Arendskerke pakt tweede driepunter II >n nieuwe II nederlaag Hoek In Sint-Maartensdijk zijn lange ballen verleden tijd 11 KRUININGEN Met verzorgd combinatievoetbal gaat Smer- diek dit seizoen de strijd aan in de vierde klasse B. De resulta ten zijn wisselend, maar zater dag werd Kruiningen met 1-2 verslagen. Smerdiek degradeerde vorig seizoen uit de derde klasse. De club stelde daarna Marc de Weerd (foto) uit Ber gen op Zoom aan als nieuwe trainer en hij gooit het over een compleet andere boeg. De tactiek 'alle ballen meteen naar voren' is verleden tijd bij de ploeg uit Sint-Maartensdijk. ,,Ik wil niet op die manier voetballen, maar vanuit ach- teruit opbouwen'', aldus de trainer. ,,Mijn ploeg moet blij ven voetballen. Het resultaat is voor mij ook niet belangrijk. Als het een keer niet lukt, is dat niet erg. Als ze er maar wat van leren.'' „De ene week leggen we een goede partij op de i mat, maar een week la- ter kan het weer een stuk minder zijn", ver volgde De Weerd. „Mijn filosofie is dat voetbal een spel is waarin je moet combineren met elf spe lers, om bij het doel te komen. Achter iedere bal die je speelt moet een bedoeling zitten.'' Zaterdag verliep alles dus vol gens plan. De inhaalwedstrijd in de tweede klasse E begon zaterdag voortva rend voor Arendskerke. ,,De eerst helft waren we heer en meester, maar die Jeroen Sep is wel een klasse apart, zeg'', verwees Wes terweele naar de gevaarlijkste spe ler van DBGC. Michel Harinck opende na vijf minuten bij de tweede paal de score en uit een vrije trap van Ma- rijn Corstanje werd het na twaalf minuten al 0-2. Door goals van die gevaarlijke Jeroen Sep - en mede door een door doelman Eljo Dooge gestopte strafschop - stond het bij rust 2-2. ,,We stonden bij de tegengoals twee keer niet goed'', aldus Westerweele. In de 74ste minuut viel de uit eindelijke beslissing. ,,Een goede actie van Dennis Goedegebure. Die ging één man voorbij en werd gestuit door de tweede. Een te rechte strafschop.'' Justin le Conté i Ploeg klimt door inhaalzege uit de gevarenzone in de tweede klasse E maakte vanaf elf meter geen fout. DBGC gaf het nog niet op en leek via Sep aan de 3-3 te komen. De goal werd echter afgekeurd we gens buitenspel. Westerweele: „Volgens onze wisselspelers was het ook echt buitenspel.'' Sep vond van niet, protesteerde te heftig en werd met rood van het veld gestuurd. gaan staan. Of je zet druk, óf je gaat terug.'' Goed verdedigen is een kunst? Eikenhout: Het eerste kwartier zat er een tempo in bij die gasten, zeg. Ze gingen als een soort wervelwind van start. En wij maar kantelen en knijpen. Als je tegen dit VVSB geen kans weggeeft, vind ik dat waan zinnig knap. En we zijn er combi nerend uitgekomen. Als we ddt nou nog een beetje zuiverder hadden gedaan Alles staat of valt met het resul taat? Eikenhout: ,,Dit geeft voor die gasten zo'n boost. Dit gun ik hen zo, goed voor het vertrouwen.'' Mart de Kroo: ,,Er is weer geloof binnen het team. Er is ook weer meer sfeer.'' Daniël Wissel, die met een fantastische trap van - ver over doelman Valk - voor 0-2 tekende, zei dat Goes als ploeg beter stond dan voorheen. ,,Leuk is het niet, Ik had in de rust voor het eerst het gevoel dat we het niet meer weg zouden geven - Mart de Kroo omdat je als voetballer graag de bal hebt. Maar elke week op je ballen krijgen is ook niet leuk.'' Het tactisch concept van Goes was