude start en verloor de eerste set bij Dunamis met 25 13. De Zeeuws-Vlamingen bleven in die set passend onder de maat. Met drie wijzigingen kreeg Stevo vanaf de tweede set (15-25) grip op de thuisploeg. Cruciaal was het verloop van de derde set, die met 27-29 naar Stevo ging. Met 17-25 in de slotset was de winst een feit. De wedstrijd tussen BOK en Hands Up werd een echte topper, waarin beide teams met goed vol leybal het publiek verwenden. ,,Alle speelsters hebben een prima Al in de pauze bij een stand van 2 2 dacht Meerten Dallinga hardop: ,,Jammer dat Raymond niet kon winnen, anders waren we een stuk geruster aan de tweede helft begonnen. Nu ligt de druk bij Pe ter de Bakker en Steven van Ac ker." Die konden daar echter prima mee omgaan, want De Bac ker hield Christian Rudolph over tuigend achter zich met 40-32 in twintig beurten en een moyenne van 2.000. Even hielden de fans hun hart vast toen Rudolph met een serie van elf uitpakte, maar De Backer antwoordde koeltjes met VLISSINGEN De handbal- sters van HC Zeeland kunnen hun titelaspiraties achterin de koelkast zetten, nu de ploeg dit weekend met 12-11 onder uit ging bij White Demons. Ook voor de mannen van HC Zeeland was het een weekend om snel te vergeten, zij verloren met 22-16 bij HMS/Achilles. ,,De titel is ver weg'', was de eerste reactie 1 de zwaar ontgoochelde coach Wally Houtepen na de onthut sende 12-11-nederlaag tegen White Demons in Berkel En- schot. Aanvallend zat er geen enkele overtuiging in het spel van de Zeeuwse equipe, ge tuige de drie doelpunten in de tweede helft. ,,Chaima Ben- kaddour hield ons met diverse reddingen nog in de wed strijd'', aldus Houtepen, die zijn ploeg halverwege nog op voorsprong zag staan: 7-8. Maar wat zich vorige week al enigszins aankondigde, zette zich tegen White Demons voort volgens de coach. ,,De vecht lust ontbrak." De mannenequipe speelde zaterdagavond 'veruit de slechtste wedstrijd tot nu toe', aldus coach Einar Linke. ,,Er zat totaal geen en kele bezieling in en dat was wel enigszins verbazingwek kend na de toch zeer accepta bele prestatie in de beker tegen Tachos.'' maandag 18 november 2019 PM NIEUW- EN SINT JOOSLAND voor Kramer De tweede helft stemde TOP coach Edwin Coppoolse tot te vredenheid. FOTODIRK JAN GJELTEMA Vlissingen Met een min of meer onver wachte zege op A1 Biljarts handhaaft Dallinga.com zich dit weekend bovenin de rang lijst van de eredivisie drieban den. 's Lands Welvaren verloor ongelukkig bij Dekker Keu kens. Joop van den Oudenhoven Sluiskil Eén week voor de onderlinge derby in Zuiddorpe getuigden de volleybalsters van BOK en Stevo van een goede vorm. BOK bracht titelkandidaat Hands Up 2 in Kapelle de eer ste nederlaag toe (3-1) en nam de tweede plaats in de promo tieklasse B in. Stevo won met 1-3 bij Dunamis. Peter van Kouteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43