Saskia Noort Seks én ook nog een mening? Foei Zo doen zij dat In autoland Amerika is 130 op de snelweg óók zeldzaam VEEL GEDEELD Rond New York mag je op veel wegen nog altijd niet harder dan 55 mijl per uur 55 14 Kijk eens naar binnen, die woede over Bridget zegt vooral iets over eze Lagerhuis Er wordt vaak geroepen dat de emancipatie voltooid is en feminisme niet meer nodig. En soms zijn er periodes waarin je dat bijna gaat geloven, maar in zo'n periode zitten we nu overduidelijk niet. Kijk maar even naar de reacties op het in feite onbenul lige nieuwtje dat André Hazes junior, zoon van en troetel baby van de roddelpers, zijn zestien jaar oudere vriendin heeft vervangen door een twintig jaar oudere, te weten Bridget Maasland. Zouden de mensen net zo hebben gerea geerd als hij verliefd was geworden op een vrouw van zijn eigen leeftijd? Waarschijnlijk niet. Nu gaan direct de poor ten van het riool open, worden de ware gezichten getoond en is Bridget de slet, de ouwe doos, koud, zuur, oude pruim, en ga zo nog maar even door. En jullie hebben er plezier in, in het uitkotsen van al jullie onderbuikgevoelens. Opge kropte jaloezie kan er eindelijk uit. Los kunnen gaan op een alleenstaande moeder, omdat ze bekend is, knapper dan jij, en een leven durft te leiden waar jij te schijterig voor bent. Omdat ze seks heeft en jij niet, nauwelijks of hele beroerde. Omdat zij vrij is, en jij aan de leiband ligt. Omdat ze harder werkt en meer te besteden heeft. Omdat jullie alleen maar kunnen dromen van seks met zo'n vrouw. Ja jij, jij twittert dat je je hond er nog niet overheen zou laten gaan, maar onder tussen zoek je op Youporn onder tabblad 'mature' naar filmpjes waarin Bridget- lookalikes het met stief zoons doen. zodra een vrouw doet wat mannen al eeuwen onder luid geapplaudiseer doen, laat zien dat we nog bijna nergens zijn en we de vrouw die seks heeft hoe dan ook als bron van alle kwaad zien. Maar een ou dere vrouw die seks heeft, die is slechter dan de duivel, en viezer bovendien. Die lijkt iedereen meer angst in te boezemen dan de afschaf fing van Zwarte Piet. En inderdaad, ik voel me aangesproken. Ook ik krijg wekelijks dergelijke bagger over me heen. Waarom? Niet omdat ik twintig jaar jongere mannen neuk, helaas. Maar omdat ik een mening heb en door deze krant gevraagd ben deze wekelijks op te schrij ven. Als vrouw een mening hebben en die uitdragen, lijkt nog bedreigender dan seks hebben. Heb je beide, dan ver dien je de virtuele schandpaal. Kleine bloemlezing op #sas- kianoort: zure mat, over datum, gestoorde muts, mislukt, zure, opgedroogde pruim, op en top verwend blank vrouw tje, smerig wijf, domme koe met het geheugen van een de mente goudvis, heeft weer aandacht nodig, afval van Kluun. Ik hoop voor Bridget dat ze nog jarenlang geile seks heeft met junior en alle andere junioren die wellicht nog haar pad kruisen. Ik kan jullie eveneens beloven dat ik nog jarenlang, naast seks, een mening zal hebben. Bridget en ik, we laten ons de mond en de vagina niet snoeren. Wen er maar aan en kijk eens naar binnen. Die woede zegt vooral iets over jezelf. Dat je niet gelukkig bent, bijvoorbeeld. En vóór iedereen weer in de Twitter klimt, dat ik iedereen over een kam scheer: wie de schoen past, trekke hem aan. Die 80 mijl per uur is toege staan in de woestijn van Nevada, op de prairie van South Dakota, en in Wyo ming, Montana, Idaho, Utah en Texas. In Texas ligt ook de weg met de allerhoogste snelheidslimiet van het land: automobilisten mo gen met 85 mijl (137 kilome ter) per uur over de tolweg van Austin naar San Anto nio rijden. Maar in veel Amerikaanse regio's ligt de maximum snelheid flink lager. In een tiental staten mag je in lan delijk gebied 120 kilometer per uur (75 mijl), in de meeste gevallen blijft het bij een voorzichtige 112 (70 mijl). En geregeld ligt de maximumsnelheid nog la ger. Tot 1995 zelfs overal. Nergens in de VS mocht je harder dan 88 kilometer per uur (55 mijl). Het was een maatregel uit de jaren 70, toen president Richard Nixon zich grote zorgen maakte om de oliecrisis. Uit woede over steun aan Israël boycotten Arabische landen olieverkoop aan de VS (en Nederland). Er ont stond een tekort. Om benzine te besparen be sloten de Amerikanen de snelheidslimiet drastisch omlaag te brengen. Het bleek minder effectief dan gedacht - de besparing viel tegen - maar de wet bleef twee decennia van kracht. Een gefrustreerde Sammy Hagar schreef in 1984 een rockhit nadat een agent hem van de weg had ge haald omdat zijn huurauto de 62 mijl per uur aantikte: I can't drive 55. Sommige staten hebben de limiet van 55 mijl behou den voor hun snelwegen in stedelijk gebied. Rond New York bijvoorbeeld mag je op veel wegen nog altijd niet harder. En ook in het bui tengebied geldt daar een maximumsnelheid van krap 100 kilometer per uur (65 mijl). Ook Alaska heeft nog altijd de oude limiet van 88 kilometer per uur. Als het je niet snel genoeg gaat, mag je in the land of the free vaak rechts inhalen, dat dan weer wel. Saskia Noort schrijft op deze plek wekelijks over nieuws dat haar raakt. De woede die opborrelt ZATERDAG 16 NOVEMBER 2019 GO Met 130 over de snelweg scheuren mag niet in grote delen van het land waar de auto heiliger dan heilig is, de VS. Alleen in een handvol overwegend westelijke staten is 80 mijl (129 kilometer) per uur toegestaan in dunbevolkte plattelandsgebieden met eindeloze strepen asfalt. KARLIJN VAN HOUWELINGEN NEW YORK -v S£S& Een huisje gaat bijna kopje-onder in de Theems, vlak bij de Tower Bridge in Londen. Actiegroep Extinction Rebellion wil zo laten zien dat de regering veel te weinig doet tegen stijging van de zeespiegel. De werkelijkheid haalde dit beeld bijna in: de laatste weken werd het land geteisterd door zware regenval en overstromingen. foto reuters SPEED LIMIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62