Onderzoek naar dood van Nederlandse 'drugsbaas' bolderman.nl Voordelige Rondreizen! balderman.nl Kamer wil ingrijpen bij ggz na missers rond Thijs H. EUWS 11 Dennis V. levenloos gevonden in zijn Braziliaanse cel De Nederlandse drugsverdachte Dennis V., die vrijdag in Brazilië dood werd gevonden in zijn cel, is vermoedelijk door zelfdoding om het leven gekomen. Dat meldt de politie. Deze krant berichtte zaterdag dat de ouders van de 27-jarige Thijs H. ten einde raad om hulp vroegen in de dagen vóór H. twee wandelaars doodstak in Limburg. Hun zoon vertoonde 'bezeten gedrag'. Ver schillende ggz-psychiaters stuur den H. naar huis. Later bleek dat hij kort daarvoor een vrouw in Den Haag had vermoord. Na de hulp vraag van de ouders vermoordde hij nog twee mensen. ,,Het is niet uit te leggen dat de noodkreten van de ouders van Thijs H. niet serieus zijn genomen'', zegt PvdA-Kamerlid Attje Kuiken. ,,De moorden hadden voorkomen kun nen worden. Dat is een gruwelijke conclusie, vooral voor de nabe staanden.'' Volgens Kuiken kent Nederland 'een patroon waarbij verwarde personen niet of te laat hulp krijgen'. ,,In grote lijnen zien we dezelfde fouten als bij de moor den op Anne Faber, Joost Wolters en Els Borst. Dit zijn geen inciden ten, maar structurele fouten.'' Ook regeringspartij CDA is kri tisch op de geestelijke gezond heidszorg. ,,Opnieuw schokkende feiten'', zegt CDA-Kamerlid Joba van den Berg. ,,De roep om meer openheid en betere informatie-uit wisseling is er niet voor niets.'' De SP wil dinsdag een debat aan vragen met staatssecretaris Paul Blokhuis, die over de ggz gaat. ,,Als naasten om hulp schreeuwen en het fout zien gaan en er wordt niet ingegrepen, dan is dat heel ernstig'', aldus SP-Kamerlid Maarten Hijink. ,,Mensen die intensieve hulp nodig hebben, komen te laat in beeld.'' De 40-jarige Limburger Dennis V. werd in augustus groot nieuws in Brazilië toen hij zou zijn ontmas kerd als leider van een drugsbende die per maand voor zo'n 25 miljoen euro aan cocaïne naar Europa ver scheepte. Hij wachtte zijn berech ting af in de staatsgevangenis van Planaltina in de deelstaat Goüs, niet ver van de hoofdstad Brasiïia. Vrijdag werd zijn lichaam gevon den in cijn cel. ,,De gevangene, die alleen was in een van de cellen van de inrichting, werd levenloos aangetroffen, ver moedelijk door ophanging. De technische recherche is ingescha keld om sporen te verzamelen voor het onderzoek naar zijn dood'', al dus de Braziliaanse Penitentiaire Dienst in een officieel bericht. Braziliaanse media meldden dat V. in zijn cel werd gevonden met een laken om zijn nek. Hij werd aangetroffen toen bewakers zijn cel wilden inspecteren maar hij niet reageerde. Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt zijn dood en zegt in contact te staan met de familie van V. ,,Het is aan de Braziliaanse overheid om uit te zoeken wat er is gebeurd.'' De Braziliaanse politie maakte in augustus goede sier met de aan houding van V. en zijn medever dachten. De bende zou maandelijks 500 kilo cocaïne naar Europa heb ben gesmokkeld. Vanuit de haven van Santos gingen de drugs naar onder meer Nederland, België, Frankrijk en Duitsland, verstopt tussen marmer, stenen of levens middelen. Soms vervoerden zoge noemde 'ezels' kleine partijen in de bagage via lijnvluchten. Onbe twiste leider van de bende, zo stel den de Brazilianen, was de Neder lander Dennis V., afkomstig uit Landgraaf. Dure auto's Het geld stroomde volgens de on derzoekers binnen bij de cocaïne smokkelaars, die in grote weelde leefden. V. had een villa met kasten vol designerkleding en -schoenen, luxe auto's voor de deur en een helikopter en een privéjet. V. zou daarmee vaak naar onder meer Du bai en de Malediven zijn gevlogen om van zijn rijkdom te genieten. Getrouwd Dennis V. vestigde zich een paar jaar geleden in Brazilië met zijn Braziliaanse echtgenote Almerinda (40). Ook zij is verdachte in de zaak, maar door de politie in vrijheid ge steld om voor de twee minderjarige kinderen te kunnen zorgen die zij en Dennis V. samen hadden. Op basis van zijn kinderen en huwelijk had Dennis V. een permanente ver blijfsvergunning in Brazilië. V. ontkende in september via zijn advocaat alle betrokkenheid bij de drugshandel. ,,Hij is onschuldig'', zei raadsman Thiago Huascar. ,,Dennis is een familieman, een harde werker, hij heeft hier een be drijf in de telecom. Hij heeft niks te maken met deze zaak en is er door de politie bij betrokken omdat hij een van de verdachten kent. We zullen zijn onschuld bewijzen.'' Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Rondreis Baltische Staten 14 dagen Rondreis Griekenland 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 17 dagen Rondreis Rusland: Moskou, Sint-Petersburg 10 dagen Rondreis Engeland, Schotland en het eiland Muil maandag 18 november 2019 Het kabinet moet ingrijpen in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) om ernstige misdrijven te voorkomen. Dat willen partijen in de Tweede Kamer. Politici zijn geschokt over het nieuws dat drievoudig moordenaar Thijs H. niet werd opgenomen, ondanks noodkreten van zijn ouders. Peter Winterman Den Haag Hanneke van Houwelingen Joost de Jong Rotterdam/ Brasilia Vijf van de verdach ten. Het is niet bekend of de 40-jarige Neder landse verdachte Dennis V. ook op deze foto staat. FOTO POLICIA BRASIL Kijk op de site bij /video Politie valt eerder dit jaar in Brazilië het huis van drugsbaron Dennis V. binnen v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11