0-2 2-4 Zwakke opening e O O) CD O 10 Eerste top 10-plek Shirin van Anrooij Dubbelslag voor Pattinama-Kerkhove Piceu topscorer HWP in Europa Cup Erwin Harmes wint weer een marathon Op bezoek bij VVSB legde Goes niet het meest aantrekkelijke spel op de mat. Effectief was het wel, want er werd met 0-2 gewonnen door de ploeg van interim-trainer Daan Eikenhout. GOES DERDE DIVISIE Shirin van Anrooij is zaterdag voor het eerst bij een wereldbekerwedstrijd in de top 10 ge ëindigd. De zeventienjarige veldrijdster uit Kapelle werd precies tiende bij de elites in het Tsjechische Tabor. Een week na het EK, waarbij ze derde werd bij de juniores, kwam Van Anrooij goed voor de dag. Ze finishte na 46.46 minuten, op 2.01 van winnares Annemarie Worst. De nummer 48 van de wereldranglijst reed daarmee dik in de UCI-punten. De 22ste plek in 2018 in Heus- den-Zolder was tot nu toe haar beste wereld bekerresultaat. Bij de mannen onder 23 jaar finishte Tim van Dijke uit Colijnsplaat als zeventiende. Voor tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove was het afgelopen weekeind twee keer feest. In het Thaise Hua Hin won ze zowel de finale van het enkel- als het dubbelspel. Zaterdag was het voor het eerst raak. Samen met Tamarine Tanasugarn won ze in de finale met 6-2 7-6 van Kwan Yau Ng uit Hong Kong en de Chinese Saisai Zheng. Het betekende haar zeventiende toernooiwinst in het dub bel. In het enkelspel was ze gisteren met 6-3 6 4 te sterk voor de Amerikaanse Hurricane Tyra Black. Vorige week won ze ook al een en keltoernooi in Hua Hin. De schakers van HWP Sas van Gent zijn 24ste geworden bij de Europa Cup voor clubteams in het Montenegrijnse Ulcinj. Het Zeeuws-Vlaamse zestal won vier van zijn zeven wedstrijden. Topscorer was de Belg Tom Piceu, die aan het zesde bord 6,5 punt scoorde in zijn zeven partijen. Alleen tegen het Oostenrijkse Raika Rapid Feffernitz liet hij een halfje liggen. HWP Sas van Gent was samen met LSG Intel- liMagic het beste Nederlandse team in deze Europa Cup. Kennemer Combinatie, En Pas sant (beide 6 punten) en Zuid-Limburg (5 punten) eindigden lager in het 66 teams tel lende klassement. Erwin Harmes uit Middelburg heeft gisteren de marathon in het Belgische Kasterlee ge wonnen. Onder de rook van Bobbejaanland pakte hij de zege op de ruim 42 km in 2 uur, 38 minuten en 55 seconden. Eerder dit jaar won Harmes al een marathon in Bergen op Zoom. Hij heeft ook al eens de marathons van Zeeuws-Vlaanderen en Spij- kenisse op zijn naam geschreven. De Kustma- rathon staat nog niet op zijn lijstje. Tijdens de laatste editie werd hij tiende. Doesburg Nieuwland Veldrijden Derdedivisionist Goes boekte za terdag bij VVSB de derde (uit)zege van het seizoen (0-2) en klom op de ranglijst naar de veertiende plek. In Noordwijkerhout werd het voetbal van Goes negatief genoemd, maar daar hadden de Bevelanders lak aan. Aan voetbalwijsheden geen ge brek zaterdagavond, na de 0-2-zege van Goes. Ze vochten om voorrang. De winnende trainer heeft altijd gelijk? Daan Eikenhout, interim in afwachting van een oefenmeester met de juiste bevoegdheid, lachte bijna verontschuldigend. ,,De jon gens hebben het goed uitgevoerd'', verwees hij naar de gewijzigde speelwijze, waarin het accent veel meer dan eerder dit seizoen op compact verdedigen lag. De spelersgroep zou daar onder zijn voorganger Ruud Pennings geen voorstander van zijn geweest. ,,Dat klopt'', beaamde Eikenhout nog voordat de bal in Noordwijker hout had gerold. ,,Maar het moet. Je kunt op dit niveau wel gewoon lek ker willen