'Marco is echt een verzamelaar' GELD GELUK Ze eten minder vlees, want dat is beter voor de wereld. Maar prullaria bestellen in China, vindt Marco geen probleem. Patricia Marco Patricia en Marco wonen in een vrijstaand huis in Tilburg, met een van de zonen van Patricia. Beste koop Slechtste koop Patricia: ,,Na tien jaar verkering trouw den we vorig jaar. Sindsdien doen we financieel alles samen. Ik zorg dat er elke maand 1500 euro op de huishoudreke- ning komt, Marco stort 1500 euro op de rekening voor woonlasten." Marco: ,,De hypotheek is 1150 euro per maand.'' Marco: ,,Ik heb zelf dakisolatie aange bracht en we hebben de spouwmuur laten isoleren. De begane grond is van ons, de tweede verdieping voor de kin deren.'' Patricia: ,,Ik heb drie kinderen uit mijn vorige huwelijk, Marco twee. Ze zijn tussen de 19 en 24 jaar. Ze kunnen alle maal bij ons slapen, als ze willen. Marco en ik gaan heel verschillend met geld om. Voor ik Marco kende, kreeg ik het altijd voor elkaar om geen cent over te hebben, terwijl hij een spaarder is.'' Marco: ,,Sinds wij samen zijn, ben ik iets minder zuinig geworden. Ik ben spartaans opgevoed. Vanaf mijn zes tiende had ik een baantje bij de Hema. Ik bekostigde alles zelf, ook mijn oplei ding. Daardoor heb ik zuinig leren leven. Ik heb nooit geldproblemen gehad, heb altijd gezorgd dat er meer geld in kwam dan er uit ging. Die les probeer ik mijn kinderen mee te geven. 6 Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Patricia Heije-Jansen (48), directeur Stiefgoed Marco Jansen-Heije (51), ICT-specialist, gedeta cheerd bij De Nederland- sche Bank Patricia: ,,Een kajuitzeil boot, toen ik 40 werd, voor 3200 euro. Ik ben op het water opgegroeid en heb atijd veel gesurfd.'' Marco: ,,Ons huis, een jaar geleden. Het kostte 350.000 euro en geeft me een gevoel van vrijheid, ruimte en rust.'' Patricia: ,,Heel wat sport schoolabonnementen. Met een groep zwetende mensen saaie dingen doen, dat is niets voor mij.'' Marco: ,,Een camper, die 4500 euro kostte. Hij bleek een verbruik te hebben van een op twee. Al bij de grens hield-ie er mee op.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING Patricia: ,,De energierekening 194 euro.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94