Perfect! JOL Zorgen om de AED Gevreesde confrontaties pietenactivisten blijven uit Walcheren Zet 'm niet achter slot en grendel Max Verstappen wint voor derde keer dit seizoen, met foutloze race in chaotische GP van Brazilië. >PORT 8-9 ,,We kunnen tevreden zijn'', zegt Woelders, plaatsvervangend poli tiechef van de landelijke eenheid en één van de hoogste politiemensen van het land. „Uitgangspunt was een mooi en veilig feest, maar ook dat demonstranten van beide kan ten hun mening konden uiten. Over de hele linie is dat aardig ge lukt.'' Hoewel de sfeer op diverse plek ken grimmig was, bleven confron taties en ongeregeldheden uit. Bij demonstraties van voor- en tegen standers van Zwarte Piet, onder meer in Alkmaar, Den Haag, Den Bosch, Dordrecht en Leeuwarden, werden in totaal zeker twintig ar- Uitgangspunt was dat alle demonstranten hun mening konden uiten restaties verricht. Maar in vergelij king met vorig jaar verliepen de kinderfeesten ordentelijk. Dat komt mede door een steeds strakkere, landelijk gecoördineerde aanpak, stelt de politie. In Drieber gen hield een 25-koppig crisisteam onder leiding van Woelders zater dag de vinger aan de pols. Deze spe ciaal ingestelde Nationale Staf Grootschalig en Bijzonder Optre den was eerder ook bij de boeren protesten en de 112-storing van KPN actief. Mede hierdoor konden eenheden snel naar steden waar spanningen ontstonden. De politie is dit jaar al in juni met de voorbereidingen voor de lande lijke intocht gestart. Woelders: ,,We hadden de politiechefs van de vo rige intochten in Zaanstad, Dok- kum en Groningen gevraagd aan wezig te zijn. Bedoeling was van hun ervaringen te leren.'' De gede gen voorbereiding resulteerde dit najaar in een landelijke richtlijn voor alle eenheden. ,,Daarin staat hoe politie-eenheden de intocht in goede banen kunnen leiden. Dat advies is overal overgenomen.'' Belangrijk onderdeel van de ver nieuwde aanpak is het veel nauwer contact houden met actievoerders vóór en tegen. „Actievoerders is een goede plek langs de route in het vooruitzicht gesteld, mits zij zich aan de afspraken hielden en de wet niet overtraden. Anders plaatsten we ze verder weg.'' Ook zijn voor- en tegenstanders in elke stad strikt gescheiden gehouden. ,,Zo konden ze elkaar niet of moeilijk bereiken, maar iedereen kon wel zijn verhaal kwijt langs de route.'' P4 maandag 18 november 2019 Nieuwsmedia ZEELAND2 0GAWA Intocht Sint verloopt rustig dankzij een strakke aanpak De politie heeft de beveiliging van de sinterklaasintochten maandenlang voorbereid. Mede daardoor bleven grote ongere geldheden uit. Dat zegt politie chef Willem Woelders in ge sprek met deze krant. ,,Het lukt ons steeds beter de intochten in goede banen te leiden.'' David Bremmer Driebergen —Willem Woelders, politiechef De goedheiligman wordt welkom geheten door de burge meester van Apeldoorn en duizenden kinderen. foto anp Vrijwel -/J overal valt langdurig 9°C neerslag pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1