aanvallen, maar tegen FC Lisse (een week eerder) waren de ruimtes in de eerste helft veel te groot.'' Of het moeite heeft gekost om de spelers daarvan te overtuigen? ,,Ei- genlijk niet echt'', aldus de interim trainer. ,,We hebben er een bespre king over gehad. We zullen punten moeten pakken om uit de onderste regionen weg te komen. Wat wordt er dan van ons gevraagd? We moe ten altijd alles met zijn allen doen. Als we verdedigen, moet iedereen verdedigen. Als we aanvallen, moet iedereen mee. Je kunt niet half-half Moet je een ploeg die een week eer der met 6-0 heeft verloren op scherp zetten voor het volgende duel? Je zou denken van niet, maar bij de huidige selectie van Hoek blijkt dat wel te moeten. ,,In het voetbal moet je er ook mentaal klaar voor zijn'', verzuchtte Lieven Gevaert. De trainer maakte geen verslagen indruk, maar was wel behoorlijk te leurgesteld. Goed, de reactie van zijn ploeg in de tweede helft was prima geweest. Maar dat mocht ook wel, na zo'n eerste bedrijf.De ma nier waarop Hoek zich liet aftroe ven door koploper Sparta Nijkerk deed pijn aan de ogen, net als een week eerder op bezoek bij Harke- mase Boys. Zaterdag lag binnen twee minuten de 0-1 erin, na zes minuten stond het al 0-2. Halver wege had Sparta Nijkerk een marge van drie goals en was de overwin ning wel zo goed als binnen voor de lijstaanvoerder. ,,Het mentale aspect is een be langrijke kwaliteit in het voetbal'', herhaalde Gevaert nog eens. ,,Je kunt goede voeten hebben, maar in je hoofd moet het ook goed zitten. Soms voel je dat je tegen bepaalde ploegen tekort komt, dat je minder kwaliteit hebt. Maar voetbal is meer maandag 18 november 2019 VELDRIJDEN TENNIS Lesley Pattinama-Kerkhove was op dreef in Thailand. foto getty images SCHAKEN ATLETIEK PM 1-2 Hoewel Kyle Doesburg met Stedoco met 4-2 verloor bij Lisse, boekte de spits uit Goes een per soonlijk suc ces. Hij maakte de 4-2 en kwam voor de derde keer op rij tot scoren. 2 Wim Nieuwland vertrekt na dit seizoen bij za terdag-tweede klasser DBGC. De oud-trainer van Bruse Boys is aan zijn derde seizoen bezig bij de club uit Oude- Tonge. Zater dag komt Nieuwland met DBGC op be zoek in 'Bru'. 11 Veldrijdster Lindy van An- rooij uit Kapelle reed gisteren in de Flandrien- cross in Hamme met de besten mee. Ze werd elfde, 38 seconden ach ter winnares Annemarie Worst. Anne Terpstra werd 15de. Positief gevoel na 'negatief voetbal' Peter van Kouteren Noordwijkerhout j.G.O.f 1'.'^ I VVSB-Goes I 0-1 28. Schalkwijk 0-2 62. Wissel Opstellingen Valk Meulmeester Facunda Klap Verhoeve Tawfik Arroyo Hollemans Zandbergen Manuhuwa 57. Martins Dekker Vijlbrief De Winter Evers De Kroo 74. Heemskerk De Rijk De Vlieger 83. Nguyen Van Niel Wissel Bouw 88. Bank 73. El Osrouti Schalkwijk Zschusschen Scheidsrechter: W.H. Kuijntjes Toeschouwers: 450 I Hoek-Sparta Nijkerk 1 0-1 2. Burgerhout 0-2 6. De Ruiter 0-3 33. Plet 46. De Jager 1-3 61Impens 2-3 2-4 82. Van der Wal Opstellingen De Jonghe Coutinho Wilson Geurtsen Embrechts Makizodila James De Laat Bannani Diderik 81. Vereecke 72. Broekhof Smulder Kruisheer 46. Abdenbi Van Groen Vandepitte 31. Van der Wal Impens Buitenhuis Kabwe Manengela Burgerhout De Jager 78. Al Haydar 72. Nelis De Ruiter Constansia Plet Scheidsrechter: L. Cairo Toeschouwers: 800 Voor de tweede week op rij moest Hoek een pijnlijke neder laag slikken in de derde divisie. Op eigen veld verloren de Zeeuws-Vlamingen zaterdag met 2-4 van Sparta Nijkerk. Barry van der Hooft Hoek a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38