vanaf de beginfase duidelijk. De Zeeuwen gunden VVSB het ini- tiatief en trokken zich terug op ei gen helft. Sherief Tawfik, Ruben Hollemans en Jarreau Manuhuwa vormden het hart van de defensie. Jelle Klap en Jop Dekker vingen via de flank opkomende spelers van de thuisploeg op en doken in aanval lend opzicht aan de buitenkanten in de ruimte op het middenveld. VVSB speelde met veel mensen op de helft van Goes. Daar trof het een compact verdedigend elftal, dat geen kansen weggaf. ,,Een kopbal in de 45ste minuut'', keek Mart de Kroo, die door de positie van Holle mans centraal achterin op het mid denveld in een verdedigende rol speelde, terug. ,,Die ging naast. Na tuurlijk ben je aan de ene kant bang dat-ie toch valt, maar ik had in de rust (0-1 door Steve Schalkwijk) voor het eerst het gevoel dat we het niet meer weg zouden geven.'' dan een leuk passje geven, lekker kunnen dribbelen of goed kunnen verdedigen. Het is ook met j e hoofd voetballen en reageren op situaties. Er mentaal klaar voor zijn.'' Je kunt goede voeten hebben, maar in je hoofd moet het ook goed zitten De conclusie kon getrokken wor den dat Hoek dat voor de tweede week op rij niet was geweest. Twee ballen die achter de verdediging werden gelegd, leverden Sparta Nij- kerk twee snelle goals op. Daardoor moest Hoek in de achtervolging, maar ontbraken het geloof en vooral de kwaliteit om echt een vuist te maken, tegen een uitgeba lanceerde ploeg. Een opvallend ver schil: bij Sparta Nijkerk coachten de spelers elkaar negentig minuten lang, bij Hoek hielden sommige jongens de lippen liever op elkaar. De ploeg oogde in fases echt als los zand, waarbij spelers elkaar zeker in de eerste helft in de steek lieten. Gevaert: ,,Als je toch ziet hoe die eerste doelpunten vallen. Bij de 0-1 is er geen rugdekking bij Karim (Bannani). De 0-2 maken zij na een snel genomen vrije trap, waarbij we staan te slapen. Terwijl we vooraf hebben benadrukt dat we de snelle omschakeling eruit moesten halen. Ga voor die bal staan, maak een overtreding, pak desnoods een keer geel. Maar bij die vrije trap is er nie mand van ons in de buurt. Die bal wordt getrapt, onze keeper stond in niemandsland en die spits lobt de bal binnen. Ongelofelijk.'' Met Abdoe Abdenbi voor Steven Smulder en Jonathan Constansia terug op het middenveld, kwam Hoek binnen een minuut na rust wel op 1-3 via Ruben de Jager. Na een uur maakte Rik Impens er 2-3 van, na geklungel achterin bij Sparta Nijkerk. Daarna draaide Hoek de duimschroeven aan, kwa men er voorzetten van de zijkan ten, maar was er niemand voor het doel die écht die goal wilde maken. Na 82 minuten besliste Sparta Nij- kerk het duel vervolgens: 2-4. De tweede nederlaag op rij deed pijn, zeker ook omdat Hoek in die duels tien goals tegen kreeg. maandag 18 november 2019 ,,Erg lekker en de overwinning was ook wel terecht'', re ageerde 's-Heer Arendskerke- trainer Kees Westerweele op de 2-3-zege van zijn ploeg tegen DBGC. De tweede over winning van het seizoen liet lang op zich wachten, maar op Flakkeese bodem was het dan zover. Klaas Verspoor Oude-Tonge Goes viert de bevrijdende 0-2 van Daniel Wissel (midden) op bezoek bij VVSB. FOTO HANS VAN DER VALK/ORANGE PICTURES - Lieven Gevaert Alexander Embrechts vloert de snelle Gilbrano Plet en zal daar geel voor krijgen. Links Fabian Wilson. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39