8 FORMULE 1 GP VAN BRAZILIË Oranje onder 17 zonder plak Record 15km verpulverd Rus wint finale bij ITF-toernooi In een zinderende Grote Prijs van Brazilië bracht niets Max Verstappen van zijn stuk. Hij kwam voor de nodige uitdagingen te staan, maar reed via 71 feilloze rondjes naar een zege met bonuspunten. Worst is beste in Hamme VELDRIJDEN Hij wint zelfliever saaie races, maar het kan toch bijna niet anders of Max Verstappen zal na zijn race pensioen ooit ten minste zo blij met overwinningen zijn als met die van gisteravond in Brazilië. Als je geen seconde van het gas af kan en te maken krijgt met allerlei onge wenste verrassingen, smaakt de champagne na afloop toch net wat zoeter, zou je denken. Oké, het grootste spektakel van de race op Interlagos gebeurde ach ter Verstappen, op het moment dat hij de winst al kon ruiken. Maar vanzelf was het allemaal zeker niet gegaan voor de winnaar, ondanks het feit dat hij van pole position mocht starten en daarbij niet in de problemen kwam. Van de race 'ge woon' naar huis rijden kwam het niet. Drie pijlsnelle pitstops (twee keer in 1,9 seconde), een bijna-bot- sing in de pitstraat, twee gedurfde inhaalacties op de wereldkampioen en een uitgekiende tactiek vorm den voor Verstappen de ingrediën ten voor een smakelijke Brazili aanse cocktail. ,,Er gebeurde veel, ja. Het was leuk", sprak Verstappen koeltjes. Niet te kraken Lewis Hamilton mag de wereldtitel dan al op zak hebben, hij maakte het leven van de Limburger be hoorlijk zuur. Maar die was niet te kraken. Waarbij gezegd moet wor den dat het kleinste foutje van zijn team aan de pitmuur of bij de drie stops hem zomaar de zege had kun nen kosten. Maar Red Bull Racing was het meest alert en had de beste strategie uitgedokterd. Na zijn eerste pitstop werd Ver stappen nog verrast door achter blijver Robert Kubica, die door zijn FORMULE 1/^~ Uitslag team Williams onrechtmatig werd weggestuurd na zijn bandenwissel. Ternauwernood kon de Nederlan der een touché voorkomen, maar hij verloor wel tijd en kwam achter Hamilton en Charles Leclerc te recht. Maar Verstappens auto liep als een zonnetje en in een mum van tijd had hij de koppositie weer in handen. Ook na de tweede serie pitstops was dat het geval, maar toen was daar ineens een safety car-situatie, nadat Valtteri Bottas zijn kapotte Mercedes aan de kant had moeten zetten. Verstappen werd voor een derde keer naar binnen geroepen en gaf daarmee zijn leidende posi tie op. Gok Hij bekende achteraf op dat mo ment ook te hebben getwijfeld aan die gok. Maar op snellere en versere banden haalde Verstappen Hamil ton na de herstart direct nóg maar een keer in. Er volgde nog een in termezzo na een botsing tussen de Ferrari's, maar ook die herstart was perfect. Het was weer zo'n race waarin alles klopte voor Verstap pen. Briljant, noemde teambaas Christian Horner hem niet voor het eerst. Er kleefden nogal wat bonuspun- ten aan de achtste Formule 1-zege van Verstappen, op één van de mo numenten op de racekalender. Voor het eerst komt hij aan drie zeges in een seizoen. Hij nam de derde plek in het kampioenschap over van Leclerc. Maar belangrijker was de gecom bineerde prestatie van coureur en team met het oog op de nabije toe komst. Nog maar een maand gele den waren er serieuze kopzorgen in het kamp Verstappen, nu is Red Bull-Honda weer een combinatie waar muziek in zit. Veelbelovend ,,Honda heeft zich enorm verbeterd dit seizoen. Als team hebben we veel geleerd. Allemaal veelbelo vende signalen voor volgend jaar", zei Verstappen. En die gaf toe toch wel toe plezier te hebben gehad in de hevige strijd met Hamilton. ,,Vechten met de wereldkampioen is altijd goed. We gaven elkaar nét genoeg ruimte. Ja, ik heb me wel vermaakt.'' VOETBAL De voetballers van Oranje onder 17 zijn er niet in geslaagd een me daille te veroveren op het WK. Het team van bonds coach Peter van der Veen verloor in Brasilia de troostfinale van Frankrijk. Na een 1-0-voorsprong voor Oranje werd het 3-1 voor de Fransen. haar wereldbekerzege in Tabor heeft Annemarie Worst (foto) ook de Flan- driencross in Hamme (Bel) gewonnen. De Belgische wereldkampioene Sanne Cant werd tweede en Cey- lin del Carmen Alvarado derde, voor Yara Kastelijn. maandag 18 november 2019 GO Alleen Verstappen TENNIS Arantxa Rus heeft opnieuw een toernooi op ITF-niveau gewonnen, nu in Orlando (VS). In de finale was ze te sterk voor de Roemeense Irina Fetecau: 6-3 6-2. Voor Rus was het al haar negende toernooi zege van dit jaar. ATLETIEK De Ethiopische Letesenbet Gidey heeft in de Zevenheuvelenloop het wereldrecord op de 15 kilo meter verbeterd. De 21-ja- rige Ethiopische kwam in Nijmegen tot 44.20, veel sneller dan de 45.37 die Joyciline Jepkosgei in 2017 in Praag liep. Susan Kru- mins werd vijfde in 49.37. Rik Spekenbrink Sao Paulo GRAND PRIX VAN BRAZILIË 1. Verstappen (Ned/RB) 25 pt 2. Gasly (Fra/Tor) +6.077 18 pt 3. Sainz (Spa/McL) +8,896 15 pt 4. Raikkönen (Fin/Alf) +9,452 12 pt 5. Giovinazzi (Ita/Alf) +10,201 10 pt 6. Ricciardo (Aus/Ren) +10,541 8 pt 7. Hamilton (GB/Mer) +11.139 6 pt 8. Norris (GB/McL) +11,204 4 pt 9. Pérez (Mex/Rac) +11,931 2 pt 10. Kvyat (Rus/Tor) +11,931 1 pt 11. Magnussen (Den/Haa) +12,732, 12. Russell (GB/Wil) +13,599, 13. Grosjean (Fra/Haa) +14,247, 14. Albon (Tha/RB) +14,927, 15. Hülkenberg (Dui/Ren) +18,059, 16. Kubica (Pol/Wil) +1 ronde, Uitgevallen: Vettel (Dui/Fer), Leclerc (Mon/Fer), Stroll (Can/Rac) allen 65ste ronde, Bottas (Fin/Mer) 51ste ronde. WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 387 1. Mercedes 701 2. Bottas 314 2. Ferrari 479 3. Verstappen 260 3. Red Bull 391 4. Leclerc 249 4. McLaren 140 5. Vettel 230 5. Renault 91 6. Gasly 95 6. Toro Rosso 83 7. Sainz 95 8. Albon 84 9. Ricciardo 54 10. Perez 46 Max Verstappen balanceert na zijn glorieuze overwinning in Brazilië voor de fotoshoot op zijn bolide. foto bsr agency Mathieu van der Poel heeft ook zijn vijfde veld- rit dit seizoen gewonnen. Na zeges in Ruddervoor- de, op het EK, in Niel en zaterdag in de wereldbe kerstrijd van Tabor was hij gisteren ook de beste in de Flandriencross. Op het podium met Pierre Gasly (r), de coureur van het oplei dingsteam van Red Bull, die tweede werd. foto getty images VELDRIJDEN Een dag na

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36