Sara Kroos gooit de luiken open Reizen 2020 nu al boekbaar effeweg.n MEDIA CULTUUR 23 effeweg.nl oF bel 08810 30 800 |AtÜvR nummer, dat ritme, dat klopt hele maal bij het wandelen.'' De Zeeuws-Vlaamse Margreet bezoekt samen met haar zestien jaar jongere zus Annelies uit Eibergen een paar keer per jaar concerten van de Earring. Voor de jongste van de twee zussen is de Golden Earring zonder twijfel hoofdact op de sound track van haar leven. ,,Ze zijn er altijd geweest, zo simpel is het. Ik weet zeker dat wij vreselijk moeten huilen als een van de mannen zou sterven. Dan raken we iets van onszelf kwijt.'' Praat met de talrijke tieners in Ahoy en zij zeggen allemaal het zelfde: de muziek van nu is prut, wat mannen als de vier Earrings fabrice ren is tenminste nog echt. Andere bands op de Spotify-playlists van Arnhemmers Berk Lichtenberg (19), Kevin Heinst (20) en Robbin Klein (16) uit Spijkenisse: Led Zeppelin, Pink Floyd, Iron Maiden, Queen en - vooruit - één nieuwe band aan het rockfirmament: het Amerikaanse Greta van Fleet, dat dinsdag nog een Vrijwel alle muziek van nu is met computers gemaakt (jong) publiek naar Afas Live lokte. Robbin, die met moeder Patricia ook op de eerste rij in Ahoy staat: ,,Vrijwel alle muziek van nu is met computers gemaakt. Ik wil het echte, pure geluid horen.'' Om haar heen knikken vijftigers, zestigers, zeventigers instemmend. John niet, maar zijn Nederlands is ook niet goed genoeg om Robbins woorden te verstaan. De Brit woont in Londen, met zijn Nederlandse vrouw Inge. Van alles wat ze mee nam naar Engeland, was de muziek van de Earring misschien wel het be langrijkste. John: ,,Wij kennen dit helemaal niet, daarom proberen we de Golden Earring een paar keer per jaar te bezoeken. Bij ons maken bands die al decennia bij elkaar zijn, vrijwel zon der uitzondering ouderwetse folk muziek. Dit is zo mooi: een groep muzikanten die al zo lang verschil lende generaties weet te boeien en te amuseren. Wat zij doen is écht bijzonder.'' Verte In haar vorige programma Zonder verdoving (2017) maakte Sara Kroos het publiek deelgenoot van de strijd tegen haar diepe depressie. Daarvan krab belde ze met vallen en opstaan op en dat leidde tot een indrukwekkende voor stelling die even moedig als kwetsbaar is. In Verte, haar tiende one- womanshow, sluit ze die aardedonkere periode af met een heerlijk optimistische voorstelling, mooi licht van toon en doordrenkt van hu mor, waarbij de cabaretière (38) de luiken opengooit. En waarin Kroos, gelouterd en gerijpt door de achterlig gende periode, het soort kleinkunst bedrijft dat haar nog altijd tot de besten in het genre maakt. Ze oogt ontspannen en sportief in haar Adidas-out fit en wat haar betreft kan de avond beginnen met het slotlied. En ja, er mag mee- geklapt worden. Daarmee wint ze meteen het publiek voor zich, want meer dan ooit speelt Kroos in op de collectieve herkenbaarheid van het alledaagse bestaan. In die zin is de conference over de fietsvakantie met haar vrouw (die wél op een e-bike rijdt) een Kroos- klassieker, waarin ze uiterst geestige observaties met beeldende lichaamstaal en mimiek combineert. Evenals het stel binnen de vrienden kring dat er altijd net buiten valt en een koddige vertel ling over de 'Bent-u-be- kend-met-ons-concept'- vraag in hippe eetgelegen- heden, waarbij 'onze bipo laire kok kookt wat hij voelt Ze komt enigszins traag op gang - de vertelling over drie minderheden die op Schiphol door de mare chaussee ('Kevin en Danny, twee mbo'ers met een pistool') worden onder vraagd is tamelijk uitge sponnen - maar daarna pakt ze de zaal in met haar (auto biografische) verhalen en puntgave liedjes. Verte barst van de zelfspot. Die eigenschap staat Sara Kroos meer dan goed. Zelfs haar therapeutische verle den moet het ontgelden. 'De lulzin der lulzinnen: je moet eerst van jezelf houdenrelativeert ze. Haar nachtelijke escapades richting koelkast, slechts gekleed in een joggingbroek, zijn goed voor een schater lach, maar er zit altijd een gemeen kartelrandje aan haar waarnemingen, waar aan je je als toeschouwer lelijk kunt snijden. Bij Sara Kroos is de lach nooit eendimensionaal, maar in deze show klinkt hij, gelukkig, luider dan ooit. - Arno Gelder Vier Alpenlanden en de Bernina Express Normandië met zjjn invasiestranden Rondreis Roemenië Rondreis Noorwegen Wenen en het Wienerwald Boek zonder aanbetaling maandag 18 november 2019 GO 44 —Robbin Klein CABARET Verte door Sara Kroos Tournee t/m mei 2020 ALL INCLUSIVE ALL inclusive Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: meijunjul, aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt Ontbjjt en diner Vertrek: meijunjul, aug, sep, okt *PU0 SGR Alle Fouten voorbehouden, Excl. reserveringskosten en CalamiteitenFonds,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23